Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 13:19, 30 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
AsiaK_Z napisał(a)
Co tu dużo mówić, pięknie jest już za jakiś tydzień może i u nas się wiosna rozkręci


Do tego czasu to Ty też już do formy wrócisz i ruszysz ze zdwojoną siłą do boju
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kamila66 13:26, 30 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Ewuniu piękna wiosna
Czy zauważyłaś różnicę w kwitnieniu róż posadzonych w donicy?
W tamtym roku kupiłam 8 szt sea foam 6 z nich zadołowałam 2 były w donicy ale powiem szczerze, że bardzo słabo rosły i nie miały prawie kwiatów.
Cały czas mnie kusi aby znowu coś posadzić do donicy
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Anda 13:42, 30 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
kamila66 napisał(a)
Ewuniu piękna wiosna
Czy zauważyłaś różnicę w kwitnieniu róż posadzonych w donicy?
W tamtym roku kupiłam 8 szt sea foam 6 z nich zadołowałam 2 były w donicy ale powiem szczerze, że bardzo słabo rosły i nie miały prawie kwiatów.
Cały czas mnie kusi aby znowu coś posadzić do donicy


Mam wrażenie, że dzięki kontrolowanym warunkom w donicy róże rozwijają sie bardzo dobrze. Może nawet lepiej niż w gruncie. Najważniejsza w donicy jest ziemia. Musi być przepuszczalna, wzbogacona kompostem i jesli masz, to ziemią rodzimą. Ja używam kupnej ziemi do róż lub do pomidorów, ale koniecznie beztorfowej, którą mieszam z kompostem i moją ziemią. Całe lato daję nawóż płynny do róż. Parę razy podlewam też wodą z dodatkiem Neem.

Kamilko, próbuj dalej Może trafiłaś akurat na kiepskie sadzonki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kamila66 14:00, 30 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Anda napisał(a)


Mam wrażenie, że dzięki kontrolowanym warunkom w donicy róże rozwijają sie bardzo dobrze. Może nawet lepiej niż w gruncie. Najważniejsza w donicy jest ziemia. Musi być przepuszczalna, wzbogacona kompostem i jesli masz, to ziemią rodzimą. Ja używam kupnej ziemi do róż lub do pomidorów, ale koniecznie beztorfowej, którą mieszam z kompostem i moją ziemią. Całe lato daję nawóż płynny do róż. Parę razy podlewam też wodą z dodatkiem Neem.

Kamilko, próbuj dalej Może trafiłaś akurat na kiepskie sadzonki.

Dziękuję za cenne wskazówki
Jak kupowałam teraz róże zwróciłam uwagę, że sprzedawca wskazywał, które odmiany nadają się do donic i pomyślałam, że to także ma znaczenie.
Jestem mądrzejsza w tym roku wiec wybiorę tylko takie róże polecane do donic wsadzę w mieszankę którą proponujesz i może będzie sukces

____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
abiko 14:03, 30 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Ale tulipany już u Ciebie, chociaż u mnie jakieś białe też widziałam wczoraj z główkami.. chyba, że się przewidziałam
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Anda 14:09, 30 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
kamila66 napisał(a)

Dziękuję za cenne wskazówki
Jak kupowałam teraz róże zwróciłam uwagę, że sprzedawca wskazywał, które odmiany nadają się do donic i pomyślałam, że to także ma znaczenie.
Jestem mądrzejsza w tym roku wiec wybiorę tylko takie róże polecane do donic wsadzę w mieszankę którą proponujesz i może będzie sukces



Przeważnie do donic polecane są róże rabatowe. U mnie Abraham Darby (parkowa) też sobie radzi Wg mnie prawie każdą różę możesz sadzić do donicy, jeśli jest odpowiednio duża
Mam od lata różyczkę Harlow Carr w donicy i sprawia bardzo wigorne wrażenie Polecić jej jeszcze nie mogę, bo za krótko ją mam, ale weź ją może pod uwagę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:10, 30 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
abiko napisał(a)
Ale tulipany już u Ciebie, chociaż u mnie jakieś białe też widziałam wczoraj z główkami.. chyba, że się przewidziałam


Jak tak dalej pójdzie, to jutro lub w niedzielę pierwsze tulipany rozkwitną Sprawdź, może Ci się nic nie przywidziało i Twoje też zaczną za pare dni pokaz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
oliwka 16:16, 30 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Ewa, a jeśli nie mam ziemi rodzimej i kompostu, co mam włożyć wraz z "ziemią bez torfu"?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Anda 16:25, 30 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
oliwka napisał(a)
Ewa, a jeśli nie mam ziemi rodzimej i kompostu, co mam włożyć wraz z "ziemią bez torfu"?


Oliwko, beztorfową ziemię do róż najlepiej
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewa777 20:16, 30 mar 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Oglądając zdjęcia Twoich roślinek, przecierałam oczy Ależ masz już wiosnę moja w powijakach jeszcze, a jak nadejdzie, to u Ciebie lato już będzie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies