Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

siakowa 11:15, 15 gru 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
a u Ciebie lato na całego...az się ciepło na sercu robi
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Anda 11:15, 15 gru 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33620
margaretka3 napisał(a)

Macham wtorkowo już...
Nie wiem, czy jeszcze zawiązują... A zważyło liście?
Wydaje mi się, że co miało dojrzeć, to już dojrzało... Choć u Ciebie chyba cieplej... Ja bym już zebrała nasionka.
Ewo, lubisz fuksje?


Na limonkowych nasionka sie w ogole nie zawiazaly. Po lisciach tylko wspomnienie. Suche badylki stercza. Przed domem tylko gdzie slonce jeszcze biale paszcze kwitna.
Limonkowych nasionek nie bedzie

Fuksje takie jak ta na zdjeciu, owszem, podobaja mi sie. Jednak nie mam ich w ogrodzie, na razie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
margaretka3 11:21, 15 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosia działasz porządkowo czy dekorujesz już?


Głównie porządkowo, chociaż książki mi te porządki bardzo utrudniają... Co jedna to lepsza...
W sobotę wreszcie się zmobilizowałam i przytargałam gałązki brzozowe i zaczęłam wić gniazdo... Znaczy się choinkę, ale komentarze moich facetów były, że to gniazdo Ja im dam gniazdo!
Ale utknęłam w połowie, bo gałązek brakło. Chciałam taką około metrową... to teraz bedę ją wić i wić... Jak wracam z pracy, to już ciemno, więc dopiero w wekend skończę. I mam w planie jeszcze małe conieco uszyć
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 11:22, 15 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
siakowa napisał(a)
a u Ciebie lato na całego...az się ciepło na sercu robi

Jakoś sie trzeba pocieszać, gdy za oknem szaruga...
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 11:24, 15 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Anda napisał(a)


Na limonkowych nasionka sie w ogole nie zawiazaly. Po lisciach tylko wspomnienie. Suche badylki stercza. Przed domem tylko gdzie slonce jeszcze biale paszcze kwitna.
Limonkowych nasionek nie bedzie

Fuksje takie jak ta na zdjeciu, owszem, podobaja mi sie. Jednak nie mam ich w ogrodzie, na razie

Ja miałam bardziej cytrynową, nie wiem, czy taki sam odcień jak u Ciebie I to była jedyna lwia paszcza, która przetrwała mi te dwie ostatnie zimy. Odrosła na wiosnę, bo jej nie wyrwałam
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Pszczelarnia 11:45, 15 gru 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zimy nie ma, same kwiecie.
Czy te odmianowe orliki jak się wysiewają, to zachowują kolor?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
margaretka3 11:57, 15 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Ewuś, ja wszytkie orliki wysiewałam, żadnego nie kupiłam, więc wygląda na to, że zachowały cechy. Ale faktem jest, że miałam je z różnych źródeł, no i nie wiem, czy u tych osób w ogródku były orliki w jednym kolorze, czy w wielu. A to też ważna informacja.
Mam pełne okrągłe i bordowe, i czarne, i białe. I różne odcienie fioletów, różu i niebieskiego. Niestety nie mam więcej zdjęć.
Rozsiałam nasionka, niedługo dowiemy się, czy będą nowe kolory tych odmianowych, czy powtórzą cechy roślin matecznych
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
renatamama3 12:00, 15 gru 2015


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Gosiu ,to czekam na fotki ,ja też jeszcze na etapie porządków ,bo wiecznie coś wyskakuje .A ta choinka to taki stożek ? bo jeśli tak to robiłam na kiermasz do syna szkoły 4 takie .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Sylvana 12:07, 15 gru 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Piękne lato u Ciebie.
Śliczne te orliki...nie wiedziałam, że pelargonie mogą być takie ładne

Ja w zeszłym roku też robiłam choinkę z brzozowych witek do pokoju synka, ale jakaś taka rozklapciała mi wyszła....
Synek się cieszył nawet z takiej
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
margaretka3 12:12, 15 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
renatamama3 napisał(a)
Gosiu ,to czekam na fotki ,ja też jeszcze na etapie porządków ,bo wiecznie coś wyskakuje .A ta choinka to taki stożek ? bo jeśli tak to robiłam na kiermasz do syna szkoły 4 takie .

Tak, stożek, takie jak Łukasz (od żurawek...) zrobił. A jakie wysokie Ty robiłaś? Mam ochotę zrobić ich więcej, ale nie wiem, czy się wyrobię, to wyrób czasochłonny! Ale fakt, satysfakcjonujący
Fotki... muszę aparat od siostry pożyczyć.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies