Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za zielonym płotem

Pokaż wątki Pokaż posty

Za zielonym płotem

Basilikum 08:43, 19 maj 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Sliczne Ci wyszly kanciki

plany niech sie udadza
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Vicky 08:55, 19 maj 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
Dzięki, trzymaj kciuki!
____________________
Za zielonym płotem
Dominika11 13:14, 19 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
wow kanciki super
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Vicky 17:13, 19 maj 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
Dominika, dzięki za odwiedziny i pochwałę
dzisiaj działam w ogródku od rana, przyszła do mnie wreszcie długo wyczekiwana paczka - trzy robinie, wiem dobrze, że na forum nie cieszą się zbyt dużą sympatią, ale jedną miałam już w kolekcji, nie chciałam robić bałaganu i mieszać z czymś nowym obok, a tej szkoda było wyrzucić... i trzy pęcherznice czerwone, w sumie mam cztery sztuki. Trochę poprzestawiałam, ale jeszcze kawał pracy przede mną

uwierzcie mi na słowo, na tym zdjęciu są trzy nowe drzewka! dwa tam, gdzie palisada i jedno obok tego już podrośniętego



pęcherznice wylądowały pod płotem, nie są w równej lini, ale posadzone tak żeby robiły za tło dla kosodrzewiny i tej drugiej sosenki (na tle tej kory ich nie widać prawie, bo szkraby małe...) no i w rogu (pod bluszczem) pojawiła się jeszcze kalina!


wykopałam stąd kilka krzaków, m.in. te dwa okazy, Karol99 zidentyfikował ten ciemniejszy jako "Mint Julep" jałowiec pośredni, a drugi NN, muszę dla nich znaleźć miejsce!



i jeszcze widok na front robót z innej perspektywy, w prostokącie pojawiła się druga akacja, przesadziłam tam trzmielinę(będzie jeszcze jedna), a pomiędzy są hortensje ogrodowe białe (maluchy, ale przecież kiedyś urosną ), no i moja pierwsze obwódka bukszpanowa, ta to dopiero jest tyci tyci...

____________________
Za zielonym płotem
Vicky 17:23, 19 maj 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
i jeszcze takie małe porównanie śródremontowe..





chcę się jeszcze pozbyć tych jałowców płożących stąd i azalii spod kosodrzewiny, zamarzyłam sobie o różach w tym miejscu tylko zastanawiam się czy dodać coś jeszcze wzdłuż palisady, czy już tylko różami zapełnić ten cały pierwszy plan..? no i cały czas nie mam żadnego pomysłu na tą rabatę pod wierzbą, tam gdzie teraz pojemniki ze żwirem, mam do wykorzystania 5szt. cyprysików groszkowych
____________________
Za zielonym płotem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies