Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 14:36, 11 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
BKosimkArt napisał(a)

coś takiego tylko w płynie, no pewnie nie zaszkodzi


Nie sądzę, przecież nie będziesz lała hektolitrów

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 15:13, 11 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ando, czym zatem (na mające wystąpić i występujące choroby grzybowe) opryskujesz swoje róże?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Nowa12 15:46, 11 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A nie jest za wcześnie z nawożeniem? Zawsze mi się wydawało że zaleca się w kwietniu i tak zazwyczaj jest na opakowaniach.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Anda 15:58, 11 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Pszczelarnia napisał(a)
Ando, czym zatem (na mające wystąpić i występujące choroby grzybowe) opryskujesz swoje róże?


Ewo, wzmacniam je opryskiem ze skrzypu. Poza tym używam Vitanal, aminokwasy wzmacniające i nawożące róże. Przy mączniaku używam mleka z wodą do oprysku.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:00, 11 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Nowa12 napisał(a)
A nie jest za wcześnie z nawożeniem? Zawsze mi się wydawało że zaleca się w kwietniu i tak zazwyczaj jest na opakowaniach.


To zależy jaki nawóz. Organiczne nawozy jak kompost, obornik itp. trzeba dać prędzej, bo one najpierw muszą zostać roślinom udostępnione przez mikroorganizmy. Mineralne działają natychmiastowo, więc te daje się później
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anabuko1 16:01, 11 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
TAR napisał(a)
byc moze u makadamii ale znalazlam swoja sciagę:

Obornik bydlęcy
- polecany jest na gleby piaszczyste, szybko nagrzewające się, gleba nim wzbogacona lepiej zatrzymuje wodę i składniki odżywcze
Obornik świński - podobnie jak bydlęcy polecany na gleby piaszczyste, jest bardzo bogaty w potas
Obornik koński - zalecany jest na gleby ciężkie, gliniaste, jest tak zwanym nawozem gorącym - powoduje szybsze nagrzewanie się gleby i zwiększa jej przewiewność, dobrze sprawdzi się również jako surowiec do ogrzewania podłoża w szklarniach, inspektach i tunelach
Obornik owczy, kozi i króliczy - zawiera dużo azotu, dobrze sprawdzi się w uprawie roślin żarłocznych, wymagających do swej uprawy dużych dawek składników pokarmowych
Obornik kurzy - zawiera bardzo dużo azotu, szybko się nagrzewa, aby uniknąć ryzyka przenawożenia, najlepiej stosować go jako dodatek do kompostu


a sciagę mam z tej strony, warto poczytac obornik

Ok. Dzięki wielkie.
Taki opis to przydał by mi się w moim wątku abym zawsze o tym wiedziała.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Anda 16:03, 11 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Tar, dzięki za ściągę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewa777 18:33, 11 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Anda napisał(a)


Nie stosuje miedzianu. Nie mam takiej potrzeby

Pod koniec tygodnia dopiero będę mogła rozprowadzić kompost z obornikiem i wiórkami. Nawet cebulowych jeszcze nie nawiozłam.



Ja też jeszcze nie dałam kompostu, a mączki rogowej nie ma jeszcze w sklepach. U Was już jest? Cebulowe dobrze by było nawozić. Cas najwyższy. Też zrobię to w weekend


Edit: Sprawdziłam ofertę sklepu - mają jednak od poniedziałku mączkę. Muszę wybrać się na zakupy
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kasiek 20:55, 11 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Anda napisał(a)


Kasiu, czytałam Dziękuję za linka. Być może wszystkie trzy są poprawne. Niemieccy producenci i hodowcy propagują jednak tą sprawdzoną metodę. Oni też od wieków czy też paru generacji zajmują się różami. Ja się też będę trzymała tej sprawdzonej, bo po prawdzie to nie wiem, po co to zmieniać? Czy róże lepiej rosną, jeśli okulizacja jest nad ziemią lub płytko posadzona a nie pod ziemią? Śmiem wątpić. Butwienie pędów u róż następuje wtedy, gdy róża jest martwa, nie wcześniej Czy róże lepiej rosną po płytszym posadzeniu? Nie sądzę. Wręcz przeciwnie. Mniej korzeni słabiej trzyma różę w ziemi. Miejsce okulizacji jest najbardziej wrażliwym i najsłabszym miejscem u róży. Jeśli chociażby pies na niego nasika lub myszy obgryzą to miejsce, albo mąż nadepnie przy koszeniu trawnika i ułamie, to po róży. Już nic tam nie odrośnie. Dla mnie najbardziej logicznym rozwiązaniem jest chronienie tego miejsca pod ziemią. Oczywiście nikomu nie zabraniam innego sadzenia, ale nie będę nikomu takiego doradzać


Ewa, dziekuje za mila dyskusje Ale, niestety, nie przekonuje mnie Twoje zdanie, nie bo nie i byc moze. To nie sa argumenty. Wszystkie te trzy metody, sa sprawdzone, wszystkie trzy maja plusy i minusy...Przykro sie czyta, ze stawiasz niemieckich szkolkarzy/hodowcow na piedestalach, zapominajac o osiagnieciach naszych polskich...Znanych rowniez w swiecie- hodowcow roz...I nie tylko. Dziwi mnie fakt, ze poddajesz watpliwosci rzetelnosc i doswiadczenie polskich hodowcow...Pan Cwik jako jeden z niewielu w Polsce, zdobyl certyfikat Kordesa...Pan Cwik, po rozmowie ze mna, ( moze zabrzmi to zarozumiale, ale...To fakt) zmienil na swojej stronie glownej, wpis dotyczacy sadzenia roz. I tam Cie odsylam, rowniez osoby zainteresowane i sledzace ten temat. Czy sadzisz, ze taki hodowca moze sie mylic? Nie. Zreszta nie on jeden jest tego samego zdania. Dlatego bede bronic swojego zdania, zdania wypracowanego na faktach. Pytasz czy roze lepiej rosna po plytszym posadzeniu. Tak i lepiej/obficiej kwitna. I to rowniez potwierdza specjalisci od roz. Pomijam juz temat osiusiania przez psa...ale Gdy miejsce okulizacji jest nad ziemia, to szybciej wyschnie, gdy pod, bedzie stalo i kilka godzin w siuskach...Czy nadal tak uwazasz? Ewo, zapraszajac Cie do dyskusji, mialam nadzieje na fajna wymiane informacji, rzetelnych informacji...Wiedzac, ze lubisz roze. Nikt Cie ani nie zmusza, ani nie namawia do innej metody, ale jedynie pokazuje, ze sa i inne, i trzeba przy sadzeniu roz, brac pod uwage, zarowno miejsce, ziemie jak i klimat. I do kazdego z tych wytycznych sie dostosowac...Wtedy to, bedziemy sie cieszyc, naprawde pieknymi okazami...Napisalas w poprzednich swoich wypowiedziach, ze Wlochy, Grecja moze tak...I tu tez sie nie zgodze...Bo wlasnie w tych klimatach, powinno chronic sie roze i tam, sadzic ponizej miejsca szczepienia... Temat rzeka, koncze te dyskusje stwierdzeniem, ze tak jak i innym roslinom, tak i rozom, trzeba stworzyc odpowiednie dla nich miejsca i- sposob sadzenia.

____________________
Bawarka
mrokasia 22:01, 11 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18133
Ewuniu, jak szybko wg Ciebie rośnie dereń China Girl? W sensie rocznych przyrostów? I jak duży rośnie? Bo źródła różnie podają.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies