Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za zielonym płotem

Pokaż wątki Pokaż posty

Za zielonym płotem

Vicky 12:02, 08 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
Źle Cię zrozumiałam Dominiko, myślałam ze chodzi Ci tylko o dosadzenie dwóch sztuk tam gdzie bluszcz jak najbardziej podoba mi się obsadzenia całego tyłu brabantem bo bardzo szybko rośnie i zasloni, tuje zrobilyby ładny ekran dla innych roślin; tylko w dalszym ciągu nie wiem co z tą palisada...
____________________
Za zielonym płotem
iwka 12:19, 08 sty 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
A może irgą obsadzić palisade.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Dominika11 12:20, 08 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
to cieszę, że się zrozumiałyśmy, no i to, że też jednak tak uważasz

przed tujami mozna dać berberysy, przed nimi hortki

i mówisz, że chcesz zasłonić tą palisadkę - dlaczego ??? cały jej urok, tym bardziej, że masz nie tylko w tym miejscu
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Vicky 12:47, 08 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
A mogłyby być berberysy czerwone? Chcicałabym wykorzystać cokolwiek z tego ogródka obecnego (nie mam pojęcia jak przeforsuję te zmiany z rodzicami... ) Taka palisada jest tylko tutaj, w innym miejscu wąż z kostki, jego kształt też mnie osłabia, ale człowiek uczy się na błędach Palisada jest według mnie po prostu szpetna, a do tego rabata, którą wyznacza ma dziwny kształt - jest po prostu nierówna; nawet Danusia kazała się pozbyć, ale takiej możliwości nie ma, więc trzeba jakoś dziadostwo zasłonić, a że chcę mieć ostry kancik w trawniku potrzebuję posadzić coś "piętro niżej", czyli poza obecnym brzegiem rabaty. Namieszałam, ale mam nadzieję, że mnie zrozumiesz
____________________
Za zielonym płotem
Vicky 12:52, 08 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
iwka napisał(a)
A może irgą obsadzić palisade.


irga jest ciekawym pomysłem, wielkim plusem jest to jak szybko i ekspansywnie rośnie, do tego zimozielona i ładne owocki, jednak wolałabym coś bardziej miękkiego, ale będę pamiętać, dzięki
____________________
Za zielonym płotem
Dominika11 13:03, 08 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
dokładnie chodziło mi berebrysy czerwone czy bordowe (myslałam o nich, ale już nie napisałam o kolorze)

tak myślę, co mogłoby się jeszcze przewieszać z palisadki ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Vicky 13:09, 08 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
dobrze to ujęłaś! chodzi właśnie o takie przewieszenie i druga sprawa, że nie jestem pewna, czy na całej długości ta sama roślina
____________________
Za zielonym płotem
Dominika11 13:11, 08 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
a jakbyś przy brzegu wsadziła turzyce np ptasie łapki, czy ice dance
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Vicky 13:11, 08 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
pod wierzbą rośnie kilka cyprysów groszkowych, może by i je wykorzystać?
____________________
Za zielonym płotem
Dominika11 13:13, 08 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Vicky napisał(a)
dobrze to ujęłaś! chodzi właśnie o takie przewieszenie i druga sprawa, że nie jestem pewna, czy na całej długości ta sama roślina
za duzo nie można "napaćkać" różnych roslin, bo straci rabata swój urok - z tego co sie tutaj nauczyłam to lepiej więcej jednego rodzaju niż po dwie czy trzy sztuki róznych - sadzone w grupkach czy liniach ładnie sie prezentują

a jaka tam jest długość tej palisadki ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies