Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

lindsay80 20:02, 16 lis 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Te Carexy ma sama Szefowa, Tess tez ma dorodne okazy wiec możesz popytać. Ja tez je mam, ale to będzie ich pierwsza zima. Mogę Ci je na ten moment porównać z Haconechloa - ona teraz zbrazowiala, a Carex taki jak był w sezonie. Najgorzej będzie wczesna wiosna, po obcięciu przez jakiś czas będzie nieciekawy, aż wypuści nowe liscie
____________________
Tu ma być ogród :)
anna_t 20:04, 16 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
AnnaCh napisał(a)
Aniu, Ty jeszcze sadzisz? No, pod wrażeniem jestem
Zazdroszczę spotkania, że mogłaś poznać inne ogrodomaniaczki

Aniu 5 grudnia dziewczyny przyjeżdżają do Konstantynowa na wystawę u ciepłuchy, zapraszamy
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:06, 16 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
właśnie doczytałam w artykule http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/360-urocze-turzyce-czesc-i że szefowa ją poleca. to mus kupić
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:18, 16 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
A teraz mam kolejną prośbę. chodzi mi o przedogródek z lewej strony, na przeciwko tego z rodkami.długa 18m szer 7m

przy siatce posadzone serby metr od ogrodzenia a przy kostce tuje danica 0,5m od kostki i co 1,5m. teraz rośnie tam trawa ale docelowo chciałbym mieć wszystko w korze czyli raczej sporo nasadzeń.tutaj słońce jest cały czas, jak urosną serby to popołudniu zacienią.
może jakaś burza mózgów?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
ren133 09:10, 18 lis 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
anna_t napisał(a)
A teraz mam kolejną prośbę. chodzi mi o przedogródek z lewej strony, na przeciwko tego z rodkami.długa 18m szer 7m

przy siatce posadzone serby metr od ogrodzenia a przy kostce tuje danica 0,5m od kostki i co 1,5m. teraz rośnie tam trawa ale docelowo chciałbym mieć wszystko w korze czyli raczej sporo nasadzeń.tutaj słońce jest cały czas, jak urosną serby to popołudniu zacienią.
może jakaś burza mózgów?


Kochana
Rabata 18m x 7m to jakiś potffffór ... jak dla mnie... nie mam doświadczenia w obsadzaniu takich hektarów hihihi ... Gdybym miała taki długi podjazd zrobiłabym podobnie jak u nawigatorki - umbry w skarpetach z carexami lub graby jak u Marzenki ... i trawy są fajne nawet na przedogródek
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 09:21, 18 lis 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)
A może Aniu takie zestawienie by Ci się podobało (zdjęcie od Domi): za rodkami Variegatusy, a przed Carex Ptasie Łapki czy Snowline - między RH a serbami masz chyba sporo miejsca.





Lubię to połączenie U siebie planuję rodki z Variegatusami ... i dereń z tyłu tez mi się marzy ... tylko nie wiem czy miejsca mi wystarczy?

PS Nie wiem czy byłaś już w ogrodzie domi? ... jeśli nie, to gorąco polecam... to był mój pierwszy ogród, który obejrzałam od deski do deski z zapartym tchem
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Filemon24 09:42, 18 lis 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
fajny dom, ładne duże okna ale ja też osobiście to nie widzę tej pergoli przed oknem, przemyśl to jeszcze
____________________
anna_t 11:22, 18 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Renia myslałam o czyms takim w tym przedogródku tylko rzadziej posadzone

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1223-ogrod-maly-ale-pojemny?page=93
Ogród domi znam
Wiesz ta rabata 18x7 ma ale serb zajmie z 2m i tuje danica tez z metr wiec w srodku tak naprawde jest z ok 4m szer.
Filemon24 dzięki za opinie, mieszasz w głowie niedobrucho
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
lindsay80 12:29, 18 lis 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
super inspiracja, ale jakoś w tym miejscu jej nie widzę.
Jeśli tam masz tyle miejsca to koniecznie pomyśl o jakichś drzewach - graby Fastigiata, lub Umbry a pod nimi trawy.
____________________
Tu ma być ogród :)
anna_t 13:38, 18 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
może cos takiego jak na 4 zdjęciu w ogrodzie Anety
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6191-wizytowka-ogrod-anety
tutaj po prawej stronie

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies