Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Kawa 19:57, 08 gru 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
No fieszzzz nic a nic???
Mogłabyś się zlitowac nad moim poczuciem piękna twoich fot.
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
20:24, 08 gru 2016
o przeziębieniu czytam ...polecam ząbki 2-3szt czosnku pokroić byle jak na drobno i zaparzyć jak herbatę i przestudzonym płukać gardło

i korę wierzby ....zaparzyć przez wolne gotowanie i pić









Anda 20:37, 08 gru 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
eee_taam napisał(a)


przekopiowałam zeby nie zamulać tamtego watku


ciekawy temat ......nawet zjawisko społeczne ....widziałam na lotnisku dziecko ....czarnulka murzynka 5 może 6 lat z ojcem rozmawiała po angielsku ...nic dziwnego ...a tu naraz pojawia się polska babcia...wiejska babcia ....nawet mocno wiejska.... mówiąca niedbale po polsku......a jak ta dziewczynka z nią zaczęła rozmawiać takim ładnym książkowym polskim to oczy wytrzeszczyłam...podobało mi sie to bardzo taki polski ...czyli da się ...to chyba kwestia "chcenia" rodziców?

zresztą mój M ma w pracy znajomych ona Polka on Francuz ...mieszkali długo w Niemczech ...dzieci wczesnoszkolne mówiły w 3 językach ....M jak tam wszedł do ich domu to mówi że istny meksyk bo dzieci z rodzicami komunikowały się po polsku i francusku a miedzy sobą po niemiecku




Temat rzeka
Odnośnie dziewczynki rozmawiającej z babcią Najwyraźniej babcię zna i ma z nią kontakt, a za tym idzie też to, że prawdopodobnie ma kontakt z polską rodziną, może i wakacje tam spędza. Wtedy jest więcej osób mówiących w tym języku i motywacja dziecka do używania go jest większa.
Co do rodziny polsko-francuskiej. Jasne, że jest to możliwe. Ale i tutaj wg mnie ważny jest kontakt z innymi osobami mówiącymi tym językiem, czyli kontakt np. z dalszą rodziną.
Na reklamie widać, że dziewczynka dziadka nie zna, a już jest trochę starsza, czyli kontakt z rodziną jest co najmniej ograniczony. Wtedy nawet jeśli jeden rodzic się stara, to trudno zmotywować dziecko do używania języka, który nie jest językiem otoczenia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MirellaB 20:37, 08 gru 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
U Ciebie też chorobowo? Zdrówka życzę. Ja już wracam do zdrowia.

Ewa pamiętasz jak prosiłam Cię o porównanie róż Abraham Darby i Jude the Obscure? Mam skopiowane zdjęcia porównawcze, które wstawiłaś. Mam pytanie: czy te róże ładnie by wyglądały rosnąc obok siebie?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Anda 20:38, 08 gru 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Kawa napisał(a)
No fieszzzz nic a nic???
Mogłabyś się zlitowac nad moim poczuciem piękna twoich fot.


Sorry, ale chora jestem. Wczoraj cały dzień leżałam. Dziś już trochę lepiej
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:39, 08 gru 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
eee_taam napisał(a)
o przeziębieniu czytam ...polecam ząbki 2-3szt czosnku pokroić byle jak na drobno i zaparzyć jak herbatę i przestudzonym płukać gardło

i korę wierzby ....zaparzyć przez wolne gotowanie i pić




Kora wierzby, czyli naturalna aspiryna Źle mi działa na żołądek niestety. Czosnek mogłabym wypróbować
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:44, 08 gru 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
MirellaB napisał(a)
U Ciebie też chorobowo? Zdrówka życzę. Ja już wracam do zdrowia.

Ewa pamiętasz jak prosiłam Cię o porównanie róż Abraham Darby i Jude the Obscure? Mam skopiowane zdjęcia porównawcze, które wstawiłaś. Mam pytanie: czy te róże ładnie by wyglądały rosnąc obok siebie?


Dzięki Mirelko

Abraham i Jude ogólnie kolorystycznie pasują, mogą być na tej samej rabacie, ale wg mnie trochę mdło by to wyglądało. Potrzeba wtedy niebieskich lub fioletowych, ewentualnie ciemnoczerwonych bylin, np. szałwia Caradonna, Lysimachia atropurpurea, ożanka, knautia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
20:56, 08 gru 2016
Ewuniu zdrówka życzę
21:14, 08 gru 2016
ograniczony kontakt z rodziną ..i to jest właśnie sedno tej reklamy.

słabo oceniam tą reklamę ...powinna wzruszać ...ale po kilkukrotnym obejrzeniu jest już irytująca.

takie mam przemyślenia:
polski emeryt jak ma za co pojechać do Europy ( bo to wątpliwe jest) to pojedzie bez znajomości języka ( w tydzień się nie nauczy w rok cos tam będzie dukać ale to i tak za mało) .....no i najistotniejsze....w końcu jedzie do swojego dziecka co to umie się z nim komunikować i będzie zapewne tłumaczyć ...koniec wywodów


PS. przypomniał mi się Makłowicz w Ekwadorze https://www.youtube.com/watch?v=IqotKZMfy4g ...mnie się ten odcinek podoba


Kawa 21:17, 08 gru 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Oj bidulko nie doczytałam. Sorry. Zdroweczka kochana. My w domu walczymy z grypą żołądkową. Ja leżałam we wtorek. Ściskam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies