Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

mrokasia 14:57, 10 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18225
Anda napisał(a)


Zasil, jeszcze nie jest za późno i może właśnie potrzebują takiego kopa


O widzisz, dziękuję, dziś wieczorem oblecę ogród z konewką .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 14:58, 10 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33706
mrokasia napisał(a)


O widzisz, dziękuję, dziś wieczorem oblecę ogród z konewką .


Nie ma za co Kasiu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewa777 10:13, 11 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
Anda napisał(a)


Ok, spróbuję wytłumaczyć. Mojego rozchodnika przycięłam w połowie, tzn. tylko część gałązek przycięłam o połowę. Zrobiłam to w połowie maja. Resztę zostawiłam bez cięcia. Te niecięte gałązki zaczęły kwitnąć już dwa tygodnie temu. Ich kwiaty są bardziej ciężkie, zwarte i wyższe. Część przycięta zaczęła kwitnąć teraz. Kwiaty są mniej zwarte/ciężkie i parę centymetrów niższe.

Mojego przywrotnika też tak cięlam. Jak zaczął kwitnąć przednią część kwiatów przycięłam dość szybko. Ta część podtrzymywała resztę kwiatów tak, że nie pokładały się po deszczu. Moja odmiana jest i tak już dość kompaktowa, a z takim cięciem stała praktycznie na baczność.

Szałwie i kocimiętki też tak można przycinać i tak będę robić w przyszłym roku


Dzięki wielkie Wszystko zrozumiałam Teraz to muszę spisać, zeby nie zapomnieć
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
asiak 10:57, 11 lip 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ewuś, bardzo dziękuję
W tej chwili w szkółkach nie ma wyboru róż. Kupiłam Natasha Richardson i zastanawiam się, czy wsadzić ja koło ławeczki. Czy dosadzić jej jakąś koleżankę?
Mogę ja wsadzić w inne miejsce, a na jesieni zakupić róże koło ławki
Myślisz, że nadaje się koło ławki, czy są ciekawsze egzemplarze?
Kupiłam też Soul, ale bardziej do osłonięcia beczki z wodą
No i Red Leonardo, w sumie nie wiem po co, bo nie potrzebuję Chyba kupiłam , bo była dostępna Będę ganiać z nią po ogrodzie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
gierczusia 09:48, 12 lip 2017


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Jakie magiczne cięcie mus zapisać , coby podobnie jak Ewci sklerozis mnie nie dopadł u mnie rozchodniki ledwo w pąkach..echhh
Buziole Ewcia
Ps..lecę czytać dalej
Edit : no i te ślimaki ...
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Adison 18:39, 12 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Oglądnełam wizytówkę Twojego ogrodu. Calego watku z ponadd 1000 podstronami niestety nie dałabym rady piękne róże, powojniki oraz skrzynie na warzywa. Mogłabym mieć tak u siebie! Kilkoma pomysłami się zainspiruje
____________________
Zmienny ogród Ady
Jana 18:44, 12 lip 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
W tym roku ślimaki zrobiły nalot na szałwię a w zeszłym roku się jej nie tknęły...ciekawe co zjedzą za rok ...Ewka wstawiłam inne odmiany jaśminu dla ciebie
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
babka 19:37, 12 lip 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Ciekawostka z tym przycinaniem rozchodników ale jak takie cięcie się ma do szałwii bo nie rozumiem ? Część kępki radzisz przyciąć a część pozostawić ? nie kumam

A swoją drogą to zaskakujesz tym kwitnącym rozchodnikiem, u mnie wszystkie jeszcze mocno zielone
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
frezja 21:10, 12 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Poczytałam o rozchodnikach...ciekawe, jak wszystko u Ciebie moje są potężne.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Anda 11:43, 13 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33706
Ewa777 napisał(a)


Dzięki wielkie Wszystko zrozumiałam Teraz to muszę spisać, zeby nie zapomnieć


Proszę bardzo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies