Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Juzia 18:51, 02 paź 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38946
Mi do głowy od razu cisy przyszły
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Anda 18:56, 02 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Toszka napisał(a)
No coż, tawuły nie tylko u was (ale to zabrzmiało) rosną duże.

Ewo z własnego doświadczenia i ogrodu (o pół metra węższego) mogę zaproponować rośliny, które utworzą w miarę płaską ścianę, a potem dadzą możliwość utworzenia u stóp rabaty i albo liściastego graba lub buka. Tu u was nie będzie trudno o zakup wyprowadzonej żywopłotowej formy. Albo cisa fastigiata lub wąskokolumnowego typu Robusta. I powiem szczerze, że cis będzie najwęższy, w zależności od gęstości nasadzenia da mniej lub bardziej szczelną przesłonę. To także fajny kolor jako tło dla róż, a i o dziwo, powojniki doskonale rosną przy i na cisie. A to za sprawą przygotowanego podłoża, które pasuje jednym i drugim Cis ma ten plus, że jeśli będziesz się kiedyś w przyszłości wyprowadzać (bo wygrasz w Lotto) to możesz go ze sobą zabrać.

Inna opcja, ale mniej stabilna to miskanty np. Gracki. Jednak wiem po swoim ogrodzie, że mogą być przytłaczające wielkością i szerokością. To wada wąskiego ogrodu w którym niepozorne rośliny gdzieś indziej, u nas nabierają optycznego monstrualnego wyglądu.

Odnośnie bzu Black Tower... boję się, że będzie przytłaczać ciemnym kolorem. I po latach przestaje być "tower". Myślę, że fajnie może wyglądać na tle np. żółtych tuj, lub w zestawieniu z żółcią. Jednak jako samodzielny akcent może być ponury. Prosto możesz to zwizualizować - albo na zdjęciu namalować taki krzak, lub rozwiesić na płocie płótno tego koloru.
Boję się, że tuż koło domu będzie ponury... i nie obroni się w razie czego przed tawułą.



Toszko, a wiesz może po ilu latach Tower przestaje być wąski? To byłyby ok. 2-3 m obsadzone tymi bzami. Obraz w głowie mam i rzeczywiscie może być ciemnawo i ponuro.

Twój ogród tez jest bardzo wąski. Szkoda, że nie można nigdzie zobaczyć jego zdjęć. Bardzo jestem ciekawa rozmieszczenia Twoich rabat Jak rozwiązałaś jego optyczne poszerzenie?

Cisy są wąskie i jako jedyne z iglaków mi się podobają. Muszę je sobie jeszcze obejrzeć w szkółce. Z tego co czytałam Fastigiata Robusta najdłużej pozostaje wąski.

Graby jako liściaste podobają mi się najbardziej. W Lotto raczej nie wygram Rozważam posadzenie ich tak, aby je wyprowadzić na walce i nie tworzyć z nich jednolitego żywopłotu. Pomiędzy poszczególnymi walcami mogłabym posadzić np. trzcinniki. Co o tym myślisz?

Miskanty mi się bardzo podobają, ale wiem właśnie, jakie potrafią być wielkie i nie wchodzą w rachubę.

Szkoda, że nie ma wąskich jabłonek ozdobnych. Tak sobie głośno marzę

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:57, 02 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Zana napisał(a)
Jest jeszcze bez kolumnowy wąski żółty Golden Tower:

http://www.futuregardens.pl/bez-czarny-black-tower-effel1-sambucus-nigra-duplikat-1.html



Tak, widziałam już go i jest ładny, ale widziałam, że przypala mu liście na słońcu, a mam tam bardzo dużo słońca.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:01, 02 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
eee_taam napisał(a)


ja jestem miłośnikiem azali ...a z nimi nie ma kłopotu ..nie rosna jak szalone ...no i mozna przyciac jakby co ...ale obowiązku nie ma ...zachodniego słońca ci nie ukradna


Nie no, azalie te wąskie to i małe, a te wyższe to szerokie. Poza tym ziemię musiałabym mieć kwaśną. Chcę sadzić takie rośliny, które dobrze czują sie w mojej ziemi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:02, 02 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Juzia napisał(a)
Mi do głowy od razu cisy przyszły


Cisy ładne, tylko że wolałabym coś liściastego. Teraz graby rozważam, ale cisów nie skreślam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kasia_w 19:11, 02 paź 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Sa tez cisy o zoltawych igielkach,jasne,jakies takie mniej zbite optycznie się wydają. ale ponoc wolniej rosną.
Z grabami też ładnie będzie
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
AnnaCh 19:19, 02 paź 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ja bym dała cisy Cały rok będziesz miała zielono
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Anda 19:21, 02 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
kasia_w napisał(a)
Sa tez cisy o zoltawych igielkach,jasne,jakies takie mniej zbite optycznie się wydają. ale ponoc wolniej rosną.
Z grabami też ładnie będzie


Dzięki Kasiu za głos, jednak jesli cisy to raczej zielone
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anna_t 19:25, 02 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
u Ciebie też dylematy ja cisów do niedawna nie znosiłam, jak kiedys pelargoni i rozchodników teraz gdy oglądam pinterest to mordka mi sie do cisow smieje. wszystko zalezy czy chcesz mieć ściane cały rok a napisalaś że zalezy Ci na ażurowej przesłonie..więc chyba lepiej grab
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Anda 19:25, 02 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
AnnaCh napisał(a)
Ja bym dała cisy Cały rok będziesz miała zielono


Fakt. To też plus jest. Zimozieloność kontra śliczne, wiosenne liście grabów
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies