Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

TAR 13:06, 14 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7585
Johanka77 napisał(a)


No właśnie! Moje nowe odkrycie


no co Ty dopiero???? Kamasje w moich ogrodach panosza sie od 10 lat. To dosc znana i popularna roslina cebulowa dzialkowcow, swoje cebulki dostalam od maminych kolezanek z dzialek.
Mowie ci to jest źrodelko, co roku mamy kolezanki cos mi do ogrodu oddaja a to śniedki a to hosty, kamasje, przebisniegi, zimowity. fajne te babki i jeszcze sa zadowolone, ze ktos chce. zawsze sie odwdziecze czyms nowym chocby marcinkiem w kolorze dotąd nie posiadanym. Ot taki drobny przygraniczny handelek wymienny
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Sanka 17:04, 14 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Witaj Ewo,
Czy pomogłabyś mi w kwestii poplonu? Zaczynam przygodę z ogrodem. Za Twoją namową (za co dziękuję) zaczęłam przygodę z użyźnianiem gleby
Z miejsc pod rabaty ściągnęłam darń, przekopałam z obornikiem końskim, korą, mączką bazaltową i zakupionym kompostem.
Dziś miałam zabrać się za sianie poplonu. Ale pojawiły się wątpliwości.
Muszę podkreślić, że działka jest bezdrzewna, bardzo dużo u mnie słońca i piachu na którym rośnie wspaniale perz...
Zakupiłam do wysiania na poplon facelię. W instrukcji jest informacja aby nasiona przysypać ziemią na jakieś 2-3cm. Nie mam sprzętu do bronowania i zastanawiam się jak to zrobić ręcznie i czy faktycznie muszę nasiona zakryć ta ziemią? Czy wystarczy po sianiu po prostu wszystko przegrabić?

No i w ogóle podstawowe pytanie czy ta facelia to dobry wybór czy nie powinnam zasiać np. gryki która podobno szybko rośnie i zagłusza lepiej chwasty?
Co najlepiej teraz zasiać na poplon pamiętając, że dużo u mnie perzu?
Będę wdzięczna za Twoją pomoc.

____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Malgosik 18:36, 14 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Epimedium, kamasja, mowa o roślinach, których nie znam. Muszę się dokształcić. Ale kamasja wpadła mi w oko.
____________________
Ogród na glinie
abiko 19:07, 14 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Kurcze ja też mam miseczniki na cisach.. jak nigdy. A u nas zapowiadają deszcz cały czas.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
ryska 20:02, 14 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Rewelacyjne zdjęcia, epimedium wymiata
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Mgduska 22:33, 14 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Słuchajcie, czy tą kamasję wykopujecie po kwitnieniu - też jej nie znam, ale skoro się łatwo rozrasta, to już ją lubię - wolałabym jednak nie bawić się w wykopki, wystarczą mi już tulipany.

W kwestii mamy koleżanek - moje najlepsze, najbardziej niezawodne dalie są z takiego źródła

____________________
Sałatka pokrzywowa
gogo 23:44, 14 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Anda napisał(a)


Poczekaj sezon, to będzie tam pełno ich siewek Ewentualnie możesz dosadzić jakieś trawy, np. Stipa capillata Trochę inna jest niż tenuissima.

Ewo, dzięki
Ładna ta stipa, ja nie wiedziałam o innych odmianach niż Pony Tails.
Trawy na pewno tam posadzę, może seslerie.





Busz mnie czasem przerasta
Kamasje są śliczne, wiesz, takie minimalistyczne, pasujące do traw...

____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Magara 00:01, 15 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Anda napisał(a)


Zrób mieszankę ok. 30 ml spirytusu, parę kropli płynu do naczyń lub szer mydło i ok. litr ciepłej wody. Po ok. godzinie smaruj tym grubo te wstrętne stworzenia Jeśli nie zauważysz zmian na drugi dzień, to powtarzaj procedurę aż do skutku.

Ewa, cały spirytus w tym kraju został wykupiony w związku z covid-19 Wódki nie mam, whisky nie mam, wino i piwo uznałam za środki nieprzydatne w zaistniałej sytuacji
Smarowałam magicznym środkiem z orlenu, 70 % etanolu, smarując zbierałam to badziewie do pojemniczka bo się do patyczka do czyszczenia uszu przylepiały, mam nadzieję, że będzie dobrze, jutro jeszcze przegląd zrobię czy wszystkie małpy usunęłam
Dzięki za pomoc
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Ewa777 17:22, 15 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Ewciu, macham Dużo tych plag na ogrodach.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Iwk4 15:06, 16 maj 2020


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
tulucy napisał(a)
Chyba Iwonka (Iwk4) z Ogródka Iwony II ma u siebie przesadzoną do ogrodu taką miniaturkę i rośnie jej dobrze. Ale mogłam coś pomerdać

Tak Łucjo . Dobrze pamiętasz. Ale w trzecim sezonie padła. Zeszły rok był słaby dla moich róż.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies