Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 21:38, 21 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Agania napisał(a)

Chciałbym mieć podobnie...jak czytam Gierczusię to od razu mam bananna, co do gnojówki to mi też została pokrzywa mieszana ze skrzypem, bardzo dobrze wpływa na bukszpany...od razu ruszyły i nie chorują po cięciu

Zaczęłam w tym roku ciachać byliny, które rosły za wysokie i się wyginały, są niższe i gęściejsze, nie ma to jak nowe dośwaidczenie, tylko trzeba śmiało ciąć


Fajnie, że napisałaś, że cięcie się opłaciło Trzeba w przyszłym sezonie mieć ostry sekator U mnie kocimiętka mimo to bałagani na rabacie, więc zastąpię ją czymś innym.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
tulucy 21:59, 21 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
W tygodniu też zaczęłam eksmisje kocimiętki i bodziszka. Jedno się rozłazi brzydko, a drugie zagłuszyło mi Granny. I ma zabójcze korzenie...
I mocno myślę nad pozbyciem się przetaczników różowych i niebieskich.
Za to dziś domówiłam jeszcze kocimiętkę nervosa i ożankę
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Anda 22:08, 21 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
tulucy napisał(a)
W tygodniu też zaczęłam eksmisje kocimiętki i bodziszka. Jedno się rozłazi brzydko, a drugie zagłuszyło mi Granny. I ma zabójcze korzenie...
I mocno myślę nad pozbyciem się przetaczników różowych i niebieskich.
Za to dziś domówiłam jeszcze kocimiętkę nervosa i ożankę


Dlaczego chcesz się pozbyć przetaczników?
To jestem ciekawa Twoich doświadczeń z tą nerwową kocimiętką
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
tulucy 22:22, 21 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Kiepsko rosną, coś im dolega, kilka kęp po zimie padło, część puściła po 2-3 pędy tylko. Miałam tego sporo, kilka first love, kilka red fox z odmianowych, do tego ileś niebieskich i białe. Z tego tylko białe wyglądają dobrze, i może 2-3 niebieskie przyzwoicie. Reszta to masakra...

A i ostrogowca kupiłam a wcześniej kozłówkę długoszyjkową na zadarniacza, ma słodkie kwiaty...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Anda 22:32, 21 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
tulucy napisał(a)
Kiepsko rosną, coś im dolega, kilka kęp po zimie padło, część puściła po 2-3 pędy tylko. Miałam tego sporo, kilka first love, kilka red fox z odmianowych, do tego ileś niebieskich i białe. Z tego tylko białe wyglądają dobrze, i może 2-3 niebieskie przyzwoicie. Reszta to masakra...

A i ostrogowca kupiłam a wcześniej kozłówkę długoszyjkową na zadarniacza, ma słodkie kwiaty...


U mnie przetaczniki też nie rosną.
Ostrogowca chyba też muszę sobie sprawić A nie boisz się ekspansywności kozłówki?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 22:46, 21 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ewcia U Ciebie zawsze ciekawe tematy. Ja pokrzywą podlewam tylko do połowy lipca a czasem nawet tylko do końca czerwca dla bezpieczeństwa. Ożanka też mi się bardzo spodobała i mam obiecane nasionka. Ostatnio kupiłam sobie kłosowca Blue Boa. Ma taki fajny ciemniejszy kolor niż ten zwykły. Ciekawe tylko czy nie będzie się wykładał bo łodyżki ma chyba mniej sztywne ale może dlatego,że to młodziutkie sadzonki.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
07:12, 22 lip 2017
Anda napisał(a)
Tą niską kocimiętkę zostawiam. Jest bardzo ładna, ma takie srebrzyste liście. Tylko ta wysoka tak się wykłada.
Agastache u mnie też wysoki, tak ok. 1 m chyba ma. Kot sąsiadów go bardzo lubi i go trochę podsikuje. Te gałązki mu muszę wycinać, bo podsychają.
Najwięcej siewek to mam ożanki, normalnie druga werbena


ożanka taka jest ...u mnie kwitnie pierwszy sezon ...własciwie połowe sadzonek z zeszłego roku po zimie wypadło ...i byłam zła na nia ...ale jak mi zapaskudzi rabaty tak jak werbena ..to ja dziekuję ...choc dla mnie jest ona atrakcyjną z uwagi na termin kwitnienie ...u mnie zaczeła po szałwiach ...i tym sposobem nie mam nudnych rabat
tulucy 07:36, 22 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ewa, myślisz, że taka trudna będzie? chcę ją dać pod drzewa bardziej. Będę w razie czego ciąć.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 21:08, 22 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
A ja w tym roku tylko na początku rośliny nawiozłam i później zapomniałam. Czas za szybko płynie i za dużo jeszcze zmieniam na rabatach. Teraz już nie dam nic bo za późno chyba, że żelaza trochę bo kilka ma wyraźne niedobory.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Ewa777 23:26, 22 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
A jak nisko tniecie szałwię? Właśnie mi przekwita. Ucięłam same kwiatostany, czy to nie za mało?
W książce "12 miesięcy z Mają Popielarską" przeczytałam, że byliny trzeba ciąć, nawozić i czekać na kwiaty. I to właśnie w rozdziale lipiec-sierpień. Czyli dobrze jest nawozić po cięciu
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies