Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

gierczusia 08:38, 10 sie 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Toszka napisał(a)


o np. taka chociaż lepsza wołowa


Bardzo, bardzo Ci dziękuję Toszko
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Toszka 10:05, 10 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mira104 napisał(a)
Pomału kobity po 1 to gdzie kupujesz hemoglobinę wołową, bo wczoraj patrzyłam na necie i to towar mało osiągalny.
Po 2 to pod jakie rośliny dajesz, w jakim okresie i tak przeliczając na łyżki, to ile dajesz? Nie ma zapachu krwi w ogrodzie i np muchy nie lecą do krwi, a psy? Wyobrażam sobie, że w czasie rozkładu, krew ma jakiś zapach. To mnie teraz szokłaś Toszka.
I jeszcze jedno, bo jak zaczęłam uzdatniać ziemię, to teraz znajduję w niej białe robaki- pędraki i czy jest jakiś domowy sposób na nie? Nie chcę lać chemii na rośliny.


Miro, przede wszystkim daję pod rododendrony, ale pod inne tez mozna dać.
To stary ogrodniczy sposób. Ja nie wymyśliłam nic nowego. Kiedyś tak nawożono rosliny np. w oranżeriach- szlachetne orchidee, róże etc. Z tą tylko różnicą, że używano świeżej krwi.
Stosuję hemoglobinę od ponad 6 lat. Mam psa myśliwskiego, który na takie zapachy jest bardzo wrażliwy Nie ryje, nie kopie. Robali nie mam.

Ponieważ w hemoglobinie jest znikoma ilość azotu, to praktycznie mozna ziemię nawozić cały sezon. Sypię cienką warstwą w obrębie systemu korzeniowego i delikatnie mieszam (by nie uszkodzić korzeni) z wierzchnia warstwą. Deszcz robi swoje. Lub podlewanie. Na rodka ok. 1m średnicy daję mniej więcej 3-4 łyżki. Raz w sezonie. Czasami raz na 3 lata. Obserwuję rośliny, kolor liści.
Jak już wspomniałam pod kwitnące byliny też. Fosfor, potas, magnez, żelazo - to podstawowe składniki. Ten sposób jest ważny zwłaszcza dla roślin wrażliwych na zasolenie gleby, czyli takich jak wrzosowate - rodki, magnolia, klony japońskie, pod maliny daję...
Hemoglobina to produkt spozywczy - nie ma ryzyka. Indianie, zwłaszcza na piaszczystych terenach pod uprawę kukurydzy zakopywali ryby. Teraz stosuje się emulsję z ryb. Ohydnie śmierdzi

Hemoglobinę wołową ciężko dostać. Dla zwierzaków lepsza wołowa. Roślinom to raczej obojętne, choć wołowa ma więcej żelaza i ogólnie jest bogatsza.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mira104 10:14, 10 sie 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Och jak ja kocham Twoje porady, aż nogami przebieram. Znowu wiem coś nowego. Powiem wam, że moi sąsiedzi pomału też się zarażają ogrodnictwem, przychodzą do mnie pytają co i jak. Tosia serduszko dla Ciebie i nie wyobrażam sobie, żebyś na Śląsk się nie wybrała, my Cię będziemy na rękach nosić.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Toszka 10:24, 10 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mira104 napisał(a)
my Cię będziemy na rękach nosić.


No co ty? mam lęk wysokości!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mira104 12:40, 10 sie 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Toszka napisał(a)


No co ty? mam lęk wysokości!

no ok, to do taczki wsadzimy i powozimy, będzie tak ogrodniczo
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
anbu 13:29, 10 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Mira104 napisał(a)

no ok, to do taczki wsadzimy i powozimy, będzie tak ogrodniczo


O ja pierdzule
Mira musimy nową taczkę zakupić A zresztą mój eMuś kupił na wiosnę nowy wózek ogrodowy, fajny jest, może się nada Powozimy Tochę Mam nadzieję, że prędkości się nie boi tak jak wysokości

A tak na powagę, dopiero teraz wracam do świata po wczorajszej burzy
Masakra była, neta nie było, serwery wywaliło.
Sąsiadka dużą sosnę straciła. W sumie to ta sosna przewijała się na zdjęciach (betonowy płot z tujami zwisającymi a na drugim planie sosna).
Wiem już czemu moje nigry są bez liści, bo rosły w jej pobliżu, musiało tam nieźle poderwać :/ Miasto to obraz nędzy i rozpaczy..
Widziałam tą komórkę burzową wcześniej na radarze. Już teraz wiem, że jak zmierza w nasza stronę coś czerwonego, to będzie akcja trzeba się schować i modlić
Mój eM stwierdził, że pierwszy raz w życiu widział deszcz który pada nie w pionie a w poziomie
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 13:29, 10 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dubelek
____________________
Ania Ogród Ani :)
iwka 13:43, 10 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
współczuję, ja to taka bojąca żaba jestem, okropnie przeżywam takie zjawiska, zawsze czekam aż to minie, nigdy się nie kładę spać.

edit. no i znowu trzeba allegro odwiedzić i hemoglobinę kupić
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Mira104 13:48, 10 sie 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
No jak widziałam te czarne niebo idące do mnie z Wodzisławia, to od razu wiedziałam, że Ty pływasz. U mnie w momencie zrobiło się tak ciemno w sumie 1 raz takie zjawisko widziałam, może dlatego, że mam taras u góry i więcej widzę- panorama nad domami.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Toszka 13:51, 10 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Anulko, dobrze że tylko tak się skończyło!

A swoja drogą to oznacza, że dobrze umocowaliście drzewa, jeśli zakręciło i tylko liście oberwało. Egzamin zdany
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies