Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za zielonym płotem

Pokaż wątki Pokaż posty

Za zielonym płotem

Vicky 23:33, 04 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
Jana napisał(a)
Dodałabym kolorów ale tylko dlatego, że ja je lubię witaj


Trochę koloru wpadnie wiosną - zakwitnie rododendron i azalia, a do tego dojdą tulipany w wielu barwach
____________________
Za zielonym płotem
MUZA 23:39, 04 sty 2016


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 604
Witajjuz masz bardzo ładny ogród i super ogrodzenie
pozdrawiam noworocznie
____________________
Agnieszka - Ogród MUZY
olga80 07:27, 05 sty 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Witamy kolejną pozytywnie zakręconą na zielono Ładnie już jest u Ciebie a będzie jeszcze ładniej.
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Gardenarium 08:01, 05 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapewne nie jesteś zadowolona z tego miejsca, drzewka nie powinny tak rosnąć w trawniku, a w dodatku wystające "brody" sprawiają wrażenie niestarannie dociętej trawy. Kije są za słabe, za niskie. Przy sporym wietrze będzie się korona wyginąć, może przeważyć i drzewko się złamie





Wytnij trawnik, albo przynajmniej kwadraty czy kółka. To drzewko w środku nie pasuje. usuń je a w zamian posadź hortensje bukietowe, jednakowe, dowolnej odmiany np. Vanille Fraise a przed hortensjami posadź żurawki (jednakowe) albo trawki albo hosty.

Białe kwiaty hortensji będą doskonale komponowały się z bordowymi liśćmi śliwy czy jabłoni?.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Vicky 09:10, 05 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
Jak mi miło, że mnie odwiedziłaś Danusiu i od razu udzielasz rad!
Masz rację, jest to jedno z tych miejsc, które irytują mnie najmocniej. Zaraz obok drzewek jest kojec psa i ścieżka do niego; koszenie tej przestrzeni jest katorgą - mam kosiarkę elektryczną i kabel tańczy wokół drzewek... Były kupione jako rajskie jabłuszko, ale nie mam pewności czy to, jednak nie śliwy, jedno wiem na pewno - bardzo słabo rosną, ale nie mogę się ich pozbyć.




Bardzo podoba mi się Twój pomysł z hortensjami i żurawkami, tylko potrzebuję wiedzieć, czy będzie im się dobrze żyło w pełnym słońcu? pas pod drewnianym płotem to jedyna część działki, gdzie przez cały dzień jest słońce.

Na zawartość rabaty z zygzakiem proszę nie zwracać uwagi, dawno pozmieniane i wysyane żwirkiem; tego perukowca pod żywopłotem też już nie ma
____________________
Za zielonym płotem
waldek727 09:35, 05 sty 2016


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Vicky napisał(a)



Vicky.
Drzewka ozdobne z bordowym ulistnieniem stanowią w ogrodach bardzo ładny motyw dekoracyjny. Aby w przyszłości nie nabrały cech dzikiego i wybujałego drzewa należy je corocznie przycinać i kształtować. W marcu jeżeli pogoda na to pozwoli skróć wszystkie pędy zeszłoroczne o 2/3 ich długości. Następne cięcie wykonuje się w drugiej połowie czerwca gdzie również skraca się przyrosty o 2/3 ich długości z tym, że dotyczy to już pędów tegorocznych. Tym sposobem ukształtujesz sobie piękną i zwartą koronę drzewek.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Vicky 09:38, 05 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121


A może przydałoby się jakieś tło żeby zasłonić płot?
____________________
Za zielonym płotem
iwka 09:42, 05 sty 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
z tłem byłoby fajnie, tylko rabata musiałaby być o wiele szersza
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Vicky 09:43, 05 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
waldek727 napisał(a)

Vicky.
Drzewka ozdobne z bordowym ulistnieniem stanowią w ogrodach bardzo ładny motyw dekoracyjny. Aby w przyszłości nie nabrały cech dzikiego i wybujałego drzewa należy je corocznie przycinać i kształtować. W marcu jeżeli pogoda na to pozwoli skróć wszystkie pędy zeszłoroczne o 2/3 ich długości. Następne cięcie wykonuje się w drugiej połowie czerwca gdzie również skraca się przyrosty o 2/3 ich długości z tym, że dotyczy to już pędów tegorocznych. Tym sposobem ukształtujesz sobie piękną i zwartą koronę drzewek.


Dziękuję Waldku To drzewko pod oknem jest przycinane w ten sposób i faktycznie ładnie się zagęszcza, natomiast te dwie śliwy/jabłonie są tak marne, że nie ma możliwości ich drastycznie przyciąć... (choć nie mówię, że nie są cięte wcale). Czy ta zasada dotyczy także perukowca szczepionego na pniu?
____________________
Za zielonym płotem
Dominika11 09:45, 05 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
no faktycznie tło dodało by kropeczki nad i
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies