Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Miskant - Miscanthus

Pokaż wątki Pokaż posty

Miskant - Miscanthus

Kawa 14:33, 15 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Proszę o podpowiedź
rozważam zakup Gracka lub grazielli

ma być w miarę wysoka i wąska w kępie i w miarę nie przewieszające się liście

czy graziella jest lepszym wyborem?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Gardenarium 07:18, 16 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest lepszym wyborem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiula 22:35, 16 kwi 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Mój variegatus nie daje znaku życia. To chyba już po nim?
____________________
W basiowie
Jadwiszka 12:48, 18 kwi 2016

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Basiula napisał(a)
Mój variegatus nie daje znaku życia. To chyba już po nim?


nie, ma jeszcze czas.
Kawa 12:09, 27 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Gardenarium napisał(a)
Jest lepszym wyborem.

dziękuje
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
libra 08:46, 28 kwi 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 57
Dzień Dobry wszystkim

Mam problem, chyba, z miskantem giraffe. Otóż puścił piórka, całkiem spore już nawet, jednak na końcach są uschnięte. Mam u siebie glebę gliniastą, dość kwaśną, ale oczywiście podczas sadzenia zaprawiłam dołek, biorę pod uwagę, że to jednak zbyt mało by zaspokoić jego potrzeby. Dołączam zdjęcia, jak mogę mu pomóc?


Jadwiszka 11:03, 30 kwi 2016

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
To normalne na młodych przyrostach traw
LyraBea 11:33, 01 maj 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Dzień dobry.
Na początku kwietnia, na A zamówiłam Miskant Miscanthus Morning Light srebrny i Zebranus. Kłącza przyszły tak marne, że nie wiedzialam czego szukać w kupkach ziemi. Zajęłam się nimi najlepiej jak potrafiłam i jeszcze tego samego dnia umieściłam je w doniczkach i schowałam do tunelu foliowego.
Minął miesiąc i nic się nie dzieje. Już po dwóch tygodniach wysłałam zapytanie do sklepu, jak dlugo mam czekać na to, aż zaczną wybijać z ziemi i dostałam taką odpowiedź:

Miskanty puszczają dopiero na przełomie maja/czerwca - i tyle będzie trzeba czekać - i tak co roku. szybciej raczej nie puszcza nawet w inspekcie - ale można próbować - jeśli będzie ciepło i mokro to może trochę szybciej, ale bez przesady bo wejdzie pleśń

Kłacza sa kopane z gruntu więc nie powinno być problemu bo świetnie zimują - ale gdyby nie wybiły to proszę odezwać się w czerwcu - przyślemy jeszcze raz

Mieszkamy w północno - wschodniej Polsce więc wegetacja u nas rusza 2/3 tygodnie później - ale plusem jest to że eśli u nas coś nie wymarznie to nigdzie już nie wymarznie U nas połowa roślin dalej śpi- wysyłamy bo każdemu się śpieszy - ale z reklamacją nie ma problemu


Wczoraj zajrzałam pod korzonek jednego z nich i zero życia.
Tak to wygląda:


Co myślicie na ten temat? Naprawdę na pojawienie się trawy mam czekać do czerwca?
____________________
Beata
libra 11:42, 01 maj 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 57
Jadwiszka napisał(a)
To normalne na młodych przyrostach traw


Jadwiszka, dzięki, to dobra wiadomosć. To dopiero mój pierwszy rok z miskantami
miskka 11:43, 01 maj 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Też czekam na swoje miskanty kupione w czasie tzw sprzedaży przedsezonowej, a więc niedrogo. Zaczynam się martwić, ale poczekam jeszcze 2-3 tyg. Moje były w doniczkach.
Na dziś nic a nic nie puszcza...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies