Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Nowalijka 22:40, 03 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Dziewczyny załamujecie mnie. Kiedy u mnie bedzie tak rosło? Przeciez życia mi nie wystarczy. Jak Wam zazdroszcze chociaz to nieladnie. Powiedzcie czy nasiona kwiatow siejecie bezposrednio do ziemi czy bawicie sie w rozsady, pikowania...


____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 22:45, 03 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Anda napisał(a)


Elu witaj u mnie Tak, ta rabata tak się rozrosła. Mam ziemię gliniastą co prawda, ale bogatą w pożywienie dla roślin. Przeważnie albo szybko u mnie wszystko rośnie, albo wcale Np. liatra u mnie nie rośnie. Na tej rabacie rosną (od najniższych rozpoczynając) Scabiosa columbaria Pink Mist, szałwia omszona Blauhuegel, szałwia Caradonna, bodziszek nn, jakaś jednoroczna lewkonia, jednoroczna bordowa lwia paszcza, piwonia (tylko liście już widać) Alba Maxima, jeszcze Agastache którego jeszcze nie kwitło, no i róże, od lewej Louise Odier, St. Cecilia, Jude The Obscure. Te fioletowe to właśnie szałwie i to są byliny. Z tylu tło stanowią krzaki sąsiada

Ewa a te jednoroczne to sama siejesz czy kupujesz sadzonki?
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
06:49, 04 gru 2016
Andziu czytałam tekst i tłumaczenie w necie ...pi razy drzwi oczywiscie bo normalnie nic nie rozumiem z tej piosenki....wiem...wiem ...jestem dziwna ...słyszę różne głosy
Madzenka 09:17, 04 gru 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czy u Ciebie tez zmroziło czy odwrotnie? Ciepło nadeszło?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Anda 09:45, 04 gru 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33397
Sylvana, czyż Florence nie ma wspaniałego głosu? Nikt jej nie podrobi A kiedy Ty zrobisz wizytówkę? Masz co pokazać przecież

Nowalijka, Elu, te z mojego ogrodu mam w głowie raczej. Poza tym mam je zapisane w kompie, bo po nazwach roślin sortuje zdjęcia O jednorocznych napisałam u Ciebie

Sylwia, odętki nie chcą u Ciebie rosnąć? U mnie po jednym sezonie tak się rozrosły, ze aż się boję. Moje są różowe, a jakie Ty masz?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:49, 04 gru 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33397
Eee_tam, Justi Dobra jesteś I wiesz, rozumiem to

Madzenka, było ciepło a dziś w nocy nagle -7, a miało być tylko -2. Chol..a, chyba muszę jednak młode róże zakopczykować.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowalijka 09:55, 04 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Ewuniu, wiem, że wyskakuję ni z gruszki ni z pietruszki ale mam prośbę, zerknij na te nożyce do darni. Co o nich myślisz? chodzi mi między innymi o szerokość i wysokość. Sprawdzą się w moim ogródku?




http://allegro.pl/noz-do-darni-trawnika-przycinacz-do-trawy-trzon-i5663136800.html
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Anda 10:01, 04 gru 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33397
Elu, pytaj spokojnie Nóż wygląda dobrze, mam nadzieję, że jakościowo też będzie ok. Powinien być ostry i wchodzić w trawę jak w masło. Czasem takie noże łamią sie w tym najcieńszym miejscu. Ja mam taki z Aldi, więc też nie dałam za niego dużo kasy a służy mi na razie dobrze.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowalijka 10:05, 04 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Anda napisał(a)
Elu, pytaj spokojnie Nóż wygląda dobrze, mam nadzieję, że jakościowo też będzie ok. Powinien być ostry i wchodzić w trawę jak w masło. Czasem takie noże łamią sie w tym najcieńszym miejscu. Ja mam taki z Aldi, więc też nie dałam za niego dużo kasy a służy mi na razie dobrze.



dziękuję
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Kasya 10:54, 04 gru 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41901
Anda napisał(a)
Eee_tam, Justi Dobra jesteś I wiesz, rozumiem to

Madzenka, było ciepło a dziś w nocy nagle -7, a miało być tylko -2. Chol..a, chyba muszę jednak młode róże zakopczykować.


No właśnie
Ja nic nie zakopczykowalam jeszcze, a teraz się nie da
Dobrze w sumie ze śniegu trochę leży przed tymi przymrozkami
Zamawiam odwilż i słońce na następny weekend
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies