Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Jana 19:20, 07 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
u kogoś czytałam, że takie chryzantemy ratowano wyrzucone z cmentarzy, wkopywano w ziemię i żyły może to u Gosi czytałam ?
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Anda 19:40, 07 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
AgataP napisał(a)


Ewa śliczna jest
Trzeba na jesieni kupić i zobaczyć jak będą zimować u nas

Ale trzymasz ją w donicy na zewnątrz? okrywasz czy chowasz? u nas w donicy to chyba marne szanse ale w gruncie czemu by nie

Nasionka przewrotnika powędrowały do Mamy - ona będzie wysiewać


Za nasionka trzymam kciuki
A chryzantemę trzymam na zewnątrz cały czas
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:41, 07 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Margerytka40 napisał(a)
A na dworze miałaś te donice czy schowane?


Stoi cały czas na dworze, tylko zimą wędruje na taras, gdzie flankuje donice róż
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:42, 07 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Jana napisał(a)
u kogoś czytałam, że takie chryzantemy ratowano wyrzucone z cmentarzy, wkopywano w ziemię i żyły może to u Gosi czytałam ?


U Gosi na pewno Od Gosi dostałam sadzonki jeszcze innych chryzantem. Ładnie kwitły latem. Teraz czekam na listki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 19:48, 07 mar 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Muszę zrobić próbę z jedną donicą .chryzantem.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
patrycja 20:03, 07 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Jana napisał(a)
u kogoś czytałam, że takie chryzantemy ratowano wyrzucone z cmentarzy, wkopywano w ziemię i żyły może to u Gosi czytałam ?
Moja sąsiadka własnie tak robi przynosi z cmentarza i sadzi
____________________
Patrycja mój ogródek
Wendy79 20:24, 07 mar 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Mam jedną, taką uratowaną z cmentarza. Ciekawe czy przezimowała.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
mirkaka 06:27, 08 mar 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ja dwa lata temu kupiłam po przecenie chryzantemy, bo już było po Wszystkich Świętych, pierwszą zimę trzymałam je w zimnym pokoju i wiosną porobiłam sadzonki. Całe lato trzymałam na zewnątrz ale zakwitły późno, na zimę ich nie chowałam, bo mi się nie chciało, a teraz patrzę że wszystkie przezimowały i wypuszczają młode pędy. Myślę że jak jest taka lekka zima to one przetrwają.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
abiko 09:10, 08 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Kurcze, to ja nie wiem co jest u mnie nie tak, bo ja swoje chryzantemy posadziłam w donicy do ziemi na zimę i jak patrzyłam to nie przeżyła żadna, zero jakiekolwiek listka zielonego od korzenia. Spróbowałam, nie udało się, chyba daruję sobie jednak takie praktyki
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Anda 09:19, 08 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
abiko napisał(a)
Kurcze, to ja nie wiem co jest u mnie nie tak, bo ja swoje chryzantemy posadziłam w donicy do ziemi na zimę i jak patrzyłam to nie przeżyła żadna, zero jakiekolwiek listka zielonego od korzenia. Spróbowałam, nie udało się, chyba daruję sobie jednak takie praktyki


Poczekaj jeszcze. Niektore dopiero pozniej sie budza ze snu zimowego
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies