Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

mirkaka 09:02, 30 mar 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Ewa, u Ciebie to chyba najbardziej zaawansowana wiosna wśród ogrodowiczan
Czy te tulipanki wykopujesz jesienią, take piękne wyrosły Róże masz w donicy, możesz pokazać zdjęcie w całości, chciałabym zobaczyć jaka jest duża, ja długo są w tej donicy? Czy wymieniasz im ziemię?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
anbu 09:07, 30 mar 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ewa przyszłam napaść oczęta ślicznymi fotami i się nie zawiodłam
____________________
Ania Ogród Ani :)
Mixtoorka 09:29, 30 mar 2017


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Jaka wiosna u Ciebie! Szklarenka rewelacja, też o czymś podobnym myślałam. Bardzo mi sie podoba.

Ewuś a możesz pokazać zdjęcie jak masz przyciętą Jude w tym roku? Powinnam przycinać już swoje 3 róże. A właściwie to 2, bo Mme Isaac Pereire nie będę specjalnie przycinała, chcę żeby rosła wysoko. W zeszłym roku pisałaś, że za mocno przycięłaś Jude i późno kwitła.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Agania 10:13, 30 mar 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piękne to cuś sobie zafundowałaś?...stolit obok też praktyczny

Wysiewy już są zieloniutkie, a i zdjęciami wiosennymi nacieszyłam oczy, dzisiaj u nas deszcz, wczoraj walczyłam z chwastowiskiem w irysach, pokonałam gady, irysy wyczyściłam, teraz się nie przesadza, ale musiałam w końcu tą walkę stoczyć
Ewuniu róże w donicach masz też już takie zielone

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Anda 10:51, 30 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
gobasia napisał(a)
Ale u ciebie wiosna... na ten widok oczy jak złotówy mi sie zrobiły
a róże to za miesiąc takich mieć nie bedę...ale spoko podejrzałam w ogrodzie u Szmita to tez dopiero kopce zdejmują i też im nieżle przymarzły


W tym roku wiosna szybko przyszla. Bardzo sie z tego ciesze Juz mialam dosyc tej szarowy.


Sebek napisał(a)
Ciekawe jak sprawdzi Ci się ta szklarnia

Tulipany masz mocno zaawansowane - i jak dużo!


Tez jestem ciekawa Na tulipki juz czekam i przebieram nozkami

tulucy napisał(a)
Mocno do przodu jesteś wiosennie świetna sprawa taka szklarenka.

Ja dziś domowo, bo na dworze pada, pikowałam pomidory, zrobiłam połowę, bo mi ziemi zabrakło, a leń mój wewnętrzny odmawia zejścia do piwnicy. Może m przyniesie, jak łaskawie powróci na łono rodziny z garażu.


Tez musze troche dzis podzialac z wysiewami, do ogorkow troche ziemi dosypac, troche groszku pachnacego dosiac, bo wiecej go chce Musze na liste looknac, co nastepne do wysiania.


Katkak napisał(a)
Ewcia świetna ta szklarnia . Cudnie wszystko Ci rośnie. Muszę zdążyć przed pracą róże posadzić .


Pewnie juz je posadzilas Widzialam, ze sie moczyly we wiaderku.


Madzenka napisał(a)
Ładna szklarenka

Miałam 25 stron do nadrobienia u Ciebie!


Ja sama nie wiem, jak te strony tak szybko leca Szklarenke niedlugo bede zasiedlac


Nowalijka napisał(a)

Ja jestem w goracej wodzie kapana, to fakt ale nasza Ewcia to wzor solidnosci wiec bedzie dobrze z tymi ogorasami. Poza tym w "roku w ogrodzie" w przedostatnim odcinku prowadzacy mowil zevto ostatni moment na sianie ogorkow, pomidorow.... Wiec nie czekajac na nic posialam


Ja wzor? Oj, nie jestem tego taka pewna
Rok w ogrodzie tez bardzo lubie ogladac. Musze obejrzec ostatnie odcinki, bo mam zaleglosci. Najbardziej lubie Gardeners World

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:00, 30 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
mirkaka napisał(a)
Ewa, u Ciebie to chyba najbardziej zaawansowana wiosna wśród ogrodowiczan
Czy te tulipanki wykopujesz jesienią, take piękne wyrosły Róże masz w donicy, możesz pokazać zdjęcie w całości, chciałabym zobaczyć jaka jest duża, ja długo są w tej donicy? Czy wymieniasz im ziemię?


Mirko, fajnie ze zagladasz Z Bawarka chyba sie scigamy, ktora bardziej zaawansowana

Tulipanow nie wykopuje. Rosna tu od 5 lub 6 lat. Niestety nie pamietam, jaka to odmiana.

Abraham Darby jest w donicy chyba od 4 lat, a reszta od zeszlego roku. Przez rok (lacznie z zimowaniem) mialam w donicach tez Mme. Boll, Jacques Cartier i St. Cecilie, ale poszly na rabaty.
Abrahamowi pare tygodni temu przycielam korzenie i wymienilam ziemie. Fotki robilam, to pokaze niedlugo Reszta mloda, wiec tylko ziemie z kopczykow zimowych im rozgarnelam i to wszystko.

Donice maja ok. 50cm wysokosci i chyba ok. 30-40 po przekatnej szerokosci.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
jazzy 11:00, 30 mar 2017


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Super ta szklarenka! Uwielbiam całą tą Twoją infrastrukturę ogrodową
No i zdjęcia! Cokolwiek fotografujesz, bierze mnie to!
Buziak!
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Anda 11:02, 30 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
anbu napisał(a)
Ewa przyszłam napaść oczęta ślicznymi fotami i się nie zawiodłam


Bardzo mi milo

To dla Ciebie zawilec wiosenny, niestety jednoroczny

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:06, 30 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Mixtoorka napisał(a)
Jaka wiosna u Ciebie! Szklarenka rewelacja, też o czymś podobnym myślałam. Bardzo mi sie podoba.

Ewuś a możesz pokazać zdjęcie jak masz przyciętą Jude w tym roku? Powinnam przycinać już swoje 3 róże. A właściwie to 2, bo Mme Isaac Pereire nie będę specjalnie przycinała, chcę żeby rosła wysoko. W zeszłym roku pisałaś, że za mocno przycięłaś Jude i późno kwitła.


Szklarenka praktyczna i duzo miejsca nie zajmuje

Jude w tym roku przycielam na prawie 60 cm (najdluzszy ped)




Mam nadzieje, ze cos widzisz. Fotki robione troche pod swiatlo, przed chwila prawie ze

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:09, 30 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Agania napisał(a)
Piękne to cuś sobie zafundowałaś?...stolit obok też praktyczny

Wysiewy już są zieloniutkie, a i zdjęciami wiosennymi nacieszyłam oczy, dzisiaj u nas deszcz, wczoraj walczyłam z chwastowiskiem w irysach, pokonałam gady, irysy wyczyściłam, teraz się nie przesadza, ale musiałam w końcu tą walkę stoczyć
Ewuniu róże w donicach masz też już takie zielone



Kacik ogrodnika mam bardzo praktyczny. Przydaje sie i kazdemu polecam Czy to cos posadzic, przesadzic, czy wysiac, zawsze robie to tam.

Mam jedna wielka kepe irysow, ktora rosnie w tak niefortunnym miejscu, ze musze ja wywalic. Ogolnie irysy dosc krotko u mnie kwitna, wiec powedruja na kompostownik. Twoim musze sie mocniej przygladnac w czasie kwitnienie, bo moze za szybko sie do nich zrazilam

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies