Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 22:28, 30 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
Basilikum napisał(a)

kupujesz w necie czy stacjonarnie?


Kupuje w necie. Stacjonarnie jeszcze nigdzie nie widziałam.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 22:29, 30 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
Iwk4 napisał(a)
Wcale się nie zdziwiłam, że przywrotnik ma odmiany
Judite jest piękna
Ewa, rubrum tak późno zakwitła?


Rubrum już kwitnie od miesiąca, ale fotki dopiero teraz miałam czas zrobić. Za daleko mi do przedogródka
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 22:30, 30 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
Madzenka napisał(a)
Piękny czas w ogrodzie, wszystko się uspokaja

Zakochałam się w szałwiach, posadziłam kolejne 10


No i bardzo dobrze, nie można mieć za dużo szałwi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 22:40, 30 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
mira napisał(a)


Czytałam juz o niej bo może obok Artemis by pasowała ale piszą ze zoltawe kwiaty tez są? Jak twoje obserwacje ile zoltego w żółtym. Nie żebym nie lubiła bo mam żółte róże ale nie tam.

Jak sadzisz kiedy przesadzac róże po 20 października?

Pozdrawiam


No niestety żółtego w żółtym może być dużo, w zależności od warunków atmosferycznych. Ten żółty jest ciepły, jak słońce o zachodzie. Na ciemnym tle pięknie "świeci". Do białej Artemis wg mnie by pasowała, tylko trochę mdło mogłoby to wyglądać.

Wiesz, ja jestem zwolenniczką przesadzania wiosennego. Jednak wiem, że jesli przesadzać jesienią, to najlepiej ok. połowy do końca października. Jeśli jest dalej w miarę "ciepło", czyli ziemia nie jest zamarznięta, to i do grudnia sadzić róże można. Po wyjęciu róży z ziemi i co z tym związane zmniejszeniu jej objętości korzenia, należy porządnie przyciąć jej też gałęzie, ostrożnie oberwać wszystkie pozostałe jeszcze liście i zakopczykować. Należy ją potraktować jak nową różę o gołym korzeniu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 22:42, 30 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
tulucy napisał(a)
Ewo a możesz pokazać Jude w pełnym rozkwicie?


Teraz nie jestem przy kompie, jutro sprawdzę czy mam takie fotki w ogóle. Jednak coś mi się wydaje, że ona taka kulista u mnie jest cały czas, aż do opadnięcia płatków.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Madzenka 20:23, 01 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mam posadzona Jude z Artemis do tego selserie i elaty. Będzie w przyszlym roku limonkowo żóło
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Anda 12:56, 02 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
Madzenka napisał(a)
Mam posadzona Jude z Artemis do tego selserie i elaty. Będzie w przyszlym roku limonkowo żóło


No prosze, to bardzo jestem ciekawa, jak to zagra w całości
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:59, 02 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
Dziewczyny i chlopaki, meczy mnie pewien problem. Otóż już od paru miesięcy zastanawiam się nad obsadzeniem kawałka płotu oddzielającego ogród sąsiada i moj. Ogród mam długi i wąski, szerokości tylko na 7 m. Zastanawiam się nad posadzeniem wąskich, wyprostowanych krzewów liściastych, nie przekraczających wysokości 2 do 2,5 m. Tutaj są dokładne przepisy określające takie nasadzenia. Odleglosc od plotu musi miec min. 50cm, wysokosc najlepiej do 2m. Chodzi mi o ażurową przesłonę. Jest to strona zachodnia i nie chciałabym mieć tam kompletnego muru zieleni zaslaniajacego słońce o zachodzie.Czy macie jakieś typy takich krzewów? Czy nadawałby sie do tego bez czarny Black Tower? Początkowo myślałam o świdośliwie Obelisk, ale ona dorasta do wys. 5 m. To stanowczo za dużo. Ziemię mam dobrą, gliniastą, pH 7. Wszystko oprócz clematis, rośnie jak na drożdżach.

Tu link do zdjęć. Chodzi o kawałek płotu naprzeciwko niebieskiej zjeżdżalni sąsiadów
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6070-doswiadczalnia-bylinowo-rozana?page=1#post_2

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Toszka 13:08, 02 paź 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A czy sąsiad też ma taki wąski ogród? Dla niego to będzie wschodnia ściana...tak?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Anda 13:18, 02 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
Toszka napisał(a)
A czy sąsiad też ma taki wąski ogród? Dla niego to będzie wschodnia ściana...tak?


Tak, dokładnie. Sąsiad też ma taki wąski ogród i to jest jego strona wschodnia. Dom stoi na stronie południowej. W końcowej części ogrodu jest północ.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies