Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 15:14, 19 gru 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Wczoraj Polskie Towarzystwo Różane podało, że nie żyje David Austin

https://www.davidaustinroses.co.uk/about-us/david-c-h-austin

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych..."
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
mira 15:23, 19 gru 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wendy79 napisał(a)
Wczoraj Polskie Towarzystwo Różane podało, że nie żyje David Austin


ale sobie zajrzałam - na wieści - każdy ma swój koniec ale nie każdy może mieć takiego dorobku który zostawia
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Wendy79 15:50, 19 gru 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
mira napisał(a)


ale sobie zajrzałam - na wieści - każdy ma swój koniec ale nie każdy może mieć takiego dorobku który zostawia


Zgadza się. Myślę, że zamówię sobie kolejną Austinkę...






____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
mirkaka 16:01, 19 gru 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
Wendy79 napisał(a)
Wczoraj Polskie Towarzystwo Różane podało, że nie żyje David Austin

https://www.davidaustinroses.co.uk/about-us/david-c-h-austin

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych..."


Aż musiałam się zalogować, kocham jego róże, smutno.. nie chcę w to uwierzyć
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mira 17:17, 19 gru 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wendy79 napisał(a)


Zgadza się. Myślę, że zamówię sobie kolejną Austinkę...








jaką, bo ja postanowiłam, że kupię dawno za mną "chodzącą" Winchester Cathedral
tylko nie wiem gdzie posadzę i może nawet dwie i wsadzę prawie do jednego dołka - robiłaś tak bo mnie kusi
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 17:44, 19 gru 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardener27 napisał(a)
(...)

Przy kompostowniku poszedłbym w krzewy albo drzewa owocowe.


Po latach posiadania kompostownika też tak uważam. To miejsce powinno być "wygrodzone", bo panuje tam rozgardiasz i rozmach "chwastowy, gałęziowy, ziemny". Rabata nawet dla motyli/owadów będzie trudna do utrzymania przy kompostowniku, żeby nie wyglądała "śmieciowato" - trzeba by się przy niej napracować. Chyba, ze będzie to pas niekoszony trawy zasiedlony przez wszystko co chce tam być.

U mnie zasłona z buków czerwonych rośnie ale kompostownik znajdują się w pasie cisowo-jabłonkowo-rajskim. A domki dla owadów wiszą na kompostowniku.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wendy79 14:08, 20 gru 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
mira napisał(a)


jaką, bo ja postanowiłam, że kupię dawno za mną "chodzącą" Winchester Cathedral
tylko nie wiem gdzie posadzę i może nawet dwie i wsadzę prawie do jednego dołka - robiłaś tak bo mnie kusi


U mnie poważne kandydatki są dwie: Spirit of Freedom i Geoff Hamilton. Wszystko zależy od tego, czy znajdę gdzieś jakieś miejsce.
Nie robiłam, ale eksperymenty faktycznie są kuszące
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 14:17, 20 gru 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)


Po latach posiadania kompostownika też tak uważam. To miejsce powinno być "wygrodzone", bo panuje tam rozgardiasz i rozmach "chwastowy, gałęziowy, ziemny". Rabata nawet dla motyli/owadów będzie trudna do utrzymania przy kompostowniku, żeby nie wyglądała "śmieciowato" - trzeba by się przy niej napracować. Chyba, ze będzie to pas niekoszony trawy zasiedlony przez wszystko co chce tam być.

U mnie zasłona z buków czerwonych rośnie ale kompostownik znajdują się w pasie cisowo-jabłonkowo-rajskim. A domki dla owadów wiszą na kompostowniku.








Temat trudny. Do przemyśleń. Kompostownik jest zasłonięty od tyłu żywopłotem nieformowanym, a od strony ogrodu ozdobnego i domu, żywopłotem grabowym. Wszystko tylko musi podrosnąć. W pobliżu rośnie młoda śliwa, bo kompostownik jest umiejscowiony w sadzie i jako tako jest to część gospodarcza.
Między kompostownikiem a domkiem jest dziwny korytarz, z którym nie wiem co zrobić.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Zagajanka 10:40, 21 gru 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wendy79 napisał(a)


U mnie poważne kandydatki są dwie: Spirit of Freedom i Geoff Hamilton. Wszystko zależy od tego, czy znajdę gdzieś jakieś miejsce.
Nie robiłam, ale eksperymenty faktycznie są kuszące

Jak znajdziesz miejsce, to polecam Geoffa Spirit nie mam, ale Geoff naprawdę robi wrażenie kształtem, kolorem, zapachem i obfitością. Do tego roku również był bardzo zdrowy i rósł bujnie.

Aha, właśnie za Twoim przykładem zamówiłam nasionka pomidorków i chilli. Chyba też przesadziłam z ilością odmian...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Wendy79 19:03, 22 gru 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zagajanka napisał(a)

Jak znajdziesz miejsce, to polecam Geoffa Spirit nie mam, ale Geoff naprawdę robi wrażenie kształtem, kolorem, zapachem i obfitością. Do tego roku również był bardzo zdrowy i rósł bujnie.

Aha, właśnie za Twoim przykładem zamówiłam nasionka pomidorków i chilli. Chyba też przesadziłam z ilością odmian...


Janeczko, a jak duży rośnie w rzeczywistości Geoff?

Nasionka cieszą mnie w szczególności w tym roku, bo tunel foliowy w końcu dotarł
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies