Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

alis 22:02, 23 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Aniu, niestety nie skończyłam, nie zdecydowałam jeszcze co dać między kule, dzisiaj nawet oglądałam białe begonie i rozważałam jednolite kwieciste wypełnienie.
Przeglądałam dzisiaj ,,Ogród mały, ale pojemny" Przemka, tam między kulami ma żurawki i turzyce i też cudniasto to wygląda.
Zobacz sama

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1223-ogrod-maly-ale-pojemny?page=58

____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 22:34, 23 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Dzisiaj zajęłam się boczną rabatą, poniekąd frontową

Sorki za jakość zdjęcia, robione telefonem, ale mam nadzieję, że będzie coś widać.

Buksiki posadzone, dobrze, że ich nie ciupnęłam, bo szkoda byłoby tych przyrostów, a sporo ich jest.

Na rysunkach czy projektach wszystko fajnie wygląda, trudniej laikowi z realizacją i rzecz jasna naszły mnie wątpliwości, zanim posadzę muszę uzgodnić z Wami.
Tam gdzie zielone kreski będzie żywopłot z cisa, po przeciwległej stronie między powojnikami na wąziutkim pasku będzie również posadzony cis, to tak celem przypomnienia.

Teraz moje wątpliwości:

1. Te 3 białe kółeczka to hortensje limelight, czy odległość od szmaragdów do hortensji 1,33 m jest wystarczająca. Za nimi chcę dać jeszcze miskanty 'Gracillimus' lub ML.

2. Śliwę wiśniową chcę przesunąć w linii równej jak hortensje, czyli 1,33m od szmaragdów((białe wiaderko z bordowym kółeczkiem)

3. W nogach śliwy byłyby 2 kule np. bukszpanowe różnej wielkości (dwie czarne doniczki)

4. Między hortensjami a obwódką planuję żurawki Marmalade, z tym że od strony płotu jest aż 1,96m i zwęża się stopniowo ta szerokość. Czy całą tą powierzchnię wypełnić żurawkami?

5. Na koniec, czy dobrze robię sadząc w równej linii hortensje od żywopłotu, czy może powinnam mierzyć równe odległości od obwódki buksikowej?

Pomożecie??
Toszka, może i Ty znajdziesz minutkę.



____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Toszka 23:51, 23 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Czytając twojego posta pomyslałam, że może hortki dać równolegle do buksów, a za moment (czytam dalej) że zastanawiasz się nad tym samym.
Nie wiem, ty to zobaczysz najlepiej. Coś mi nie gra w proporcjach tej rabaty. Zazwyczaj drzewo sadzi się w rogu, dla zamknięcia przestrzeni.

I tego zamknięcia przestrzeni mi brakuje - czemu hortek w takim układzie nie posadzić albo po łuku, albo prostopadle (róg kwadratu, a tu nawet chyba prostokątu)

Na 1,33 za hortkami i tujami nie wciśniesz miskanta - owszem, teraz wciśniesz, ale za trzy lata tam będzie ciasno jak w beczce śledzi. Nikomu słuzyć to nie będzie, a zwłaszcza tujom, bo będą łysieć na amen. Jedyna opcja to miskant leciutko za hortkami, ale tak, praktycznie, pomiędzy nimi. Z tyłu


Weź ze trzy mopy, lub szczoty z prześcieradłami na głowach i wbijaj w ziemię i przymierzaj co lepiej będzie wyglądać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
alis 00:18, 24 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Tak mniej więcej to miałoby wyglądać

Toszka, myślisz, że lepiej wyglądałoby to, gdybym śliwę przesadziła tam gdzie pierwsza hortka od strony przyszłego żywopłotu z cisów i pod nią kule? a od śliwy pociągnąć szpaler hortensji i może właśnie równolegle do buksików?

Tak planowałam żeby miedzy 2 hortki dać na tyłach miskanta, ale póki co mogę jeszcze podejść do przodu troszke żeby zostawić tam z tyłu więcej przestrzeni. Ale jak zdecyduję sadzić hortki równolegle do buksów to zostanie z tyłu więcej wolnego miejsca na trawy.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 00:22, 24 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
He, he, dobre dobrze, że sąsiedzi jeszcze nie wykończyli domu, więc nie będą patrzeć ze zdziwieniem na mnie
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 00:25, 24 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Jeszcze jedno i uciekam spać, czy na ten pas żywopłotu z cisów będzie odpowiedni cis pośredni hicksii?

Bo po przeciwległej stronie ma być ten z najwęższych jakie mi proponowałaś Chudy lub Oliwka, czy już nie mieszać może?
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
anbu 06:56, 24 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ali jak dla mnie super wizualizacja :-* ale jak Tocha pisze, że będzie ciasno jak w beczce śledzi - to pewno tak będzie
____________________
Ania Ogród Ani :)
MirellaB 07:38, 24 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Alicja szczerze to niezbyt mi się podoba. Nie podoba mi się ta śliwa wiśniowa dzieląca hortensje. Ja bym ją dała w inne miejsce, może gdzieś z boku, a zostawiła szpaler hortensji
I co Ty na to?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Toszka 09:03, 24 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jeśli chcesz drzewko, to hortki sadź bliżej jego pnia, tak by obejmowały podstawę drzewa. W ten sposób wtopisz drzewo w szpaler hortek. Przy takim nasadzeniu kulki nie będą zupełnie potrzebne i zniknie ten fallistyczny element Tam kulki w ogóle nie będą potrzebne. Posadź je w innym miejscu i min. 3.

Drzewo kupujemy w grubym pieńkiem i ze sporą bryłą korzeniową. Min. 2,20m. Korona szybciej rosnie niz stabilny pieniek.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
alis 10:04, 24 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Toszka, śliwę już mam, szczepiona nisko, więc pozamiatane, muszę więc zagospodarować tę która mam, nawet nieźle kwitła w tym roku.


Toszka, a wracając do cisa, czy może być tutaj na ten zywopłot ten pośredni hicksii? Widziałam u Ani, i podoba mi się.

Mirello, a jaką masz propozycję co do tej śliwy?

A może śliwę pozostawić tam gdzie jest, nie przesadzać jej i niech ten szpaler hortek będzie nieprzerwany?
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies