Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

Toszka 19:21, 10 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Monka napisał(a)



Paniała , babska mowa trudna mowa , wszystko kumam



hihi, z Walerkiem czasami jak z Gombrowiczem...trzeba tłumaczyć co autor miał na myśli
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 19:23, 10 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)


Tu grzyb (Topsin) jest problemem wtórnym, zaczęły go roztocza (białe kreski)


No i po co ja lazłam dziś do tego ogrodu? No po co
____________________
Ania Ogród Ani :)
Mazan 19:33, 10 sie 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Iwona, nie ładuj mnie na górną półkę. Pierwszy i zasadniczy powód - łatwo spaść i się odkształcić /jakkolwiek to brzmi/, drugim jest brak perspektywy na coś bliższego. Z daleka nie widać.
Dziękuję za tłumaczenie z Polskiego na nasze.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
anbu 19:40, 10 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Aaaa poczytałam i nic nie rozumiem Toszka
Jak tu tak podglądacie Mądre Głowy to napiszcie czym i co ile mam pryskać aby wyleczyć te moje buksy
____________________
Ania Ogród Ani :)
jolanka 19:47, 10 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Toszka, teraz po polsku Dzieki
Czy w takim razie teraz sypać np. obornik granulowany (taki mam) i dodatkowo z uwagi na ciągłe opady czyms popryskać, a może podlać czyms doglebowo?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Toszka 19:50, 10 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mazan napisał(a)
Iwona, nie ładuj mnie na górną półkę. Pierwszy i zasadniczy powód - łatwo spaść i się odkształcić /jakkolwiek to brzmi/, drugim jest brak perspektywy na coś bliższego. Z daleka nie widać.
Dziękuję za tłumaczenie z Polskiego na nasze.


Pozdrawiam


Walerku, nie buntuj się, bo i tak dla mnie jesteś z górnej półki Mój babski łeb, na dokładkę blond (niefarbowany) nie pojmuje jak można wszystko tak spamiętać, do kupy złożyć i mieć starannie poszufladkowane. Wprawdzie to podobno podstawowa róznica pomiędzy mózgiem męskim a damskim i może dlatego moje poplątane łącza tego nie pojmują. Ale szacun wielki!

I tylko szeptem dodam, że naturalne jest, że kobiety czasami tłumaczą sobie na babsko-polski polskie myśli facetów
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 19:56, 10 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
jolanka napisał(a)
Toszka, teraz po polsku Dzieki
Czy w takim razie teraz sypać np. obornik granulowany (taki mam) i dodatkowo z uwagi na ciągłe opady czyms popryskać, a może podlać czyms doglebowo?


Jeśli nawozić to tylko nawóz jesienny. Ale może lepiej to zrobić na wiosnę a na razie walczyć z grzybem.

Na grzyba zacytuję Danusię z "chorób bukszpanów": "Co robić? - Wycinać chore pędy, a rośliny opryskiwać preparatami grzybobójczymi (jednym z nich) Sarfun 500 SC, Sportak Alpha 380 EC, Topsin M 70 WP."

Aniu, dodatkowo Mospilan. A w marcu obowiązkowo Promanal.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mazan 20:02, 10 sie 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Toszka

Wydaje się, że nie zawsze jest tak. Moja koleżanka szkolna - też zabójczy blond - jest rzeczywiście z górnej półki na uniwerku, nie z hektarów, jak ja.

Anbu

Komuś chyba w szkodnikach odpowiadałem na podobny temat, więc jeśli możesz? ...



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
anbu 20:04, 10 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ok, dzięki za tłumaczenie tego trudnego języka z Waszego na Nasze Zaraz zastosuję

Mazan mogę, juto prześledzę temat Dzięki.

____________________
Ania Ogród Ani :)
jolanka 20:04, 10 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Toszka napisał(a)


Jeśli nawozić to tylko nawóz jesienny. Ale może lepiej to zrobić na wiosnę a na razie walczyć z grzybem.

Na grzyba zacytuję Danusię z "chorób bukszpanów": "Co robić? - Wycinać chore pędy, a rośliny opryskiwać preparatami grzybobójczymi (jednym z nich) Sarfun 500 SC, Sportak Alpha 380 EC, Topsin M 70 WP."

Aniu, dodatkowo Mospilan. A w marcu obowiązkowo Promanal.


I o to chodzi

Filmik cudny - to świetna ilustracja naszej dyskuski buksikowej

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies