Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

kolcero 20:01, 06 lip 2014

Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 43
A to moje ewolucyjne rozwiązanie:

żwir v. kora

żwir v. żwir


Na początku była kora- rozsypywał ją po trawinku silniejszy wiatr czy deszcz. Dodałem bordery, ale trzeba było dokaszać przy nich trawę. Więc wykarczowałem pas trawy, ale z kolei kosiarka albo zostawiała pasek trawy, albo (kółka zbyt nisko) ścinała krawędź. Więc wyrównałem poziom żwirem na grubej agrowłókninie. I jest OK- kosiarka w poziomie i nie wciąga żwiru
____________________
Gardenarium 22:55, 06 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tylko jak dotniesz jak dojdzie trawa do kołków?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kolcero 05:44, 07 lip 2014

Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 43
Zakładam, że nie mniej roboty będę mial z darnia wchodzącą na żwir, niż z cotygodniowym docinaniem ~150mb kantów. To jest ~5cm żwiru na grubej czarnej folii, więc łatwo nie będzie miała chyba
____________________
Lacki80 13:09, 07 lip 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
kolcero napisał(a)
Zakładam, że nie mniej roboty będę mial z darnia wchodzącą na żwir, niż z cotygodniowym docinaniem ~150mb kantów. To jest ~5cm żwiru na grubej czarnej folii, więc łatwo nie będzie miała chyba


Ja mam nadzieje, ze raz w roku wystarczy te kanyt poprzycinac.
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
Pszczelarnia 13:10, 07 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie wystarczy raz w roku. Nie miejcie złudzeń.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Lacki80 13:20, 07 lip 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Pszczelarnia napisał(a)
Nie wystarczy raz w roku. Nie miejcie złudzeń.


O rany,no to bede musiala walczyc czesciej z tymi kantami. Ale mimo tego,ze pochlania to tyle czasu,to i tak podobaja mi sie trawniki z taka kanta.
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
Iwcia 13:34, 07 lip 2014

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Ja, raz na jakiś czas (tak ok. 2 miesiace) oblatuję szpadelkiem.A poza tym kazdorazowo przed koszeniem śmigam z podkaszarką akumulatorową i tnę nią w pione. Potem kosiara zbiera resztki.
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 15:22, 07 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kolcero napisał(a)
Zakładam, że nie mniej roboty będę mial z darnia wchodzącą na żwir, niż z cotygodniowym docinaniem ~150mb kantów. To jest ~5cm żwiru na grubej czarnej folii, więc łatwo nie będzie miała chyba


I tu nie miej złudzeń, z tym zabezpieczeniem będzie dużo gorzej utrzymać nienaganne kanciki, bo nie wbijesz niczego, żadnego narzędzia przez te kamienie i gruba wyściółkę. A trawa wlezie szybciej niż myślisz. Będziesz rył ręcznie na kolanach i klął że wybrałeś takie właśnie rozwiązanie, ja to wiem...

Kantów nie docina się co tydzień a co jakiś czas. Łatwiej wbić nóż do kantów w trawę bez ograniczników, nawet co tydzień, niż z jakimkolwiek, nawet najbardziej zmyślnym.
Pomijam brzydotę kołków i ich nietrawałość, gdy zgniją i rozlecą się.

Wspomnisz moje słowa za jakiś czas. Pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 15:41, 07 lip 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Zgadzam się z Danusią. Nie mam żadnych bordów, kamieni itp. pomiędzy trawą a rabatą. Tylko kora, czasami zbyt gruba, bo u nas nie można kupić przekompostowanej i przez to kosiarka ją wciąga. Kanty robię raz w miesiącu i jestem zadowolona, a mam na tym punkcie trochę hopla. Z tymi kamykami będzie kłopot. Na bank.
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 16:00, 07 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dodam tylko, że nie chcę się mądrzyć, ani wytykać komuś że ma tak czy inaczej, zależy mi na tym, aby ogrody były piękniejsze, bardziej gustowne i łatwiejsze w pielęgnacji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies