Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

katel 23:06, 05 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Anda napisał(a)


Na wsiach to czasem najtrudniej ekologiczne metody wprowadzać

Heptacodium to chyba ma same plusy, wczesny start, długie kwitnienie, przebarwienie jesienne

U mnie się jakoś spektakularnie nie przebarwia ale długo trzyma liście, no i kolejne atuty to brak chorób i kompaktowy rozmiar
Heptakodium Tianshan
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
HanaK 09:29, 06 mar 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Ewo, macham Super zakupy zrobiłaś, czekam na kompozycję (chętnie podpatrzę), też się muszę wybrać po wiosenne kwiatki, bo w moich donicach straszą marcinki. Tylko co z nimi zrobić - wywalić czy do donic i zobaczyć czy będą się nadawać do podobnego zasadzenia jesienią ?
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
polinka 12:18, 06 mar 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Ewuś, zaglądam ale nic nie piszę bo w róże kocham inaczej
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
14:26, 06 mar 2017
jankosia napisał(a)
Teucrium x lucidrys - ożanka lśniąca u nas Mus zapamiętać


zaciekawiło mnie to ...ale mało info na polskich stronach jest ...a gdzieś trafiłam że nadaje sie do strefy 4 wytrzymuje mrozy -5stC ....może byc u nas kłopot z przezimowaniem


wiosna i u mnie szaleje ...w oczach wszystko rośnie...ale wczoraj było 20stopni a dziś jest deszczowo i chłodno dla odmiany
patrycja 14:44, 06 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Ewka możesz w wolnej chwili do mnie zajrzeć na wątek. Bardzo cię proszę o jakąś radę
____________________
Patrycja mój ogródek
Kawa 14:47, 06 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ewunia jaką ty masz śliczą wiosnę już
macham
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Radziu2013 19:16, 06 mar 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Witam

Aniu pytanko- Czy masz u siebie róże "dream orange" bo kupiłem ją dzisiaj i jestem ciekaw jak wygląda w rzeczywistości gdy kwitnie
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Anda 08:37, 07 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
HanaK napisał(a)
Ewo, macham Super zakupy zrobiłaś, czekam na kompozycję (chętnie podpatrzę), też się muszę wybrać po wiosenne kwiatki, bo w moich donicach straszą marcinki. Tylko co z nimi zrobić - wywalić czy do donic i zobaczyć czy będą się nadawać do podobnego zasadzenia jesienią ?


Marcinków nie mam, mam tylko chryzantemy zimujące Pewnie bym ich tak od razu nie wywaliła, bo to, to zawsze można
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 08:37, 07 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
polinka napisał(a)
Ewuś, zaglądam ale nic nie piszę bo w róże kocham inaczej


Kto wie, może się to jeszcze zmieni
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 08:39, 07 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
eee_taam napisał(a)


zaciekawiło mnie to ...ale mało info na polskich stronach jest ...a gdzieś trafiłam że nadaje sie do strefy 4 wytrzymuje mrozy -5stC ....może byc u nas kłopot z przezimowaniem


wiosna i u mnie szaleje ...w oczach wszystko rośnie...ale wczoraj było 20stopni a dziś jest deszczowo i chłodno dla odmiany


Ta ożanka rzeczywiscie jest u mnie zimozielona, a mrozy były u mnie w tym roku do -14 w nocy, ale miejsce ma osłonięte od wiatru.
Wczoraj i dzisiaj i u mnie zimno i deszczowo.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies