Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

MirellaB 19:21, 19 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Alicja zajrzyj do mnie. Zdjęcia wstawiłam o które pytałaś
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Toszka 20:05, 19 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
alis napisał(a)

Kulki poprzesuwane
Jaka żurawka byłaby najodpowiedniejsza na tę rabatę? Obok na rabacie będzie żurawka georgia peach lub marmalade. A może dać na tej rabacie georgie a przy hortensjach marmelade?
Ewentualnie zrezygnować tutaj z żurawek i dać trawki niskie jakieś od strony chodnika?


Dobrze myślisz, tu Georgia i moze jakieś żółte, lub z żółtym paskiem carexy. Pamiętaj by nie sadzić żurawek za blisko buksów. Nie sadź szlaczkiem - sadź sporo żurawek na połowie odłogi np. po łuku. Druga część jakaś jasna - tak by róż nie był przytłaczający.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
alis 22:57, 19 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Toszka napisał(a)


Dobrze myślisz, tu Georgia i moze jakieś żółte, lub z żółtym paskiem carexy. Pamiętaj by nie sadzić żurawek za blisko buksów. Nie sadź szlaczkiem - sadź sporo żurawek na połowie odłogi np. po łuku. Druga część jakaś jasna - tak by róż nie był przytłaczający.

Dzięki Toszka, że zajrzałaś, po cichutku liczyłam na to
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, czy coś mniej więcej takiego miałaś na myśli?
1.

2.

____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 23:10, 19 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
MirellaB napisał(a)
Jestem nareszcie u Ciebie
Przejrzałam cały wątek (pismo obrazkowe) i Bardzo mi się U Ciebie podoba

Przeczytałam na pierwszej stronie co Toszka pisze. U mnie część róż też rośnie w żwirku i doskonale sobie radzą, a z roku na rok są piękniejsze. Sądzę, że to nie żwirek zabił Twoją różę.
Jeżeli chodzi o psy to mam dwa biegające swobodnie po całym ogrodzie.
Zniszczenia przy psie / psach są zawsze, nawet jak pies / psy są wychowane, wytresowane i nauczone.
Pół przedogródka wykostkowałam dla moich psów, bo trawnik był ciągle zryty bez szans na odbudowę. A teraz i ja i psy jesteśmy szczęśliwi

Zaznaczam Twój wątek i na bieżąco będę zaglądała


Witaj Mirello w moich skromnych progach Jeszcze mi daleko do Was, ale staram się i wierzę że kiedyś też będę miała pięknie

Mój psiaczek już nie wykopuje każdej świeżo posadzonej przeze mnie rośliny, ale jak mówisz trawnik wygląda miejscami tak, jakby stado koni po nim biegało, co też widać na niektórych fotach.

Zapraszam do odwiedzania
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Toszka 23:24, 19 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Alicjo, sadź na całej powierzchni, aż do stożka. Stwórz dywan, a nie tylko obwódkę od strony chodnika. Już rozumiesz?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
alis 23:50, 19 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Toszka napisał(a)
Alicjo, sadź na całej powierzchni, aż do stożka. Stwórz dywan, a nie tylko obwódkę od strony chodnika. Już rozumiesz?


Ok Toszka

Na razie studiuję dział Trawy ozdobne i turzyce w poszukiwaniu carexów na tę rabatę, dłuuuuga lektura.
Bardzo podoba mi się Hakonechloa macra "All Gold", ale za duże kępy tutaj.
Póki co na liście mam tylko 1 carex Evergold.

____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
anbu 11:55, 20 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Hej Alicjo ale Ty pędzisz Ale jak Tocha pomaga to wiadomo
Kurcze mnie też czeka sadzenie wypełniaczy, bo zaraz się zachwaszczę calusieńka :/
____________________
Ania Ogród Ani :)
MirellaB 16:26, 20 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Alicja nad trawami się zastanawiasz?
Może spodoba Ci się Carex Eversheen, albo Carex Everillo

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
alis 17:10, 20 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
anbu napisał(a)
Hej Alicjo ale Ty pędzisz Ale jak Tocha pomaga to wiadomo
Kurcze mnie też czeka sadzenie wypełniaczy, bo zaraz się zachwaszczę calusieńka :/


A gdzież tam pędzę, miotam się między jedną rabatą a drugą a jeszcze inne czekają. Na razie w większości to plany, czasu brakuje na prace ogrodowe a i pogoda taka, że bleee.

Korzystam, korzystam z rad Toszki, póki chce mnie odwiedzać i doradzać
Czapa byłaby jakby ją zniechęciła moja bliźniacza natura
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 17:11, 20 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
MirellaB napisał(a)
Alicja nad trawami się zastanawiasz?
Może spodoba Ci się Carex Eversheen, albo Carex Everillo


Zaraz sobie poczytam, Dzięki Mirello
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies