Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

rozark 20:42, 06 gru 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Anda napisał(a)


Aga, nasionka są Nie zamawiałam u Sary, znalazłam tutaj dobry sklep



Edit:
Napiszę jeszcze nazwy

Antirrhinum majus nanum 'Circus Clowns' "Löwenmäulchen (mittelhohe Mischung)" - lwie paszcze, kolorowe

Centaurea cyanus 'Classic Romantic' "Romantische Kornblumenmischung" - różowo-białe chabry

Clarkia unguiculata 'Mixed Colours' "Mandelröschen, Clarkie" - różowa klarkia

Cosmos bipinnatus 'Dwarf Sensation Mixed' "Niedrige Kosmee" - niski kosmos

Dimorphotheca pluvialis 'Tetra Polar Star' "Weißes Kapkörbchen" - nie wiem, jak to po polsku, to jest jak Osteospermum

Gaillardia pulchella 'Sundance Red' "Gefüllte Rote Kokardenblume" - też nie wiem, jak to po polsku, kwiat kokardkowy czerwony

Lathyrus odoratus 'Grandiflora Queen Alexandria' "Karminrote Edelwicke" - karminowy groszek pachnący

Tagetes tenuifolia 'Tangerine Gem' "Orangefarbene Tagetes" - pomarańczowa aksamitką do warzywnika



O rany ! już? Widzę że wszystko jednoroczne
Pilnuj aby ich nie wysuszyć, bo nie wykiełkują.
____________________
pozdrowionka
Basilikum 21:00, 06 gru 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Kokardenblume to Gailardia
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Wendy79 23:12, 06 gru 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Piękny zestaw Będę w przyszłym roku paś swe oczęta tymi roślinkami u Ciebie
Dzisiaj w drodze do pracy rozmawialiśmy z eMem o zakupie "Sekretnego życia...". Jak na święta nie wyjdzie to Agnieszki też niedługo
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Jana 23:30, 06 gru 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Anda napisał(a)
Jana, fajnie, też w podartych dżinsach chidziłaś?

Eee-tam, Justyno, a ja dzisiaj zakopczykowałam te najsłabsze. Chociaż jak miały zmarznąć to już pewnie zmarzły, bo w nocy miałam -7.

Rozark, Reniu, to oczywista oczywistość

Sylvana, no co Ty piszesz Taki piękny masz ogród, jak z bajki... Krzewy i drzewa są wspaniałe przecież. I oczywiście, że można się u Ciebie inspirować. Bo gdzież mamy oglądać właśnie duże drzewa i krzewy jak nie w dużych ogrodach? Weź obejrzyj te swoje fotki parę razy, bo chyba nie wiesz, co masz Ogród wspaniały, fotki fantastyczne. Szkoda, że nie mieszkam bliżej Ciebie. Wlazłabym do Twojego komputera i zrobiła tą wizytówkę za Ciebie
nadal takie dzinsy mam fajne nasionka kupiłaś ja się powstrzymuję do przyszłego roku
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Makao_J 15:12, 07 gru 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ewcia zdrówka życzę. Paskudnie teraz się przeziębić bo okres grzewczy jest co pogarsza sytuację bo suche powietrze w pomieszczeniach.

Zakupy nasionkowe super. Chabry mnie zaskoczyły. Cudnie muszą wyglądać biało różowe. No i w końcu ja też muszę kupić pachnący groszek.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
malkul 10:28, 08 gru 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
alez zakupy ty już kobieto nogą w kolejny sezon wkraczasz macha serdecznie
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Anda 17:12, 08 gru 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Iza, Basilikum, to życzę, aby Dzieciątko zapamiętało, jaką to książkę sobie życzysz

Rozark, Reniu, mam roczną gwarancję, ale mimo to mam nadzieję, że wykiełkują Jednoroczne, bo chce mi się kwiatów, kwiatów, kwiatów całe lato

Aga, Wendy, książka tu furorą robi Ja się u Ciebie też będę pasła widokami

Jana, ja też je mam gdzieś jeszcze, ale teraz to tylko popatrzeć na nie mogą To co, zamówienie na nasionka wysyłasz 1 stycznia?

Aniu, Makao, no złapało mnie tak porządnie, ale dziś już jest trochę lepiej, coś widzę i mówić mogę Woda morska do nosa, bo inaczej sucho
Chabrów też jestem bardzo ciekawa. I wreszcie mam groszek, bo już od dwóch lat się tak czaiłam i czaiłam, nie wiem sama czemu

Gosiu, Malkul, ano wkraczam Nie mam dekoracji pokazowych i żadnych, oczyska u Ciebie pasę. Choinka minimalistyczna cudowna. Uwielbiam takie. A odkurzacz Neato już masz?
Pozdrawiam serdecznie


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasiek 17:25, 08 gru 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Zakupki nasionkowe bardzo fajne, bedzie pachnaco i kolorowo
Tak, zostajemy ,,Bawarkowo´´ przeprowadzka dopiero za jakis czas.
____________________
Bawarka
Kasiek 17:25, 08 gru 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Gola strzelilam Jakos takos dwa razy mi sie wcisnelo
____________________
Bawarka
19:57, 08 gru 2016
Anda napisał(a)


Agato, aby dziecko nauczyło się języka nie wystarczy jeden rodzic mówiący w tym języku. To się tylko tak wydaje, że to takie proste. Niestety, tak nie jest.


przekopiowałam zeby nie zamulać tamtego watku


ciekawy temat ......nawet zjawisko społeczne ....widziałam na lotnisku dziecko ....czarnulka murzynka 5 może 6 lat z ojcem rozmawiała po angielsku ...nic dziwnego ...a tu naraz pojawia się polska babcia...wiejska babcia ....nawet mocno wiejska.... mówiąca niedbale po polsku......a jak ta dziewczynka z nią zaczęła rozmawiać takim ładnym książkowym polskim to oczy wytrzeszczyłam...podobało mi sie to bardzo taki polski ...czyli da się ...to chyba kwestia "chcenia" rodziców?

zresztą mój M ma w pracy znajomych ona Polka on Francuz ...mieszkali długo w Niemczech ...dzieci wczesnoszkolne mówiły w 3 językach ....M jak tam wszedł do ich domu to mówi że istny meksyk bo dzieci z rodzicami komunikowały się po polsku i francusku a miedzy sobą po niemiecku


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies