Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Coś jeszcze, coś więcej...

Pokaż wątki Pokaż posty

Coś jeszcze, coś więcej...

14:33, 23 sie 2016
Sebek napisał(a)


Zrobiłem listę różaną i będę konsekwentny - zostane przy 3 sztukach


gdzie ta lista?

wiem ze będą same naj ...szalejesz
ren133 14:49, 23 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Sebek napisał(a)


Jednej? Kilka razy byłem, raz nawet przez tydzień
Ale tak się zmieniło, że muszę znowu jechać


Nie wkurzaj
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
nawigatorka 15:22, 23 sie 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A można miedziane jesienią?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Sebek 22:20, 23 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
asiak napisał(a)


Nie do końca, bo już pada...


Przynajmniej masz w głowy podlewanie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 22:21, 23 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
eee_taam napisał(a)


gdzie ta lista?

wiem ze będą same naj ...szalejesz


Munstead Wood, obok Ascot i na drugiej rabacie Leonardo di Caprio
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 22:21, 23 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
ren133 napisał(a)


Nie wkurzaj


Masz dwa razy bliżej! Ty nie wkurzaj!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 22:24, 23 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
nawigatorka napisał(a)
A można miedziane jesienią?


Można - choć podejrzewam, że w listopadzie jak... liście opadną Jak to teraz czytam to w sumie logiczne te nazwy miesięcy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kasja83 22:26, 23 sie 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Sebek napisał(a)


Można - choć podejrzewam, że w listopadzie jak... liście opadną Jak to teraz czytam to w sumie logiczne te nazwy miesięcy

No to kolego "grudzień"mi wytłumacz
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Zielona 22:30, 23 sie 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
kasja83 napisał(a)

No to kolego "grudzień"mi wytłumacz


Styczeń - nazwa tego miesiąca pochodzi od słowa stykać, ponieważ na przełomie grudnia i stycznia stary rok styka się z nowym. Początkowo miesiąc ten nazywał się tyczeń.

Luty - nazwa miesiąca pochodzi od określenia srogich mrozów. Używano również takie określenia, jak sieczeń lub strąpacz.

Marzec – nazwa marzec pochodzi od łacińskiego Martius, czyli miesiąc Marsa /boga wojny/.

Kwiecień – a nazwa tego miesiąca pochodzi od rozkwitających kwiatów. Dawniej kwiecień nazywano zwodzikwiatem.

Maj - od imienia rzymskiej bogini Mai pochodzi nazwa maj.

Czerwiec – nazwa tego miesiąca pochodzi od wyrazu czerw oznaczającego larwę pszczoły.

Lipiec - nazwa pochodzi od lipy.

Sierpień – dawniej sirzpień. Nazwa tego miesiąca pochodzi od używanego podczas żniw sierpa. Inna nazwa to stojączka.

Wrzesień – natomiast nazwa tego miesiąca pochodzi od wrzosów. Dawniej używano też nazwy pajęcznik związanej z nićmi babiego lata.

Październik - pochodzi od wyrazu paździerze, oznaczającego suche łodygi lnu.

Listopad – nazwa miesiąca pochodzi od spadających liści. Listopadowe przysłowie: Jaki listopad, taki będzie marzec, prorokuje stuletni starzec.

Grudzień to ostatni miesiąc roku. Panujący w tym czasie mróz grudzi ziemię, czyli zamienia ją w zamarznięte bryły.
Magda70 22:41, 23 sie 2016


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Zielona napisał(a)


Styczeń - nazwa tego miesiąca pochodzi od słowa stykać, ponieważ na przełomie grudnia i stycznia stary rok styka się z nowym. Początkowo miesiąc ten nazywał się tyczeń.

Luty - nazwa miesiąca pochodzi od określenia srogich mrozów. Używano również takie określenia, jak sieczeń lub strąpacz.

Marzec – nazwa marzec pochodzi od łacińskiego Martius, czyli miesiąc Marsa /boga wojny/.

Kwiecień – a nazwa tego miesiąca pochodzi od rozkwitających kwiatów. Dawniej kwiecień nazywano zwodzikwiatem.

Maj - od imienia rzymskiej bogini Mai pochodzi nazwa maj.

Czerwiec – nazwa tego miesiąca pochodzi od wyrazu czerw oznaczającego larwę pszczoły.

Lipiec - nazwa pochodzi od lipy.

Sierpień – dawniej sirzpień. Nazwa tego miesiąca pochodzi od używanego podczas żniw sierpa. Inna nazwa to stojączka.

Wrzesień – natomiast nazwa tego miesiąca pochodzi od wrzosów. Dawniej używano też nazwy pajęcznik związanej z nićmi babiego lata.

Październik - pochodzi od wyrazu paździerze, oznaczającego suche łodygi lnu.

Listopad – nazwa miesiąca pochodzi od spadających liści. Listopadowe przysłowie: Jaki listopad, taki będzie marzec, prorokuje stuletni starzec.

Grudzień to ostatni miesiąc roku. Panujący w tym czasie mróz grudzi ziemię, czyli zamienia ją w zamarznięte bryły.


O matulu...
Człowiek całe życie się uczy.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies