Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 15:57, 24 cze 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Pomocy potrzebuje Jakoś strasznie wkurzają mnie moje weigelie. W zeszłym roku jedną wyeksmitowałam do Bawarii Na jej miejsce posadziłam bez czarny Black Beauty. Teraz (pewnie jesienią bardziej) chcę eksmitować drugą. Na jej miejsce potrzebuję coś podobnego do świdośliwy, kolumnowego, najlepiej o jasnych liściach, ale nie żółtych. Myślałam o ligustrze lub o jakimś dereniu z jasnymi liściami - tylko czy one nie będą za szerokie? Miejsca jest góra 1,50 m. Wysokość najlepiej ok. 2m. Chcę się trochę zasłonić przed sąsiadami, ale nie zabierać zbyt dużo miejsca bylinom

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:58, 24 cze 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
eee_taam napisał(a)
o czosnkach to ja juz dawno zapomniałam ze były ...jakos szybko w tym roku przekwitły ...ty masz jakies późniejsze? ...no i piwonie jeszcze ...moze to zasługa zimych deszczowych dni na które ostatnio narzekałaś?

u nas teraz upał 35st... sauna!


Fotki są sprzed tygodnia. Jakoś nie miałam czasu ich wstawić Teraz ani piwonii już nie ma ani czosnków.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasya 16:00, 24 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41851
Anda napisał(a)
Pomocy potrzebuje Jakoś strasznie wkurzają mnie moje weigelie. W zeszłym roku jedną wyeksmitowałam do Bawarii Na jej miejsce posadziłam bez czarny Black Beauty. Teraz (pewnie jesienią bardziej) chcę eksmitować drugą. Na jej miejsce potrzebuję coś podobnego do świdośliwy, kolumnowego, najlepiej o jasnych liściach, ale nie żółtych. Myślałam o ligustrze lub o jakimś dereniu z jasnymi liściami - tylko czy one nie będą za szerokie? Miejsca jest góra 1,50 m. Wysokość najlepiej ok. 2m. Chcę się trochę zasłonić przed sąsiadami, ale nie zabierać zbyt dużo miejsca bylinom



jarząb flanrock ? moze rosnie troche wyzej ale waski
a moze hortensja na pniu ?
z takich nieduzych to mam jeszcze stewartie...
a moze magnolia ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 16:01, 24 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41851
i awatarek taki stary ze az nie poznalam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anda 16:11, 24 cze 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Kasya napisał(a)


jarząb flanrock ? moze rosnie troche wyzej ale waski
a moze hortensja na pniu ?
z takich nieduzych to mam jeszcze stewartie...
a moze magnolia ?


Wiem, że uwielbiasz jarząbki U mnie miasto na moją i sąsiadki prośbę posadziło szwedzką jarzębinę za płotem przy drodze, więc tak jakby mam jedną Poza tym sąsiedzi by mnie chyba zaciukali, jakbym tam jarzębinę posadziła. No kto to widział, żeby jeszcze ptaki (jedzące jerzębinę) im na trawę sr..ły

Stewartia za szeroka. Hortensja już rośnie dwa metry dalej. Magnolia tam mi jakoś nie pasuje...
Dzięki za te piękne pomysły


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:11, 24 cze 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Kasya napisał(a)
i awatarek taki stary ze az nie poznalam


Hehe, wracam do korzeni
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewik 16:48, 24 cze 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Anda napisał(a)
Knautia



Jak zawsze ślicznie u Ciebie.zakupiłam to cudeńko ale pod nazwą drakiew czy to jest to samo ?
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Gruszka_na_w... 16:58, 24 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Berberys Erecta. Dobre tło i dla róż i dla piwonii. Piękny kolor jesienią. Może oczar? Ładna zieleń, pięknie się przebarwia jesienią. Kwitnie w lutym.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 17:35, 24 cze 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Ewik napisał(a)


Jak zawsze ślicznie u Ciebie.zakupiłam to cudeńko ale pod nazwą drakiew czy to jest to samo ?


Nie to samo, alle chyba Tag sama rodzina. Driakiew to skabiosa. Jest niska, a knautia jest wysoka. Ta moja bezodmianowa ma chyba metr. Odmianowa ma tak ok. 50 cm.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:37, 24 cze 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Berberys Erecta. Dobre tło i dla róż i dla piwonii. Piękny kolor jesienią. Może oczar? Ładna zieleń, pięknie się przebarwia jesienią. Kwitnie w lutym.


Berberys niestety za niski. Oczar jest super. Muszę sie tylko rozejrzeć za jakimś już wyrośniętym, bo bardzo wolno rośnie. Dziękuje bardzo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies