Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Gardenarium 13:07, 06 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/365-verbena-bonariensis-pieknosc-z-argentyny
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 15:24, 07 lut 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8904
przy kostce jest to dość łatwe max raz w roku przejechanie kancikiem około 2-3cm od kostki następnie haczykiem wyciągam długie i wąskie pasy darni, rowek jest na tyle wąski że nie trzeba go zasypywać

przycinałem jesienią zdjęcie ze stycznia


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Zlosnicaja 18:03, 15 lut 2014


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 51




Pani Danusiu czy ja mogę takie kanciki zrobić wokół trzyletnich drzewek? Boję się, że im korzenie mogę przyciąć
Chyba, że zrobię duże kwadraty, tylko czy to będzie dobrze wyglądać?
____________________
Ania
Gardenarium 10:46, 16 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A to zależy gdzie i w jakiej konfiguracji, bez zdjęcia to ja nie umiem ocenić czy będzie to dobrze wyglądać akurat w Twoim przypadku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zlosnicaja 12:05, 16 lut 2014


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 51
Gardenarium napisał(a)
A to zależy gdzie i w jakiej konfiguracji, bez zdjęcia to ja nie umiem ocenić czy będzie to dobrze wyglądać akurat w Twoim przypadku.


Wklejam zdjęcia chociaż prawie nic nie widać na nich Bez zielonych listków wtapiają się w tło haszczy sąsiada Są to młode drzewka owocowe 5 w równej lini wzdłóż ogrodzenia plus dwa roczne w lini drugiej prostej . Bardziej niż o estetykę chodzi mi o korzenie, bo są to drzewa młode... Chociaż teraz wiem, ze kancik będzie wyglądał cudnie przy tych "brodach" z trawy.

Miałam problem ze wstawieniem zdjęcia ... Komputer się zawiesił.

zrobiłam" mapkę" w paintcie i dzewka to te brązowe plamki
____________________
Ania
Gardenarium 15:03, 16 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chyba kółka będą lepsze, z kwadracikami wydaje się za bardzo "naćkane".

No i jeszcze to zależy od linii trawnika i nawierzchni w całym ogrodzie, style trzeba się trzymać i tego też nie wiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zlosnicaja 18:11, 16 lut 2014


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 51
Gardenarium napisał(a)
Chyba kółka będą lepsze, z kwadracikami wydaje się za bardzo "naćkane".

No i jeszcze to zależy od linii trawnika i nawierzchni w całym ogrodzie, style trzeba się trzymać i tego też nie wiem.

Czy takie kanty nie uszkodzą korzeni młodych drzew?
Też pomyślałam o kółeczkach, nawet dziś zrobiłam takie kanty wokół belek na których wieszamy hamak a w środek posadzę kwiaty oczywiście jak tylko przyjdzie na to pora schody też zyskały na wyglądzie jak zagościł tam kancik
____________________
Ania
Gardenarium 21:08, 16 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To zależy na jaką głębokość wbijesz szpadelek Możesz trawkę wyskubać pazurkami delikatnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zlosnicaja 15:08, 18 lut 2014


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 51
witam
Przedstawiam wszystkim moje kanciki Może nie są idealne ale i tak jestem zadowolona
____________________
Ania
08:04, 22 lut 2014
Super teraz przydałby się zwykły kamień polny ale bardziej płaski i to wyłożyć byłoby rewelacyjnie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies