Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 12:06, 11 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Mariposa napisał(a)
Podziwiam, Ewo, Twoją wiosnę. Czekam od ubiegłego roku na Twoje Anemone blanda w zawilcach, byłam zachwycona tym zestawieniem!
U mnie ogród powoli się budzi. Ale kosy już są, więc nadzieja, że Wiosna już zagości na stałe
Róż nie podsypuję jeszcze niczym, ziemia wzbogacona, wiec chyba nie trzeba. Ale podlałam wywarem ze skrzypu, pamiętam!


Anemony i cebulice już kwitną. 3 tygodnie wcześniej niż w zeszłym roku. Może jutro zaświeci słońce to zrobię fotki.

Podlewaj koniecznie. Oprysk skrzypem też się przyda na wzmocnienie tkanek. Teraz powoli możesz nastawić gnojówkę z pokrzywy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 12:08, 11 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A to pokrzywa już rośnie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 12:09, 11 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Pszczelarnia napisał(a)
A to pokrzywa już rośnie?


U mnie na słońcu tak. Tylko w cieniu się jeszcze troszkę ociąga.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 12:41, 11 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie też już jest Nie za duża, ale jest
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
TAR 12:57, 11 mar 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
anabuko1 napisał(a)

W ubiegłym sezonie miałam granulat kurzy. I stosowałam go.
wszystko było ok.
Ale może ja za dużo to nie dawałam .


no wlasnie, kwestia ilosci. na jakims wątku ktos opisywal czym roznia sie poszczegolne rodzaje i do czego, ktory najlepszy.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
anabuko1 13:31, 11 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
TAR napisał(a)


no wlasnie, kwestia ilosci. na jakims wątku ktos opisywal czym roznia sie poszczegolne rodzaje i do czego, ktory najlepszy.

A wiesz na jakim ?
Chętnie poczytalabym.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
TAR 13:42, 11 mar 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
byc moze u makadamii ale znalazlam swoja sciagę:

Obornik bydlęcy
- polecany jest na gleby piaszczyste, szybko nagrzewające się, gleba nim wzbogacona lepiej zatrzymuje wodę i składniki odżywcze
Obornik świński - podobnie jak bydlęcy polecany na gleby piaszczyste, jest bardzo bogaty w potas
Obornik koński - zalecany jest na gleby ciężkie, gliniaste, jest tak zwanym nawozem gorącym - powoduje szybsze nagrzewanie się gleby i zwiększa jej przewiewność, dobrze sprawdzi się również jako surowiec do ogrzewania podłoża w szklarniach, inspektach i tunelach
Obornik owczy, kozi i króliczy - zawiera dużo azotu, dobrze sprawdzi się w uprawie roślin żarłocznych, wymagających do swej uprawy dużych dawek składników pokarmowych
Obornik kurzy - zawiera bardzo dużo azotu, szybko się nagrzewa, aby uniknąć ryzyka przenawożenia, najlepiej stosować go jako dodatek do kompostu


a sciagę mam z tej strony, warto poczytac obornik
____________________
Ogrod nad bajorkiem
BKosimkArt 13:59, 11 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Anda napisał(a)


Basiu, mam taki dedykowany nawóz do cebulowych. NPK 9 9 6.

A mam trochę florovitu, mogę tym podlać?
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Anda 14:03, 11 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
BKosimkArt napisał(a)

A mam trochę florovitu, mogę tym podlać?


Taki?
https://florovit.pl/hobby/produkty/florovit-nawoz-do-roslin-cebulowych-i-bulwiastych

Ma zupełnie inny skład niż mój

Nie wiem, Basiu. Nie znam Florovitu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
BKosimkArt 14:20, 11 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Anda napisał(a)


Taki?
https://florovit.pl/hobby/produkty/florovit-nawoz-do-roslin-cebulowych-i-bulwiastych

Ma zupełnie inny skład niż mój

Nie wiem, Basiu. Nie znam Florovitu.

coś takiego tylko w płynie, no pewnie nie zaszkodzi
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies