Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

ryska 12:01, 05 lut 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11629
margaretka3 napisał(a)

Tak, wysiewałam ją. Ma najmniejsze nasiona, jakie w życiu widziałam! Dla mnie to w ogóle zadziwiajace, że z takiej malizy coś rośnie Baaardzo dużo czasu potrzebuje, żeby urosnąć.
Ja dwa lata temu próbowałam przechować begonię o liściach purpurowych i kwiatach czerwonych pełnych. Niestety te mi padły, a szkoda, bo były śliczne.
W wodzie bez problemu begonia wypuszcza korzonki, liście też się dobrze ukorzeniały. Na pewno Ci się uda

Rzeczywiście piękne i te doniczki bardzo ładnie grają.
Mam nadzieję, że moja praca nie pójdzie na marne. Sadzę co roku około 100 begonii więc miałabym trochę kasy w kieszeni.
Spytam jeszcze o Twoją sundaville. W jakiej jest kondycji? Moja puszcza pędy, jest zieloniutka sporadycznie listek jej żółknie. Zmieniłam taktykę i już dwa razy podlewałam ją wodą z nawozem dedykowanym dla takich roślin.
Normalnie zaczynałam od marca ale wtedy to ona nie miała ani jednego liścia.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Makao_J 12:09, 05 lut 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
O znowu czegoś się dowiedziałam i nauczyłam. Mus kupić w tym roku begonie i rozsadzać. Super bo bardzo mi się podobają białe.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
margaretka3 12:12, 05 lut 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Reniu, no przy takiej ilości, to rzeczywiście trzeba się ratować własnymi sadzonkami.

Sundavilii drastyczne cięcie nie wyszło na dobre, bo wypuszcza niewiele pędów, tak 5 czy 6. Ze dwie sadzonki może mają więcej. No ale przed wciornastkiem chciałam ją ratować. Jeszcze jej nie nawoziłam, ale masz rację, że należy już o nią lepiej zadbać. Może sie weźmie w garść.
Tytoń ozdobny wysiał się do tych doniczek z sundawillą, ten ma się świetnie i w ogóle się nie wyciagnął w poszukiwaniu słońca.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 12:16, 05 lut 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Makao_J napisał(a)
O znowu czegoś się dowiedziałam i nauczyłam. Mus kupić w tym roku begonie i rozsadzać. Super bo bardzo mi się podobają białe.

Mnie się najbardziej podobają pełne A kolory to chyba wszystkie
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
ryska 12:18, 05 lut 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11629
margaretka3 napisał(a)
Reniu, no przy takiej ilości, to rzeczywiście trzeba się ratować własnymi sadzonkami.

Sundavilii drastyczne cięcie nie wyszło na dobre, bo wypuszcza niewiele pędów, tak 5 czy 6. Ze dwie sadzonki może mają więcej. No ale przed wciornastkiem chciałam ją ratować. Jeszcze jej nie nawoziłam, ale masz rację, że należy już o nią lepiej zadbać. Może sie weźmie w garść.
Tytoń ozdobny wysiał się do tych doniczek z sundawillą, ten ma się świetnie i w ogóle się nie wyciagnął w poszukiwaniu słońca.

Grunt, ze Ci żyją, bo robactwo trudno na nich zwalczyć. Parę roślin mi już tak padło przez lata uprawy. Teraz mam tylko jedną roślinę ale wielką.
Tytoń ozdobny podobno pięknie pachnie? Co za paradoks jeśli tak. Mam palacza w domu i ten jego tytoń jest nieprzyjemny.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
sylwia_slomc... 12:22, 05 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
margaretka3 napisał(a)

To ono ma nie zmarnować
Fajny, lubię ten sposób.

Od wsparcia rodziców wiele zależy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:23, 05 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
margaretka3 napisał(a)

Na zimę lawendy nie ścinam, niektórzy ścinają w sierpniu, później już nie. A wiosną to - jak dobrze pamiętam - gdy forsycje kwitną.
Budleję przycięłam jesienią tak w połowie i tymi gałązkami obłożyłam krzaczek. A jeszcze trochę zetnę wiosną, chyba w kwietniu.

To tak samo robimy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:24, 05 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
margaretka3 napisał(a)
Wiosną będzie masowe rozmnażanie perowskiej

To poproszę o jeden patyk bo nie posiadam wcale
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
margaretka3 12:29, 05 lut 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
ryska napisał(a)

Grunt, ze Ci żyją, bo robactwo trudno na nich zwalczyć. Parę roślin mi już tak padło przez lata uprawy. Teraz mam tylko jedną roślinę ale wielką.
Tytoń ozdobny podobno pięknie pachnie? Co za paradoks jeśli tak. Mam palacza w domu i ten jego tytoń jest nieprzyjemny.


Tytoń ozdobny miałam w zimie w domu także w tamtym roku, też się wysiał Kwitł w styczniu, ale nie pachniał niestety. A tak na to liczyłam... Chyba mu jednak w domu czegoś brakowało
Palacza w domu bym nie zniosła... Lekko nie masz
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 12:30, 05 lut 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
sylwia_slomczewska napisał(a)

To poproszę o jeden patyk bo nie posiadam wcale


Sylwuś, ja też jeszcze nie posiadam, ale już niedługo się to zmieni
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies