Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Rench 00:27, 23 lip 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Spieszę donieść,że dzisiaj wywąchałam Desdemonę.
Jak na mój kinol to żadnego ogórka tam nie wyczuwam Pierwsze wrażenie brzydki zapach Kolejny niuch...,całkiem oryginalny,ale żeby był zachwycający...
Jutro z rana pójdę ją obwąchać znowu

Kiedyś od tego wąchania wciągnę sobie mrówkę do nosa Muszę przyznać,że zaszczepiłaś we mnie manię wąchania i rozkładania na czynniki pierwsze
Teraz wącham wszystko co u mnie rośnie Odkryłam,że mam u siebie 3 odmiany pachnących host,a dotychczas sądziłam,że mam tylko jedną babkolistną
Powiedz,jak Ty oceniasz zapach Cecylii ?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
frezja 11:14, 23 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Ewa777 napisał(a)
A jak nisko tniecie szałwię? Właśnie mi przekwita. Ucięłam same kwiatostany, czy to nie za mało?
W książce "12 miesięcy z Mają Popielarską" przeczytałam, że byliny trzeba ciąć, nawozić i czekać na kwiaty. I to właśnie w rozdziale lipiec-sierpień. Czyli dobrze jest nawozić po cięciu


Swoją przycięłam na 10-15 cm. Dużo miała już odrostów przy ziemi.Ponoć zakwitnie równie bujnie, jak wiosną

Mam jeszcze ochotę przyciąć perowskię..ta coś się kładzie.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Anda 15:39, 23 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Margerytka40 napisał(a)
Ewcia U Ciebie zawsze ciekawe tematy. Ja pokrzywą podlewam tylko do połowy lipca a czasem nawet tylko do końca czerwca dla bezpieczeństwa. Ożanka też mi się bardzo spodobała i mam obiecane nasionka. Ostatnio kupiłam sobie kłosowca Blue Boa. Ma taki fajny ciemniejszy kolor niż ten zwykły. Ciekawe tylko czy nie będzie się wykładał bo łodyżki ma chyba mniej sztywne ale może dlatego,że to młodziutkie sadzonki.


Moje kłosowce sie nie wykładają, całe szczęście. Ciemniejszy kolor ma mój Black Adder, ale chyba wole jednak jaśniejsze kwiaty
W środku lata nawożę tylko gnojówką ze skrzypem, raczej pryskam niż nawożę, no i nawozem potasowym, ale tylko raz.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:41, 23 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
eee_taam napisał(a)


ożanka taka jest ...u mnie kwitnie pierwszy sezon ...własciwie połowe sadzonek z zeszłego roku po zimie wypadło ...i byłam zła na nia ...ale jak mi zapaskudzi rabaty tak jak werbena ..to ja dziekuję ...choc dla mnie jest ona atrakcyjną z uwagi na termin kwitnienie ...u mnie zaczeła po szałwiach ...i tym sposobem nie mam nudnych rabat


U mnie też jedna ożanka wypadła, ale dopiero po kwietniowych przymrozkach, jak już się ładnie zazieleniła. U mnie też kwitnie po szałwiach aż do przymrozków i nawet nie trzeba jej przycinać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:42, 23 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
tulucy napisał(a)
Ewa, myślisz, że taka trudna będzie? chcę ją dać pod drzewa bardziej. Będę w razie czego ciąć.


W razie czego zawsze można część rozłogów wykopać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:44, 23 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
inka74 napisał(a)
A ja w tym roku tylko na początku rośliny nawiozłam i później zapomniałam. Czas za szybko płynie i za dużo jeszcze zmieniam na rabatach. Teraz już nie dam nic bo za późno chyba, że żelaza trochę bo kilka ma wyraźne niedobory.


Teraz będę nawozić tylko skrzypem i potasem, ale tylko raz lub dwa. Więcej rośliny wg mnie już nie potrzebują.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:47, 23 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Ewa777 napisał(a)
A jak nisko tniecie szałwię? Właśnie mi przekwita. Ucięłam same kwiatostany, czy to nie za mało?
W książce "12 miesięcy z Mają Popielarską" przeczytałam, że byliny trzeba ciąć, nawozić i czekać na kwiaty. I to właśnie w rozdziale lipiec-sierpień. Czyli dobrze jest nawozić po cięciu


W zeszłym roku cięlam tylko kwiatostany i szybciej zaczęła kwitnąć. W tym ucięłam aż do ziemi. Jeszcze nie kwitnie, bo ślimaki ją podżeraly. Mam nadzieję, że jeszcze zakwitnie.
Co do nawożenia to każdy sam decyduje u siebie w ogrodzie. Nawożenie musi być dostosowane do ziemi, roślin, pór roku, a to ocenić może tylko właściciel ogrodu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:54, 23 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Rench napisał(a)
Spieszę donieść,że dzisiaj wywąchałam Desdemonę.
Jak na mój kinol to żadnego ogórka tam nie wyczuwam Pierwsze wrażenie brzydki zapach Kolejny niuch...,całkiem oryginalny,ale żeby był zachwycający...
Jutro z rana pójdę ją obwąchać znowu

Kiedyś od tego wąchania wciągnę sobie mrówkę do nosa Muszę przyznać,że zaszczepiłaś we mnie manię wąchania i rozkładania na czynniki pierwsze
Teraz wącham wszystko co u mnie rośnie Odkryłam,że mam u siebie 3 odmiany pachnących host,a dotychczas sądziłam,że mam tylko jedną babkolistną
Powiedz,jak Ty oceniasz zapach Cecylii ?


I jak wypadło poranne niuchanie?

Cieszę się bardzo, że teraz wszystko wąchasz Czosnki ozdobne też bardzo ładnie pachną, i Agastache. Mojej hosty jeszcze nie wąchalam. W tym roku kwitnie wyjątkowo nisko, ale na czworakach dam radę ją sprawdzić

Byłam teraz w Rosengarten Zweibrücken i jedna ze stałych tamtejszych bywalczyń też podkreślała, że zapach jest bardzo ważny i należy poddać się właśnie również takim doznaniom

Zapach Cecilii jest bardzo specyficzny, nie różany, określany zapachem mirry. Bardzo go lubię. Kupiłam ją właśnie ze względu na zapach, który poznałam będąc kiedyś w szkółce różanej. Czytałam, że ludzie dzielą sie na dwie grupy, tych którzy lubią ten zapach i tych, którzy go nie znoszą. Podobno mężczyznom częściej się podoba niż kobietom.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:55, 23 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
frezja napisał(a)


Swoją przycięłam na 10-15 cm. Dużo miała już odrostów przy ziemi.Ponoć zakwitnie równie bujnie, jak wiosną

Mam jeszcze ochotę przyciąć perowskię..ta coś się kładzie.


Też czekam na kwitnienie mojej nisko przycięte szałwii
Perowskią miałam ale wywaliłam, bo miała u mnie zbyt żyzno.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gobasia 15:57, 23 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
A popatrz ja myślałam ,że mężczyznom to najbardziej podoba sie zapach browaru
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies