Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Sylvana 12:15, 01 gru 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Oset, na zbliżeniach nawet chwasty wyglądaja fajnie....
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Olka17 12:15, 01 gru 2015


Dołączył: 18 lis 2015
Posty: 11
Właśnie jeszcze nie mam odętki. Miałabyś może kilka nasionek? gdzieś czytałam, że jej nasiona potrzebują stratyfikacji przed wysiewem, to prawda? a co do cyni to planuje w przyszłym sezonie zrobić zestawienie żóltej z czerwoną, w przyszłym roku jak dobrze wykiełkuję to będę miała na wymiane żółta
____________________
Sylvana 12:17, 01 gru 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
A twój listopadowy to jakiś floksik?
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
margaretka3 12:17, 01 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Sylvana napisał(a)
Oset, na zbliżeniach nawet chwasty wyglądaja fajnie....


Niektóre nawet zbliżeń nie potrzebują
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
07_Rene 12:22, 01 gru 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Gosiu, czym się różnią żywokost lekarski i rosyjski? Mają inne właściwości?
U mnie rosną zarówno w fioletowymi, jak i różowymi kwiatami, ale nie wiem czy to jedyna różnica i z czego ona wynika?



eee_taam napisał(a)
o zywokoście się musze douczyć ...to taki na gnojówkę ..czy ozdobny?


Gnojówka z żywokostu jest rewelacyjna dla roślin kwitnących i warzyw, bo zawiera mnóstwo potasu co sprzyja zawiązywaniu nowych kwiatów i owoców.
Stosowałam w tym roku razem z gnojówką z pokrzyw i jestem bardzo zadowolona.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
margaretka3 12:29, 01 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Olka17 napisał(a)
Właśnie jeszcze nie mam odętki. Miałabyś może kilka nasionek? gdzieś czytałam, że jej nasiona potrzebują stratyfikacji przed wysiewem, to prawda? a co do cyni to planuje w przyszłym sezonie zrobić zestawienie żóltej z czerwoną, w przyszłym roku jak dobrze wykiełkuję to będę miała na wymiane żółta

Nie zbierałam w tym roku, muszę sprawdzić, czy już nie wysypały się z nasienników. Ja dostałam na wymianie już w grudniu, więc nie sądzę, żeby były stratyfikowane.
Jeśi ta żółta będzie tak dorodna jak ta czerwona odmiana, to... ja już się piszę na nasionka
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 12:29, 01 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Sylvana napisał(a)
A twój listopadowy to jakiś floksik?

To tytoń ozdobny, cudownie pachnie wieczorem
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 12:32, 01 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
07_Rene napisał(a)
Gosiu, czym się różnią żywokost lekarski i rosyjski? Mają inne właściwości?
U mnie rosną zarówno w fioletowymi, jak i różowymi kwiatami, ale nie wiem czy to jedyna różnica i z czego ona wynika?





Gnojówka z żywokostu jest rewelacyjna dla roślin kwitnących i warzyw, bo zawiera mnóstwo potasu co sprzyja zawiązywaniu nowych kwiatów i owoców.
Stosowałam w tym roku razem z gnojówką z pokrzyw i jestem bardzo zadowolona.


Reniu, rosyjski ma znacznie większe liście, więc jest wydajniejszy Właściwości te same
Zobacz tutaj: http://www.naogrodowej.pl/artykul,Pokrzywa_i_zywokost_jako_nawoz_dla_roslin,844?PHPSESSID=7k2eng8sl6r4dlmjfmofdfmm36
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Olka17 13:20, 01 gru 2015


Dołączył: 18 lis 2015
Posty: 11
margaretka3 napisał(a)

Nie zbierałam w tym roku, muszę sprawdzić, czy już nie wysypały się z nasienników. Ja dostałam na wymianie już w grudniu, więc nie sądzę, żeby były stratyfikowane.
Jeśi ta żółta będzie tak dorodna jak ta czerwona odmiana, to... ja już się piszę na nasionka


Nie ma sprawy, w tym roku tylko kilka mi wykiełkowało, ale za rok może będzie lepiej. Ale była na prawdę ładna.Jeśli byś miała jednak te nasionka to daj znać ;P
____________________
margaretka3 13:23, 01 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Dam znać
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies