Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

babka 16:27, 23 lip 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Podobnie jak Gierczusia uspokoiłam się na wieść że i u Ciebie róże w tym momencie nie kwitną Ale u moich zapomniałam o ich ponownym zasileniu. Jak mnie kiedyś ostrzegłaś, że mszyca lubi dobrze dokarmione to nawóz wsadziłam w kąt i dopiero dziś sobie o nim przypomniałam. Czy dobrym pomysłem jest posypanie nim teraz ?
A tak na marginesie to kilka ostatnich stron widzę samo słowo pisane i żadnych fot! Poproszę o jakieś ładne, słoneczne obrazki bo u mnie ponuro i mokro.
Buziol
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 16:29, 23 lip 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
frezja napisał(a)


Swoją przycięłam na 10-15 cm. Dużo miała już odrostów przy ziemi.Ponoć zakwitnie równie bujnie, jak wiosną

Mam jeszcze ochotę przyciąć perowskię..ta coś się kładzie.


Też przycięłam ale obawiam się, że za nisko. Same listki jak na razie ale łudzę się że zdąży znów zakwitnąć.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Anda 17:39, 23 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33443
gobasia napisał(a)
A popatrz ja myślałam ,że mężczyznom to najbardziej podoba sie zapach browaru


Nie, zapach nie, raczej smak
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:41, 23 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33443
babka napisał(a)
Podobnie jak Gierczusia uspokoiłam się na wieść że i u Ciebie róże w tym momencie nie kwitną Ale u moich zapomniałam o ich ponownym zasileniu. Jak mnie kiedyś ostrzegłaś, że mszyca lubi dobrze dokarmione to nawóz wsadziłam w kąt i dopiero dziś sobie o nim przypomniałam. Czy dobrym pomysłem jest posypanie nim teraz ?
A tak na marginesie to kilka ostatnich stron widzę samo słowo pisane i żadnych fot! Poproszę o jakieś ładne, słoneczne obrazki bo u mnie ponuro i mokro.
Buziol


Możesz teraz użyć nawozów potasowych. Wzmocnią rośliny na zimę. Azotem ja już bym tak mocno nie nawozila.
Dopiero dziś wróciłam do domu Naprawdę nie wiem, kiedy wrzucę jakieś fotki, ale się postaram
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:42, 23 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33443
babka napisał(a)


Też przycięłam ale obawiam się, że za nisko. Same listki jak na razie ale łudzę się że zdąży znów zakwitnąć.


Moja jeszcze cztery dni temu też miała tylko liście a dziś po powrocie, przed chwilą dosłownie, zauważyłam, że ma pączki i niedługo zakwitnie U Ciebie też da radę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
babka 18:20, 23 lip 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Posypałam nawozem dla róż, dzięki za radę. No i zamiast Ci głowę zawracać wystarczyło poczytać na opakowaniu, że do połowy sierpnia sypać można
Azotowych gnojówek już nie warzę - głównie z lenistwa

Pocieszyłaś mnie tą szałwią
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
malgorzata_s... 18:59, 23 lip 2017


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Poczytałam o niuchaniu U mnie lilie pachną na cały ogród.Mam chyba wszystko później bo róże jeszcze kwitną, szałwie i lawenda też jeszcze kolor pokazują. Jutro ścinam bo nie zdążą drugi raz. pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
AsiaK_Z 19:31, 23 lip 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Dziś moja teściowa z działki przywiozła lilię. Pachnie mega intensywnie, ale ja nie lubię w domu takiego zapachu. Na ogrodzie mi nie przeszkadza taka przewrotna jestem
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
asiak 19:56, 23 lip 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ja przycięłąm swoją szałwię na około 10cm od ziemi. Zaczyna już kwitnąć
____________________
AsiaDziałeczka Asi
babka 20:00, 23 lip 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
No to ja dużo niżej przycięłam. Poczekamy, zobaczymy

____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies