Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Sylvana 22:45, 04 gru 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Gosiu mam pytanko odnośnie liatry (do kogo jak nie do Ciebie ), czy trzeba ją ściąć teraz czy na wiosnę. Narazie zostawiłam bo taka sucha też mi się podoba i myślałam, że może ptaki coś sobie poskubią. A teraz wpadło mi do głowy żeby ją rozmożyć z tych nasionek, można? (ptaki dostały karmnik)
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
sylwia_slomc... 23:03, 04 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Sylwia ja już dawno ją ścięłam bo mam pod magnolią i bardziej mi straszy niż dekoruje zimą nasiona wsyp prosto w grunt tak zrobiłam rok temu i wzeszły
Do wiosny to ci się te dmuchawce same wysieją tylko już nie koniecznie tam gdzie będziesz chciała.....dojrzałe nasienniki wyglądają jak małe dmuchawce wokół łodygi
Ja nie Gosia , ale może pomogłam. Gosia może robi inaczej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Jana 23:05, 04 gru 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Mnie też łubin kiedyś się nie podobał...teraz to co innego, lubię go też za liście,
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Milka 05:29, 05 gru 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Lubiny sa cudne, liscie tez zdobia, po przekwitnieciu trzeba wszystko sciac przy ziemi, wypusci nowe liscie i moze powtorzyc kwitnienie. Z nasion sadzonki kwitna w 2 roku
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
margaretka3 08:42, 07 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Sylvana napisał(a)
Gosiu mam pytanko odnośnie liatry (do kogo jak nie do Ciebie ), czy trzeba ją ściąć teraz czy na wiosnę. Narazie zostawiłam bo taka sucha też mi się podoba i myślałam, że może ptaki coś sobie poskubią. A teraz wpadło mi do głowy żeby ją rozmożyć z tych nasionek, można? (ptaki dostały karmnik)

Ja liatry nie ścinałam. Sylwia Ci już odpowiedziała, dodam tylko, że może zostaw sobie trochę nasionek, gdyby się okazało, że jednak na wiosnę nie ma siewek.
Jak mi na czymś zależy, wolę wysiać na wiosnę w domu.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 08:43, 07 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
sylwia_slomczewska napisał(a)
Sylwia ja już dawno ją ścięłam bo mam pod magnolią i bardziej mi straszy niż dekoruje zimą nasiona wsyp prosto w grunt tak zrobiłam rok temu i wzeszły
Do wiosny to ci się te dmuchawce same wysieją tylko już nie koniecznie tam gdzie będziesz chciała.....dojrzałe nasienniki wyglądają jak małe dmuchawce wokół łodygi
Ja nie Gosia , ale może pomogłam. Gosia może robi inaczej


____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 08:43, 07 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Jana napisał(a)
Mnie też łubin kiedyś się nie podobał...teraz to co innego, lubię go też za liście,

Jak to się nam pozmieniało
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 08:45, 07 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Milka napisał(a)
Lubiny sa cudne, liscie tez zdobia, po przekwitnieciu trzeba wszystko sciac przy ziemi, wypusci nowe liscie i moze powtorzyc kwitnienie. Z nasion sadzonki kwitna w 2 roku


A u mnie, Irenko, odwrotnie było: sadzonki zakwitły w pierwszym roku, a ścięte nie zakwitły drugi raz, bo chyba za sucho miały, nie podlewałam ich za bardzo
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
sylwia_slomc... 11:09, 07 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
margaretka3 napisał(a)


A u mnie, Irenko, odwrotnie było: sadzonki zakwitły w pierwszym roku, a ścięte nie zakwitły drugi raz, bo chyba za sucho miały, nie podlewałam ich za bardzo

Gosia ja moje łubiny podlałam tylko raz za całą tą suszę i to tylko tak po wierzchu bo one u mnie na pagórku i wszystko spływa po skorupie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
13:18, 07 gru 2015
widziałam że padłaś jak bombki u Magdy zobaczyłaś ...a widziałaś u Marzenki http://www.ogrodowisko.pl/watek/5254-madzenie-ogrodnika-cz-aktualna?page=1011


PS. obyś nie zasłabła tylko!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies