Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za zielonym płotem

Pokaż wątki Pokaż posty

Za zielonym płotem

Gabisia 12:49, 07 sty 2016


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Vicky napisał(a)
zdjęcie znalezione u Gabisii; od dawna jestem zakochana w tej eksplozji kolorów, którą zaserwowała wiosną 2014 powiedzcie mi proszę, czy te białe kwiatki z tyłu to azalia?





Vicky - o moje zdjęcie
To azalie "Karmesina Alba" - cudnie kwitnie, ale dałam je już Mamie.
Ogólnie pozbyłam się rh i azalii, bo (jak dla mnie) zbyt krótko kwitną, a zimą się o nie martwię, że przemarzną. Wymieniłam na cisy i trawy.

Za hortensjami posadziłabym cisy (Hicksii - wąsko rosną) , bo je uwielbiam.
Ale ładnie wyglądałyby tez wyższe trawy np. gracilimusy albo morning lighty.

Ogród jest bardzo ładny, a z radami Danusi i innych dziewczyn będzie superowy!
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Vicky 13:58, 07 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
Ale mi sprawiłaś radość odwiedzinami Gabisiu! Też zastanawiałam się nad trawami, bo bardzo efektowne, a zależy mi żeby zrobiło się w moim ogródku ciut bardziej "na bogato", bo wtedy dopiero jest klimat, a nie jak u mnie same kamienie i drzewa w trawie... Trzeba brać się do roboty i pomału byle do przodu Mam nadzieję, że wpadniesz czasami i coś podpowiesz, bo co jak co, ale Twój ogródek potwierdza, że chcieć znaczy móc.
____________________
Za zielonym płotem
Gardenarium 14:36, 07 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wywalić palisadę, ani to ładne ani zgrabne A jeśli nie palisada to co? Nic. Ostry kancik trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Vicky 15:05, 07 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
Gardenarium napisał(a)
Wywalić palisadę, ani to ładne ani zgrabne A jeśli nie palisada to co? Nic. Ostry kancik trawnika.


Wiem o tym dobrze Danusiu, ale nie ma takiej opcji - rodzice rządzą Jak mówię, że to brzydkie, to oni, że jak będę mieć swój ogródek to będę dyktować co i jak Więc palisada brzydal musi zostać, ale chciałabym ją jakoś zasłonić - to płożące jałowce też mi się nie podobają i tak myślę co można by było posadzić przy brzegach, żeby się rozrosło i zasłoniło. Ostry kancik będzie przy nowej rabacie - ogrodowiskowej z hortensjami.

Miło mi, że mnie odwiedzasz
____________________
Za zielonym płotem
Vicky 05:17, 08 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
Co to Ogrodowisko ze mną zrobiło?? nie mogę spać po nocach, bo cały czas mam przed oczyma krzaki...

Chcę Wam coś pokazać, tylko nie krzyczcie za bardzo, bo to tylko przykład, a ja jestem laikiem Oto co wymyśliłam w ramach zasłaniania tego paskudztwa; wiem dobrze, że nijak ma się do reszty, i że nie mam na stanie żadnego elementu z tej układanki, ale bardzo mi zależy na Waszej opinii.
buźka

____________________
Za zielonym płotem
Dominika11 07:32, 08 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Vicky napisał(a)
Co to Ogrodowisko ze mną zrobiło?? nie mogę spać po nocach, bo cały czas mam przed oczyma krzaki...
to witaj w klubie, kolejna uzalezniona
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 07:33, 08 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Vicky napisał(a)
Chcę Wam coś pokazać, tylko nie krzyczcie za bardzo, bo to tylko przykład, a ja jestem laikiem Oto co wymyśliłam w ramach zasłaniania tego paskudztwa; wiem dobrze, że nijak ma się do reszty, i że nie mam na stanie żadnego elementu z tej układanki, ale bardzo mi zależy na Waszej opinii.
buźka

tak mysle, czy troszke nie za duzo ??? te zurawki na trawniku to bym wywaliła, albo dała zamiast traw w rabacie. moze lepiej pociągnąć szpaler tui do końca ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Karol99 07:36, 08 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Vicky napisał(a)
Co to Ogrodowisko ze mną zrobiło?? nie mogę spać po nocach, bo cały czas mam przed oczyma krzaki...

Chcę Wam coś pokazać, tylko nie krzyczcie za bardzo, bo to tylko przykład, a ja jestem laikiem Oto co wymyśliłam w ramach zasłaniania tego paskudztwa; wiem dobrze, że nijak ma się do reszty, i że nie mam na stanie żadnego elementu z tej układanki, ale bardzo mi zależy na Waszej opinii.
buźka



A może lepiej dosadzic tuje do końca, przed nimi posadzić średniej wielkości niskanty, przed nimi wtedy hortensje i ewentualnie jakaś niezawysoka obwódka, ale tu bym postawił na krzewy: bukszpan, berberys lub tawula japońska.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Vicky 11:08, 08 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
Wiem, że za dużo; to było robione o czwartej nad ranem! Chodzi mi o to, żeby zasłonić tą betonową palisadę i właśnie dlatego dałam trawy przy samym brzegu, a żurawki już na trawniku. Poza tym rośliny, które dobrałam gryzą się z wierzbą, a jednak chcę tą rabatę zrobić jako całość, potrzebuję roślin, które zakryją betonową obwódkę i wyprostują rabatę, ew. wycinając kancik w trawniku, w miejscu styku dwóch palisad zrobię miękkie przejście falą.
____________________
Za zielonym płotem
Dominika11 11:33, 08 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
pamiętaj, że trawy w pewnym okresie bedą ściete, więc bedzie to widać - ja nadal uważam, że dosadzenie tui przy ogrodzeniu byłoby najlepsze i będą one cały rok
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies