Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za zielonym płotem

Pokaż wątki Pokaż posty

Za zielonym płotem

Vicky 10:23, 05 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
i jeszcze jedno pytanie: macie jakiś pomysł jak zakryć tą betonową palisadę? Bardzo jej nie lubię i irytuje mnie za każdym razem jak na nią patrzę



jedynym rozwiązaniem są chyba rośliny przy brzegach, tylko nie mam pojęcia jakie; rośnie tam kilka iglaków płożących, ale bardzo chcę coś zmienić w tym ogródku! żeby było ładniej - żeby tak jak u Was wszystko grało
oczywiście nie ma już tego kikuta po klonie, a na jego miejscu jest teraz drugi berberys; pod trzmieliną jest taka dziura, bo wszystko pies niszczy jak biega (to jego ścieżka do ogrodzenia )
____________________
Za zielonym płotem
AsiaK_Z 10:34, 05 sty 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Vicky napisał(a)
Miło mi, że do mnie wróciłaś Asiu Już mam zielony podpis!


Super! A teraz poczytam co u Ciebie

Ha, już jestem na bieżąco
Problem z pieskiem też przerabiałam to... no są wyjścia: albo oduczysz biegania tam - choć to bardzo trudne, albo w estetyczny sposób odgrodzisz rabatę.
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
rozark 10:42, 05 sty 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
przywabił mnie do ciebie tytuł wątku, też mam glinę,
po płocie możesz puścić bluszcz Hedera jest zimozielony, będzie zajmował mało miejsca, i z cięciem będzie mniej pracy niż z cisem
____________________
pozdrowionka
waldek727 10:51, 05 sty 2016


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Vicky napisał(a)

Dziękuję Waldku Czy ta zasada dotyczy także perukowca szczepionego na pniu?

Tak. Można go w pierwszych latach zagęścić poprzez radykalne cięcie, jednakże w danym roku nie zakwitnie i będzie ozdobny tylko z liści.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Vicky 10:55, 05 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
waldek727 napisał(a)

Tak. Można go w pierwszych latach zagęścić poprzez radykalne cięcie, jednakże w danym roku nie zakwitnie i będzie ozdobny tylko z liści.


Ucieszyłeś mnie, bo to właśnie liście w nim lubię!
____________________
Za zielonym płotem
waldek727 11:05, 05 sty 2016


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Powiem Ci Vicky, że jak w marcu większość ogrodników wyskakuje do swoich ogrodów z wiadrami nawozów, to ja w tym czasie podobnie zresztą jak Danusia biorę cały zestaw ostrych nożyc i sekatorów, i wpadam w swój żywioł cięcia roślin. Na efekty nie trzeba długo czekać.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Vicky 11:40, 05 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
U mnie cięciem zajmuje się mama i to ona właśnie wszystko ciacha, u nas można się wyżyć na wierzbie mandzurskiej
____________________
Za zielonym płotem
Vicky 15:27, 06 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
zdjęcie znalezione u Gabisii; od dawna jestem zakochana w tej eksplozji kolorów, którą zaserwowała wiosną 2014 powiedzcie mi proszę, czy te białe kwiatki z tyłu to azalia?



____________________
Za zielonym płotem
waldek727 01:16, 07 sty 2016


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Tak.
To azalia japońska.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Margarete 12:35, 07 sty 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Hej, witam sie z Tioba bo zagladam tu po raz pierwszy.
Pieknie zagospodarowałas juz swój ogród, szkielet rabat i nasadzen masz, teraz tylko dosmaczaj kolejne mijsca i bedzie jeszcze cudniej

Widac ze lubisz swój ogród, zadbany, odchwaszczony, trawnik przyciety, duzo donic...super

Na drewnianym płocie dałabym berberys erecta któras z naszych ogrodowiskowych kolezanek ma taki szpaler przy ogrodzeniu, nie pamietam która ale dziewczyny ci podpowiedza...jest boski wiosna- wczesnie sie zieleni, potem jesienią "płonie" czerwonym kolorem lisci a zima ma ciemnoczerwone owocki....
Pozdrawiam
M
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies