Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

margaretka3 17:41, 19 lis 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Makao_J napisał(a)

Malwy? Uwielbiam je. Kiedyś na pewno posadzę u siebie. Czy one naprawdę są jednoroczne?

Aniu, to trafiłam
Naprawdę nie są jednoroczne Malwy są trochę jak naparstnice, niby dwuletnie, a zostają w ogrodzie, bo kępy się odradzają.
Jak się je wysieje bardzo wczesną wiosną, to potrafią zakwitnąć w tym samym roku.
Ja swoje malwy zasadziłam chyba z trzy albo cztery lata temu i ciągle są, choć już nie wysiewam. Same też się wysiewają. Jedyny minus z malwami jest taki, że niestety bardzo lubi je rdza malwy (to takie paskudne, pomarańczowe plamki na liściach).

A tę malwę widziałaś? Pokazywałam ją już, ale jest warta powtórki
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 17:47, 19 lis 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Makao_J napisał(a)

A to dalia? jeśli tak to się zakochałam

To dalia odm. Franz Kafka.
Wiosną ma bardziej fioletowy kolor, pod koniec lata od upałów straciła swój piękny odcień, kwiaty były bardziej różowe. Zobacz, jaka róznica w kolorze.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 17:50, 19 lis 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
sylwia_slomczewska napisał(a)


Ja ścinam i okrywam tym co zetnę te wrażliwsze, ale jego zostawię w takim razie


____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
sylwia_slomc... 18:09, 19 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82181
U mnie malwy bardzo chorują....mam tylko w przydomowym i od początku lata prawie łyse łodygi bo liscie łapie rdza pryskanie nie pomaga wiec obrywam suche liście i takie badyle sterczą, a do tego chyba ziemia dla nich za mocna bo muszę podwiązywać przerastają mnie o metr, a i tak potem wiatr łamie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Jana 18:49, 19 lis 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
śliczne rośliny, kuklik i len zanotowałam, w dużej ilości pewnie wyglądają bajecznie....
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Dorota123 19:54, 19 lis 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208

Ale piękna, jak gdzieś na wiosnę taką spotkam na pewno kupię. Rety tylko gdzie ja ją wcisnę, no i przypomniało mi się, że jeszcze mam 2 dalie do wykopania.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Makao_J 06:57, 20 lis 2015


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Popłakałam się. Normalnie szok. Zakochałam się na amen w tych malwach co pokazałaś i w tych daliach. Muszę je mieć. Muszę.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Jana 11:17, 21 lis 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Dalie piękne malwy takiej jeszcze nie widziałam , Gosiu a miałaś pełną malwę a jeśli tak jak się sprawowała? kupiłam kiedyś ale mi nie wzeszła, koleżanka mówiła mi, że miała taką tylko jedek rok, a w kolejnych zrobiła się jak inne..
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Filomena 11:38, 21 lis 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Witaj Gosiu
od nasionka do zachwycająco lekkiego ogrodu prowadzisz
Choć cały Twój wątek mam do przekopania to chciałabym zostawić teraz ślad ze swoimi zachwytami nad nieodpartym urokiem Twoich rabat.
pozdrawiam
____________________
Filomena-w zielonej aptece
siakowa 07:47, 23 lis 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
margaretka3 napisał(a)

To dalia odm. Franz Kafka.
Wiosną ma bardziej fioletowy kolor, pod koniec lata od upałów straciła swój piękny odcień, kwiaty były bardziej różowe. Zobacz, jaka róznica w kolorze.

przecudne
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies