Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

UrsaMaior 17:57, 15 lip 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8296
Iza, no generalnie taki był zamysł
____________________
ogród pod lasem
Anda 21:15, 15 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
aga_podlasie napisał(a)


Ma raczej za mokro, jesli to moze byc przyczyną. Pada 2-3 dni w tygodniu, juz kolejny miesiac. Ale w ścisku rośnie, to fakt. Sama sobie go zrobila, bo urosla wielka jak bydlę


U mnie też wielka, tzn. ta bezodmianowa. Ta odmianowa mniejsza
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:22, 15 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
UrsaMaior napisał(a)
Ewa Czy masz wciąż przetacznika Knallblau? Bo właśnie sobie kupiłam i zastanawiam się czy dobrze zrobiłam. Skrobniesz coś na jego temat?


W pierwszym roku podobał mi się najbardziej Ogólnie jest fajny. Kolor jest super, bo niebieszczy się ładnie wśród zieleni. Kwitnie ok. 3 tygodni i nie powtarza. Wg mnie rozrasta się trochę za szybko. Jest pierwszorzędnym zadarniaczem. Rośnie dość wysoki, u mnie w trzecim sezonie tak na 50 cm i po deszczu się pokłada. Zaraz po kwitnieniu należy go przyciąć. Wtedy się ładnie zagęści, inaczej będzie straszyć sterczącymi badylami W zimie zanika i odradza się wiosną. Mała odnóżka wystarczy, jeśli chcesz go rozmnożyć.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:23, 15 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Basilikum napisał(a)
jak nazwa zgadza sie z produktem to bedzie dawal po oczach niebieskoscia na kilometr hihih


Na kilometr to może nie, ale z paru metrów na pewno
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
tulucy 21:42, 15 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Knallblau ... dorzucę i ja mojemu zdarzyło się powtarzać kwitnienie, słabe, ale było. rozrasta się mocno, rośnie za wielki i zagłuszył mi dwa młode krzaki róż. Teraz kombinuję, co z nim zrobić. Bo jednakowoż Queen of Sweeden wygląda w nim uroczo...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Anda 21:59, 15 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
tulucy napisał(a)
Knallblau ... dorzucę i ja mojemu zdarzyło się powtarzać kwitnienie, słabe, ale było. rozrasta się mocno, rośnie za wielki i zagłuszył mi dwa młode krzaki róż. Teraz kombinuję, co z nim zrobić. Bo jednakowoż Queen of Sweeden wygląda w nim uroczo...


Mojego w tym roku już zaczęłam ograniczać, bo za bardzo się panoszy. W przyszłym sezonie będzie ograniczany jeszcze mocniej, bo tegoroczne ograniczanie jakoś mało pomogło
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
UrsaMaior 22:05, 15 lip 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8296
Ha...no to żeście mi, dziewczęta, skomplikowały nieco plan A macie go na patelni? Czy w lekkim cieniu da radę?
____________________
ogród pod lasem
tulucy 22:25, 15 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
U mnie zacieniony częściowo. Daje radę aż za bardzo
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Anda 22:26, 15 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
UrsaMaior napisał(a)
Ha...no to żeście mi, dziewczęta, skomplikowały nieco plan A macie go na patelni? Czy w lekkim cieniu da radę?


Ha, nie ma lekko na tym świecie Mój rośnie na słońcu, ale myśle, że w półcieniu również da radę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
UrsaMaior 08:14, 16 lip 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8296
Uff no to tragedii nie ma skoro daje radę w cieniu. Dzięki dziewczyny!
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies