Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

anabuko1 21:17, 04 gru 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
A ja łubinu nie mam.A wiecie, że mi się już marzy od dwóch lat... to takie wspomnienie z dzieciństwa.
Ale potem zapominam i nie mam go dalej
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
margaretka3 22:19, 04 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
sylwia_slomczewska napisał(a)
Widzę , że o łubinie dyskutujecie....mam cały łan
Wysiałam jednoroczny i wieloletni.....jednorocznym nie warto w ogóle sobie głowy zawracać.....bida z nędzą. a ten bylinowy choć nie powiedziałabym , że akurat biały najładniejszy jest....łubin jak przekwita robi się brzydki co właśnie przy białym chyba najbardziej rzuca się w oczy.....najładniej łubiny wyglądają w masie tak jak naparstnice np.
Po kwitnieniu jak się nie chce być załubinowanym w następnych latach trzeba ściąć i pozwolić puścić nowe liście w tedy jest dłużej dekoracyjny dla ogrodu Ja nie miałam dla niego czasu i mam teraz w różnych miejscach , a co będzie wiosną , aż się boję pomyśleć Jak masz dużo nasion to nawet teraz można troszkę posiać ... ciepła zima da ci roślinki bardzo wczesną wiosną , u mnie zaczynają wschodzić nawet teraz.


Kwitły mi dopiero w tym roku , siałam wiosną zeszłego


Ale numer, wiesz, że nie wiedziałam, że jest i jednoroczny?
U Ciebie może być łubinu cała masa i jeszcze trochę To dopiero widok

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 22:20, 04 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Jana napisał(a)
U mnie też łubin kwitł kolejnego roku

Moje kwiatki wyczuwają, że muszą zakwitnąć jak najszybciej
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
sylwia_slomc... 22:22, 04 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
margaretka3 napisał(a)


Ale numer, wiesz, że nie wiedziałam, że jest i jednoroczny?
U Ciebie może być łubinu cała masa i jeszcze trochę To dopiero widok



Tam gdzie teraz jest ta łubinowo floksowa wysiały mi się jeszcze naparstnice.....pozwalam się im mieszać bo docelowo w tym miejscu będzie stała bacówka............ta rabata jest na końcu drewnianych schodków z plastrów , które prowadzić mają do bacówki właśnie....poniżej bacówki spływa suchy strumieńale planuję go pociągnąć jeszcze wyżej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
margaretka3 22:23, 04 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
anabuko1 napisał(a)
A ja łubinu nie mam.A wiecie, że mi się już marzy od dwóch lat... to takie wspomnienie z dzieciństwa.
Ale potem zapominam i nie mam go dalej

Aniu, mus w końcu to zmienić A w dzieciństwie łubin akurat mi się nie podobał... W dzieciństwie podobało mi się przede wszystkim to, co pachniało typu:jaśminowiec, bez i polne, delikatne kwiatki Ten sentyment do łąk mi pozostał...
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 22:24, 04 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
sylwia_slomczewska napisał(a)


Tam gdzie teraz jest ta łubinowo floksowa wysiały mi się jeszcze naparstnice.....pozwalam się im mieszać bo docelowo w tym miejscu będzie stała bacówka............ta rabata jest na końcu drewnianych schodków z plastrów , które prowadzić mają do bacówki właśnie....poniżej bacówki spływa suchy strumieńale planuję go pociągnąć jeszcze wyżej

To jeszcze rozsiej tam niezapominajki i orliki... i będzie bajka
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
sylwia_slomc... 22:24, 04 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
anabuko1 napisał(a)
A ja łubinu nie mam.A wiecie, że mi się już marzy od dwóch lat... to takie wspomnienie z dzieciństwa.
Ale potem zapominam i nie mam go dalej

Aniu upomnij się wiosną to spróbuję Ci ukopać takich maluchów bo nie wiem jak większe znoszą przesadzanie, a i nasion mogę Ci nazbierać tylko kolor będzie NN, aż zakwitnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:27, 04 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
margaretka3 napisał(a)

To jeszcze rozsiej tam niezapominajki i orliki... i będzie bajka


Są niżej na angielskiej bylinówce.....choć do prawdziwej angielki to jej daleko.....taka angielka mocno spolszczona ha ha ha
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
margaretka3 22:28, 04 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Większe to tylko wczesną wiosną, marzec/początek kwietnia, majowe przesadzanie u mnie odchorowały mocno.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
sylwia_slomc... 22:36, 04 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
Orliki i niezapominaj ki mam jeszcze w przydomowym na mojej pierwszej rabacie .....wrzuciłam właśnie dzisiaj jej fotki w trakcie sezonu .....zmienia się mega nawet jej charakter tylko foty nie najlepsze bo jeszcze aparatu nie było tylko telefon. Wiosną będę szaleći cykać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies