Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anulajda w raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Anulajda w raju

anulajda 19:55, 06 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Pierwsze tegoroczne kwiatki krokusów zaczynają się u mnie dopiero pojawiać,późno bo późno ale dobrze że są i jest nadzieja na więcej


Ogród posprzątany przycięte: graby,hortensje,careksy. Ścięte na zero turzyce, miskanty i żurawki nie wszystkie tylko część został jeszcze oprysk miedzianem róż i ich cięcie za jakiś czas a dopiero potem nawożenie(poza magnoliami bo one wcześniej nawozu dostają)

Na bluszcza w opasce jeszcze z cięciem i z decyzją poczekam czy ruszy i gdzie bo kiepsko wygląda ma miekkie i wątłe gałązki.




____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
asiak 19:58, 06 mar 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Aniu, sporo prac już za Tobą Anulka, a miedzianem pryskasz tylko róże, czy coś jeszcze?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
anulajda 20:29, 06 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Tu widoczny przykład podwiązywania hortensji Jane Little Lime po cięciu (to samo dotyczy się wszystkich Limek u mnie). Wiosną 2016 była przycięte na zero przy samej ziemi, poprzedniej wiosny 2015 wyżej ciachnięta i nie było różnicy czy przytnę wysoko czy nisko i tak jej duże kwiaty nasiąkną w deszczu będą się pokładać latem na ziemię bez wiązania a to mi się coraz mniej zaczyna podobać.
Czy macie jakieś sposoby jeszcze cięcia Limek by stały sztywno jej duże kwiaty bez wiązania ?
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 20:41, 06 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
asiak napisał(a)
Aniu, sporo prac już za Tobą Anulka, a miedzianem pryskasz tylko róże, czy coś jeszcze?

Tylko róże ale bardziej te opadłe zeszłoroczne liście z nich, pod i w koło na korze,co nie pozbierałam do końca.
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
asiak 20:44, 06 mar 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Muszę też popryskać te co mam, ale u mnie tymczasem zima
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Kokesz 20:47, 06 mar 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Odnośnie cięcia hortensji zobacz tu:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5700-ogrod-ani?page=475
i tu
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5700-ogrod-ani?page=497
To jest co prawda cięcie na nóżce ale też ma ładny pokrój.

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
bdan 21:06, 06 mar 2017


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
anulajda napisał(a)
. Ścięte na zero turzyce, miskanty i żurawki nie wszystkie tylko część




Aniu ścinasz żurawki?
Luki 21:20, 06 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aniu przy cięciu hortensji to przede wszystkim trzeba wszystkie cienkie gałązki wyciąć, ja zostawiam tylko te najgrubsze, do tego tnę nad 1 maks drugim pąkiem, ale to już odwagi potrzeba i moje limki po deszczach tylko trochę się uginają, a jak obeschną to same się prostują i wiązać nie muszę.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
anulajda 22:10, 06 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Kokesz napisał(a)
Odnośnie cięcia hortensji zobacz tu:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5700-ogrod-ani?page=475
i tu
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5700-ogrod-ani?page=497
To jest co prawda cięcie na nóżce ale też ma ładny pokrój.



Reniu ja tak tez robiłam z Limkami ,wszystko co cienki, nie wyprostowane, pogięte ciachałam ostro zostawiałam tylko mocne,grube badyle ale i tak w całości z kwiatem się pokładały od deszczu ,nie wiem może to wina bujnego kwiatu Limek,mam osiem krzaków w różnym miejscach rosnących ale wszystkie tak samo traktowane cięciem się pokładają pod ciężarem kwiatów
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
kamila66 22:22, 06 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
I ja w tym roku będę cięła żurawki, większość słabo wygląda po zimie.
Tego bluszczu byłoby szkoda
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies