Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Sebek 22:47, 12 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Możesz blisko i daleko. Tylko tnąc nie wbijaj noża głęboko w ziemię tylko tak, żeby trawnik naciąć i potem go wyjąć - korzeniom wtedy nic się na stanie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nebel 22:56, 12 wrz 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Sebek napisał(a)
Możesz blisko i daleko. Tylko tnąc nie wbijaj noża głęboko w ziemię tylko tak, żeby trawnik naciąć i potem go wyjąć - korzeniom wtedy nic się na stanie

Sebek, mam pare drzew owocowych i między nimi rosnie trawa. Bardzo dużo czasu do tej pory zajmowało mi pilnowanie tego, aby wokoł pnia nie zarastała trawa. Kupilam sobie narzędzie do kancikow jest na prawdę rewelacyjne.
Pytanie!
Bezpiecznie będzie jak będe robiła kanciki tak jak korona drzewa? Czy moge odrobinę bliżej pnia?
Zakladając, że wbijam szpadelek na maxa.
____________________
Ogród Nebel
Gardenarium 22:58, 12 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Możesz bliżej pnia, ale wbijaj ostrożnie, nie musisz na maksa zaraz.
Jak korona drzewa to za daleko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nebel 23:05, 12 wrz 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Gardenarium napisał(a)
Możesz bliżej pnia, ale wbijaj ostrożnie, nie musisz na maksa zaraz.
Jak korona drzewa to za daleko.

Dziekuję, będę ostrożna. O to mi chodziło, wolę zapytac niż działać bezmyślnie.
____________________
Ogród Nebel
nebel 01:54, 13 wrz 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Danusiu, a propos' 'konia' czyli narzędzi. Od poczatku w sklepie'ogrodowiska' poluję na 'sekator nożyce', bardzo je lubię.
Jakis czas temu udało mi sie kupić coś takiego, ale nie jest najlepiej zaprojektowane i wykonane.
Czy mogę liczyć na to, że w niedalekiej przyszłości poszerzysz ofertę sklepu?
Narzędzia, które oferujesz są profesjonalne i przede wszystkim dobrej jakości. Wszystko co kupiłam to towar z najwyższej półki i warty każdego wydanego grosza
____________________
Ogród Nebel
Gardenarium 09:57, 16 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Od dłuższego czasu tamte nie są dostępne u producenta. Poszerzyłam ofertę ostatnio o taki sekator J.Bentley - nożyce florystyczne



a także narzędzia z długimi rączkami, jest też 4 rodzaje noży do kantów trawnika.

4 pierwsze pozycje w sklepie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:18, 18 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Wichura4ad napisał(a)
Witajcie
Znalazłem kilka zdjęć ale kanciki mam tylko robione telefonem jak sadziłem żywopłot z graba
Ogólnie jestem trochę podłamany małą ilością zdjęć myślałem że mam więcej .
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 14:19, 19 mar 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Wiecie może czy w Europie gdzieś można kupić to narzędzie elektryczne do kantów?

http://www.amazon.com/dp/B00004DTNH/ref=asc_df_B00004DTNH2436676?smid=ATVPDKIKX0DER&tag=dealt5598-20&linkCode=asn&creative=395093&creativeASIN=B00004DTNH
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 17:59, 19 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Nie ma, ale poszukam. Nie ma, szukałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 19:25, 19 mar 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ja też szukałam i tylko w Stanach takie coś mają. Szkoda, bo cena nie taka zła, a ja mam km kantów do porobienia i nogi bolą od ręcznej roboty. Może kiedyś Black&Decker sprowadzi to do Europy.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies