Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 17:30, 06 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085










____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:34, 06 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 20:40, 06 wrz 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18095
Ja nie mam problemu z ogrodem podczas wakacji. Wyjeżdżam bowiem od października do marca . Dla Skandynawii byłabym gotowa zrobić wyjątek .

Jak zwykle wzdycham do Twego ogrodu.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Muszelka 20:47, 06 wrz 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Piękne światło w kontrze

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Agatorek 21:14, 06 wrz 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
mrokasia napisał(a)
Ja nie mam problemu z ogrodem podczas wakacji. Wyjeżdżam bowiem od października do marca . Dla Skandynawii byłabym gotowa zrobić wyjątek .

Jak zwykle wzdycham do Twego ogrodu.


Podpisuję się pod wszystkim.
No, zdarzało mi się wyjechać na krótko w maju .

Haniu, pięknie masz .
Pewnie często Ci ludzie zaglądają przez furtkę .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Helen 21:27, 06 wrz 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8347
Ale ładne widoki
Siedzę i odpoczywam
____________________
Helen - Hortensjowo
LIDKA 22:28, 06 wrz 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7277
Hania pięknie masz. Lubię Twoje obserwacje z podróży i sposób w jaki snujesz opowieści o ogrodzie .
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Magara 23:20, 06 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6758
Haniu:
1) cieszę się Twoimi wakacjami i grzybobraniem - pewnie w tym drugim wątku konkurencji nie miałaś żadnej
2) mój płot to inwestycja wieloletnia i temat rzeka - zaśmiecać Ci wątku opisami nie będę, jedynie wspomnę, że potrzebujemy wysokiego płotu od strony jednego sąsiada, a to generuje konieczność zorganizowania płotu na kolejnych odcinkach
3) późne lato u Ciebie piękne

P.S. Wczoraj zlikwidowałam pomidory w foliaku Wydaje mi się, że baaaardzo szybko Zerwane zielone dojrzewają z zarazą, straty wielkie Obiecuję sobie, że w przyszłym roku będę robić opryski jodyną i drożdżami bardzo pilnie, w tym roku zaniedbałam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 21:30, 10 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
mrokasia napisał(a)
Ja nie mam problemu z ogrodem podczas wakacji. Wyjeżdżam bowiem od października do marca . Dla Skandynawii byłabym gotowa zrobić wyjątek .

Jak zwykle wzdycham do Twego ogrodu.


Terminy wyjazdów mamy podobne. Właśnie rozkminiam logistykę październikowego wypadu.
Wzdychać nie musisz. U siebie masz piękniejsze widoki.
U mnie teraz okropny chaos. Konieczność osłonięcia się od sąsiada wzdłuż południowej granicy działki ma niestety wpływ na nasłonecznienie najdłuższej rabaty. Byliny czynią prawdziwe wygibasy, aby załapać się na słońce. O światłocieniach można zapomnieć. "Złotej godziny" do robienia zdjęć też nie ma, bo słońce wcześnie chowa się za dachy sąsiednich budynków.







Gdybyś miała ochotę na kolejną różę, to polecam Alden Biesen. Brzozowa Agata słusznie ją chwaliła. Wciąż trudno mi uwierzyć, że to kwiat róży.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:39, 10 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Muszelka napisał(a)
Piękne światło w kontrze



Usytuowanie ogrodu niestety nie sprzyja robieniu przyzwoitych zdjęć. Do tego moje umiejętności wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Brakuje mi cierpliwości. Sprzęt też jest raczej z dolnej półki. Statystycznie jedno na tysiąc zdjęć jest w miarę dobre.

Widoki z jadalni o zachodzie słońca. Przy ręcznych ustawieniach byłyby pewnie lepsze niż z automatu.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies