Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

margaretka3 09:16, 30 lis 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Makao_J napisał(a)
Popłakałam się. Normalnie szok. Zakochałam się na amen w tych malwach co pokazałaś i w tych daliach. Muszę je mieć. Muszę.

Aniu, myślałam, że będę mieć dla Ciebie dobrą wiadomość i napiszę Ci, że mam nasionka "bibułkowej" malwy, ale niestety nie znalazłam: chyba zdażyły zgnić albo opadły na ziemię. Będę w przyszłym roku pamiętać, żeby je zebrać
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 09:19, 30 lis 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Jana napisał(a)
Dalie piękne malwy takiej jeszcze nie widziałam , Gosiu a miałaś pełną malwę a jeśli tak jak się sprawowała? kupiłam kiedyś ale mi nie wzeszła, koleżanka mówiła mi, że miała taką tylko jedek rok, a w kolejnych zrobiła się jak inne..

Jana, pełną mam tylko tę "bibułkową", wysiałam ją w tym roku w kwietniu. Z innymi pełnymi nie miałam do czynienia
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 09:25, 30 lis 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Filomena napisał(a)
Witaj Gosiu
od nasionka do zachwycająco lekkiego ogrodu prowadzisz
Choć cały Twój wątek mam do przekopania to chciałabym zostawić teraz ślad ze swoimi zachwytami nad nieodpartym urokiem Twoich rabat.
pozdrawiam

Filomeno, bardzo dziękuję za miłe słowa Ja Twojego wątku przeczytałam już część. Cieszę się, że będę miała u kogo zdobywać zielarską wiedzę. Ja też lubię wykorzystaywać ukryte dary natury: sok z kwiatów i owoców czarnego bzu, z mniszka, jeżyn leśnych (mój rekord to 35 litrów soku z jeżyn w ubiegłym roku), aronii czy malin to podstawa w mojej kuchni.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 09:25, 30 lis 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
siakowa napisał(a)

przecudne

Uwielbiam dalie pomponowe Mam plan zapomponikować się bardziej
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 09:29, 30 lis 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
bacowa napisał(a)

Nasiona tej byliny kwitnącej na biało ci dołoże, długo kwitnie, tylko nie znam jej nazwy.Jutro wysyłam.
pozdrawiam.

Ewuś, dzisiaj rano przesyłka czekała na mnie na biurku
Dziękuję!
Mikołajek dla Ciebie
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 09:36, 30 lis 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
sylwia_slomczewska napisał(a)
Tak się rozpędziłam przy ciachaniu , że ciachłam i len bo zobaczyłam , że od dołu już młodziutkie pędy rosną i do wiosny jakby zimy nie było to się ze starymi sprzerastają i trzeba by razem uciapać....a tak to już uciapane i przykryte

A wiesz, wiele bylin już jesienią wypuszcza nowe pędy, ciekawe, czy one przemarzają, czy nie, muszę to sprawdzić, bo jakoś się dotąd temu nie przyglądałam.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 09:37, 30 lis 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Milka napisał(a)


Pieknosć...ale i malwy mnie zaskoczyly, nietypowe.

Ta "bibułkowa" malwa rzyczywiście śliczna, dostałam nasionka od koleżanki
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 09:46, 30 lis 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
laurowisnia napisał(a)
Zaglądam do Twoich nasionek, a tu same piękności, jak Irenka napisała.
Ja nie doczekałam na kwiat Franza ale zakwitła u mnie Lipoma, i widzę, że całkiem podobny kwiat w kolorze. Mam jeszcze Rocco ale również bez kwiatka.
Wyżej Ewie chodzi chyba o przetacznikowca, mam go próbowałam wysiać ale się nie udało tej wiosny.
Pozdrowienia zostawiam.


Z pięknościami to ja się dopiero rozkręcam
Ciekawe, że Franz Ci nie zakwitł, u mnie najszybciej i najlepiej kwitnie ze wszystkich dali. Ta Rococo mi się podoba. Będę jej szukać
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
sylwia_slomc... 09:52, 30 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
margaretka3 napisał(a)


Sylwia, u mnie niestety też malwy chorują, dlatego daję je z tyłu rabaty.
U mnie aż takie wysokie nie rosną, a ta "bibułkowa" to w ogóle maleńka jest, na zdjęciu została uwieczniona, jak miała ok. 35 cm, ponoć dorasta do 120 cm i kwitnie do przymrozków. W sobotę miała jeszcze niedorozwinięty jeden kwiat.

Jak będziesz w sezonie miała nasiona to zbierz mi kilka proszę bo moje giganty na te wiatry nie dobre
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:55, 30 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
margaretka3 napisał(a)

Zwłaszcza len trzeba w dużej ilości, bo on jest bardzo delikatny i niepozorny.

Gosia ja len miałam posadzony po jednej roślince i może w pierwszym roku posadzenia po oczach nie dawał, ale już w tym sezonie czyli drugim to z takiej małej roślinki kępy porosły jak nie wiem
to jest tylko jedna roślinka po jednorazowym przycięciu w tym roku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies