Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

anbu 17:59, 10 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
I kropelki, kropelki





____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 18:00, 10 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839



____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 18:01, 10 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
To chyba ten słynny grzyb o którym wszyscy piszą



Moja świnka morska Wszystkich Was całuje
____________________
Ania Ogród Ani :)
jolanka 18:12, 10 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Ania, nie chcialam Ci zaśmiecać ale też tego nie rozumialam, Studiowanie nic nie da, to co, mam czymś lać czy nie?

Chwaliłas się, że jesteś dobra w kulki Pokulkuj troszkę plizzz u mnie na nowej rabatce
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
anbu 18:33, 10 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Joluś sama nie wiem dla mnie to matematyka wyższa Toszka pisze, że lepiej wycinać.
Jak będę miała chwilkę to zerknę do Ciebie.
____________________
Ania Ogród Ani :)
lindsay80 18:37, 10 sie 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
z telefonu wczoraj wieczorem podczytywałam jak sytuacja u Ciebie, bo widziałam fotki jak wygladał Wodzisław po burzy, dobrze, że ogród nie ucierpiał, bo listkami to nie ma co się martwić.
Ja akrat jak u nas zaczynało lać córkę odwoziłam na urodziny i zastanawiałam się czy jechać dalej, czy stanąć gdzieś bo ścianę deszczu miałam przed sobą, a wycieraczki w aucie nie nadążały jej usuwać.
____________________
Tu ma być ogród :)
Toszka 19:00, 10 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pozwolicie, że przełożę na babski język Mazanowe słowa (przeraziłam się, że Walerek nas podgląda, spryciula)

Domyślam się, że nawiązał do naszej dyskusji o nie używaniu syntetycznych nawozów, które tak po prawdzie stymulują tylko wzrost. Na krótką metę. Jednak te nawozy nie są ani magazynowane w korzeniach, ani nie przetwarzane przez roślinę na system obronny w razie chorób. Tu pewnie nawiązał do moich uwag o samodzielnym sadzonkowaniu buksów i ich absolutnej zdrowotności w porównaniu z nawożonymi sowicie, kupnymi buksami. Buksy szaleńczo nawożone, bo na handel potrzebna masa zielona. Zdrowie rośliny to drugorzędny problem, który jak wystąpi zwiększa popyt na nowe rośliny...

Natomiast nawożenie naturalne (w tym gnojówki, kompost, obornik) prócz nawożenia masy zielonej magazynowane są w korzeniach, a unikalne związki biologiczne wykorzystywane do obrony przed patogenami.

Po babsku?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 19:07, 10 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Tak Toszo, teraz rozumiem. Czyli studiowanie działu o ekologicznej uprawie ogrodu a następnie wprowadzenie tej wiedzy w życie czas zacząć :-!

Edytko było ostro
____________________
Ania Ogród Ani :)
Monka 19:14, 10 sie 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Toszka napisał(a)
Pozwolicie, że przełożę na babski język Mazanowe słowa (przeraziłam się, że Walerek nas podgląda, spryciula)

Domyślam się, że nawiązał do naszej dyskusji o nie używaniu syntetycznych nawozów, które tak po prawdzie stymulują tylko wzrost. Na krótką metę. Jednak te nawozy nie są ani magazynowane w korzeniach, ani nie przetwarzane przez roślinę na system obronny w razie chorób. Tu pewnie nawiązał do moich uwag o samodzielnym sadzonkowaniu buksów i ich absolutnej zdrowotności w porównaniu z nawożonymi sowicie, kupnymi buksami. Buksy szaleńczo nawożone, bo na handel potrzebna masa zielona. Zdrowie rośliny to drugorzędny problem, który jak wystąpi zwiększa popyt na nowe rośliny...

Natomiast nawożenie naturalne (w tym gnojówki, kompost, obornik) prócz nawożenia masy zielonej magazynowane są w korzeniach, a unikalne związki biologiczne wykorzystywane do obrony przed patogenami.

Po babsku?



Paniała , babska mowa trudna mowa , wszystko kumam
____________________
Monika ogród i co dalej
Toszka 19:18, 10 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anbu napisał(a)
To chyba ten słynny grzyb o którym wszyscy piszą



Tu grzyb (Topsin) jest problemem wtórnym, zaczęły go roztocza (białe kreski)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies