Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Gardenarium 16:04, 21 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A tutaj maszyna do cięcia, ale jechanie do tyłu mi się nie podoba, bo nie widać jak się prowadzi linię

http://www.youtube.com/watch?v=ehVUVYEbtYU
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 18:14, 21 mar 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ciekawe dlaczego jedzie do tyłu, może za ciężko mu w przód? Wielka ta maszyna, chyba raczej nieporęczna. W ogóle mało jest filmików brytyjskich na temat kantów, a właśnie u nich jest najładniej. Wrzuciłam frazę i takie sobie tematy mi wyskoczyły. Więcej amerykańskich jest, tam każdy coś robi i zaraz kręci .
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 18:17, 21 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powiem Ci, że ja też mam ładne kanciki we wszystkich ogrodach. hihi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 18:23, 21 mar 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No przecież to wiadomo, każdy tutaj to wie .
Szukam dalej różności, bo za oknem pada śnieg ... z jajami w śniegu pójdziem.
____________________
borówcowy wizytowka
zakol13 00:11, 07 kwi 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
Ja już zacząłem przycinanie kantów niejako wymusiła to sytuacja pogodowo - wodna, a dokładniej stojąca od kilku dni woda na trawniku. Trzeba się było ratować wykopaniem rowu-odpływu i przy okazji machnąłem kanty. Teraz pozostaje zdjąć darń z całości i czekać na wiosnę





Pozdrawiam
____________________
Gardenarium 12:30, 07 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i na tym przykładzie widać, że ogród będzie na wskroś zadbany Super robota.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Debra 11:59, 09 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Gardenarium napisał(a)
Dzięki temu szpadelkowi można łatwo i szybko doprowadzić wygląd ogrodu do doskonałości. Nie ma to jak czyste i konkretne linie trawnika. Na rabatach może być nawet niewiele roślin, ale jak są zadbane linie to ogród wygląda pięknie.
Najbardziej to widać przy pielęgnacji wiosennej,. Robi się kanty i zachwyt na całego
W swoim ogrodzie też robię, nawet częściej niż raz w roku, co jakiś czas jak się zatraci linia - poprawiam.


Święte słowa, dlatego szpadelek kupiony i będzie równanie, bo daleko mi do doskonałości w tym względzie. Próbowałam zwykłą łopatą, ale to nie wychodzi równo. A lubię takie właśnie naturalne przejście z trawnika na rabatę, żadnych obrzeży.
No i pomysł, by zamiast kory sypać próchnicę - super, bo nie mogę się przekonać do kory, szczególnie jej zapachu, ale i wyglądu na rabatach.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Gardenarium 12:05, 09 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kora jest fajna, ale w bylinach i różach lepsza będzie materia organiczna, natomiast ogólnie w ogrodzie z krzewami stosuję korę, tylko ładną, bez śmieci i o jednolitym wyglądzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zakol13 17:48, 10 kwi 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
Dzisiaj troszkę podłubałem przy ściąganiu darni, ale zaczęło ostro padać



Zaczyna to wyglądać fajnie . Do końca tygodnia dosiewka trawy na całym terenie + nawóz
____________________
Debra 23:50, 10 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Ale błyskawiczna wysyłka, wczoraj zakupiłam Bentleya do krawędzi, a dzisiaj już jest informacja, że wysłany. Może już jutro go zobaczę!!!!!
Ach jak się cieszę.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies