Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

radek 13:46, 19 kwi 2013

Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 43
Gardenarium napisał(a)
Kora jest fajna, ale w bylinach i różach lepsza będzie materia organiczna, natomiast ogólnie w ogrodzie z krzewami stosuję korę, tylko ładną, bez śmieci i o jednolitym wyglądzie


Będę wdzięczny za polecenie takowej kory, najlepiej w ogólnodostępnej w marketach budowlanych.
Mieszkam w stolicy dlatego może też być od "hurtowników". Dziękuję z góry.
Gardenarium 13:47, 19 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kora marki Natura jest ciemna, drobna i przekompostowana, w zielonych workach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iza_1611 09:02, 27 kwi 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324



ja szukam po "całym" internecie a tu taka skarbnica wiedzy - właśnie zabieram się za robotę
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
asica 09:50, 27 kwi 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
zakol13 napisał(a)
Dzisiaj troszkę podłubałem przy ściąganiu darni, ale zaczęło ostro padać



Zaczyna to wyglądać fajnie . Do końca tygodnia dosiewka trawy na całym terenie + nawóz

Zaczyna wyglądać ślicznie . Masz swój wątek? Chętnie śledziłabym zmiany
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
zakol13 18:32, 02 maj 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
Obecnie wątku nie mam, ale pomyślę

Dzisiaj się wybrałem z aparatem do ogrodu:









Co się musiałem motyczką nakopać to masakra A potem wybierać kawałki darni. Natomiast po kilku dniach podziwiania zauważyłem pierwsze chwasty i trawę wychodzącą w rabatach, więc znów się szykuje robota. Z plewieniem tym razem.

Ogólnie, patent z kantami - genialny
____________________
Debra 18:51, 02 maj 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Widzę, że dopadło Ciebie tak jak mnie
Jak raz się zacznie ciąć te brzegi, to nie ma przebacz i chcesz cały ogród mieć w kancik.

I masz rację, robota przy darni i czyszcZeniu po tych cięciach, to jest maskra, ale warto. Ogród w nowym wcieleniu.

Tak jak pisała Danusia - może rabaty jeszcze pustawe, ale porządek jest!
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Gardenarium 15:55, 03 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pusto, ale po prostu ślicznie Teraz sami widzicie jakie to ważne, kanciki i trawnik Brawo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Debra 20:01, 03 maj 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Tak dokładnie jest, od razu optycznie jest ład, a jak cudownie sie kosi trawę - żadnych zakamarków do ręcznego strzyżenia.

Sprzęt jest wielki, dbam o nie go jak o złoto, czyszczę po każdym użyciu, suszę i wieszam na honorym miejscu w domku ogrodnika.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
zakol13 21:14, 03 maj 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
Pusto to prawda, ale z dnia na dzień przybywa roślin Plany są wielkie, zapał też jest, zobaczymy jak to wszystko wyjdzie.

Koszenie jest rzeczywiście świetne. Ile się przez te lata namęczyłem żeby manewrować pomiędzy roślinami to głowa boli A teraz najpierw ustawiam na wyższe koszenie, oblatuje po kantach w koło ogrodu, opuszczam nóż do właściwej wysokości i koszę resztę, świetna sprawa.

Ład i porządek powstały dzięki tym zabiegom jest nie do przecenienia. Zupełnie innego wymiaru nabrał ogród, nawet mimo dość ubogiej roślinności wygląda dużo, dużo ładniej.

Sam trawnik również zyskał na wyglądzie, mimo, że w tym roku jakoś nie może dojść do siebie po zimie
____________________
Gardenarium 18:35, 05 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wygląda świetnie A jedno zdjęcie to w ogóle "brzytwa".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies