Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

szemusia 22:24, 02 wrz 2016


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Hej, Aniu
Piekny ogród tworzysz, róże pooglądałam - ja z tych, co to jeszcze do takich poważnych roślin ne dojrzeli, więc nie mam ani jednej Ale tak kusicie tymi pięknotami, że myślę, że kiedyś się skuszę

Pozdrawiam, i będę wpadać już oficjalnie

Ps. Cuuuudną masz bryłę domu...
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Nikita 22:29, 02 wrz 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Aniu, ja w marcu (jak mi się chce i nie zapomnę) rozsypuję na trawnik kompost + dolomit + saletra amonowa. Miesiąc później, w kwietniu sypię YaraMila, potem w czerwcu drugi raz YaraMila i koniec. Raz w tygodniu koszę trawnik i tak jak Bogdzia raczej nie podlewam. Na jesień nic nie sypię. Przez zimę krety i nornice przeprowadzą mi wertykulację trawnika a od wiosny powtórka z rozrywki...kompost+dodatki, 2 razy YaraMila i cotygodniowe koszenie. Jak do tej pory trawnik w największe nawet upały w miarę zieloniutki.

Aniu, nawozu w tym roku mi jeszcze zostało, więc nie wiem czy będę zamawiała na wiosnę, ale cena utrzymuje się trzeci rok z rzędu taka sama więc nie ma strachu, że jakoś drastycznie podskoczy w górę. Przypomnij się wiosną to dam ci na priv namiary.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
asiak 22:34, 02 wrz 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Madzenka napisał(a)
Mam trzmieliny na pniu, bardzo je lubię. Wcale nie są zimą łyse. Gubią częśc liścia resztę wiosną gdy są wymieniane na nowe

A masz gdzieś fotkę pod ręką?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Madzenka 22:52, 02 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Asia w wizytowce mojego ogrodu. Worki za zaśmiecanie wątku


Zdjecie nieaktulane bo buchanani padła po zimie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
anna_t 10:39, 03 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Bogdzia napisał(a)


Niekoniecznie bo zrobi sie błoto a bez deszczu sie rozdepcze albo wyschnie i pokruszy.

dobra, dzięki Bożena
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 10:40, 03 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Madzenka napisał(a)
Mam trzmieliny na pniu, bardzo je lubię. Wcale nie są zimą łyse. Gubią częśc liścia resztę wiosną gdy są wymieniane na nowe

u mnie one miałyby być przy tarasie więc zimą też będę troszke na nie patrzeć, wytrzymam ten widok?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 10:41, 03 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Makusia napisał(a)
Ja jako koneserka wszelkiej maści roślin w ilości sztuk: po jednej (1) również mam egzemplarz na pniu
Akurat moja na zimę nie wygląda zbyt spektakularnie. Liście wprawdzie ma, ale kolor nie zachwyca.

ja w starym domu miałam ale wtedy nie zwracałam na nią uwagi zimą kompletnie...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 10:47, 03 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
szemusia napisał(a)
Hej, Aniu
Piekny ogród tworzysz, róże pooglądałam - ja z tych, co to jeszcze do takich poważnych roślin ne dojrzeli, więc nie mam ani jednej Ale tak kusicie tymi pięknotami, że myślę, że kiedyś się skuszę

Pozdrawiam, i będę wpadać już oficjalnie

Ps. Cuuuudną masz bryłę domu...

dziękuję, cieszę się że Ci się podoba
ja to wogóle zaczęłam ogrod od trudnych roślin..najpierw z Bogdzią kupiłam 4 rododendrony a potem z Rozark 9 róż totalny laik rozumiesz??
na wiosnę już mnie pogieło całkowicie i zamówiłam kolejnych kilkanascie krzaczków róż
a teraz siedze na forum i czytam co z tym wszystki robić żeby ładne było

p.s. fajnie ze u Ciebie z rodkiem troszke sie rozjasnilo, choć jakbyś coś w korzeniach znalazła to chociaz by juz bylo wiadomo o co chodzi a tak to czekanie do wiosny. ale pewnie tak jak piszesz bujnie w większym dołku
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 10:49, 03 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Nikita napisał(a)
Aniu, ja w marcu (jak mi się chce i nie zapomnę) rozsypuję na trawnik kompost + dolomit + saletra amonowa. Miesiąc później, w kwietniu sypię YaraMila, potem w czerwcu drugi raz YaraMila i koniec. Raz w tygodniu koszę trawnik i tak jak Bogdzia raczej nie podlewam. Na jesień nic nie sypię. Przez zimę krety i nornice przeprowadzą mi wertykulację trawnika a od wiosny powtórka z rozrywki...kompost+dodatki, 2 razy YaraMila i cotygodniowe koszenie. Jak do tej pory trawnik w największe nawet upały w miarę zieloniutki.

Aniu, nawozu w tym roku mi jeszcze zostało, więc nie wiem czy będę zamawiała na wiosnę, ale cena utrzymuje się trzeci rok z rzędu taka sama więc nie ma strachu, że jakoś drastycznie podskoczy w górę. Przypomnij się wiosną to dam ci na priv namiary.

wow saletra i dolomit..pełna profeska widze.. badanie gleby robiłaś?
napewno zgloszę się po nawóz kochana
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 10:50, 03 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Madzenka napisał(a)
Asia w wizytowce mojego ogrodu. Worki za zaśmiecanie wątku


Zdjecie nieaktulane bo buchanani padła po zimie

Marzena codziennie mi zaśmiecaj
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies