Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anulajda w raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Anulajda w raju

anulajda 22:28, 06 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
bdan napisał(a)


Aniu ścinasz żurawki?

Niektóre musiałam tak zrobić zwłaszcza te odmiany o dużych liściach bo miały nie zgniłe ale namoknięte,przemarzłe stare stożki wzrostu,ale gdzieś dołem nowe rośnie.
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
ren133 22:32, 06 mar 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
A wertykulację też już robiłaś?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
anulajda 22:41, 06 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Luki napisał(a)
Aniu przy cięciu hortensji to przede wszystkim trzeba wszystkie cienkie gałązki wyciąć, ja zostawiam tylko te najgrubsze, do tego tnę nad 1 maks drugim pąkiem, ale to już odwagi potrzeba i moje limki po deszczach tylko trochę się uginają, a jak obeschną to same się prostują i wiązać nie muszę.


Luki,maks nad drugim pąkiem jeszcze nie ciełam,było to albo niżej przy glebie już albo dużo wyżej zależy jaką wysokość chciałam osiągnąć,ale zawsze te słabe,pokręcone i cienkie wycinam.W tym roku podetnę tył na wysokość nad drugim a z przodu nad pierwszym i zobaczę.
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 23:02, 06 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
ren133 napisał(a)
A wertykulację też już robiłaś?

Coś tam jesienią zrobiłam, grabkami-ręcznie Mój eM nie przewiduje potrzeby co do większej pielęgnacji trawnika jak koszenie,tak więc ta roślinka w tym roku jest jego,ja odpuszczam Zarzekłam się że poza koszeniem i kancikowaniem w tym roku jej nie tknę a jestem uparta....
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 23:42, 06 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
kamila66 napisał(a)
I ja w tym roku będę cięła żurawki, większość słabo wygląda po zimie.
Tego bluszczu byłoby szkoda

A ja się bałam o róże a tu mróz dopadł żurawki,ale myślę że z czasem się odbudują tylko najgorzej u mnie wyglądała southem comfort bo miała doszczętnie przemarznięte liście i wierzchołki,gorgia peach ścięta została do zera przy ziemi,marmalade w jednym miejscu i ginger opitolona ze wszystkich większych liści, chocolade ruffles również a caramel i lime marmalade w trzech miejscach przetrwały prawie nienaruszone

Bluszczu też mi szkoda by było,dobrze że tani i szybko rośnie w razie czego...Danusia kiedyś pisała że przemarznięte liście bluszczu obrywa i po podlaniu nawozem wypuszają nowe,tylko czy ja ma tyle cierpliwość jakby co ?
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 23:54, 06 mar 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
asiak napisał(a)
Muszę też popryskać te co mam, ale u mnie tymczasem zima :

Jejku ,jeszcze zima u mnie w tym roku też wiosna powolutku ale to w sumie dobrze,nie ma co się śpieszyć natura rządzi się sama najlepiej,przekonasz się z czasem bo czym wiosna później w ogrodzie zawita tym lepiej dla roślin jest
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
AngelikaX 08:55, 07 mar 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Zmartwiłam się nieco limkami - znaczy, że u mnie będa leżeć po deszczach.... mam młode egzemplarze, przyciełam dość nisko za namową Sebka i wycięłam cienkie - ale chyba nie ominie mnie też taki widok. Na nóżce mam na froncie i bardzo jestem z nich zadowolona

Mój eM nie ma wyjścia - musi śmigać z wertykulatorem, dla mnie to za ciężka praca, ja tylko za nim śmigam z kosiarką i zbieram co wywali wertykulator
Nie narzeka, bo prócz tego ogród w 100% na mojej głowie
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
ren133 08:57, 07 mar 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
anulajda napisał(a)

Coś tam jesienią zrobiłam, grabkami-ręcznie Mój eM nie przewiduje potrzeby co do większej pielęgnacji trawnika jak koszenie,tak więc ta roślinka w tym roku jest jego,ja odpuszczam Zarzekłam się że poza koszeniem i kancikowaniem w tym roku jej nie tknę a jestem uparta....


To i tak dużo ... ja nie koszę ... ale kancikowanie, nawożenie i odchwaszczanie zajmuje niewiele mniej czasu (a to już robię ja)

Dziękuję za rady w sprawie stożków
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
kamila66 09:08, 07 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
anulajda napisał(a)

A ja się bałam o róże a tu mróz dopadł żurawki,ale myślę że z czasem się odbudują tylko najgorzej u mnie wyglądała southem comfort bo miała doszczętnie przemarznięte liście i wierzchołki,gorgia peach ścięta została do zera przy ziemi,marmalade w jednym miejscu i ginger opitolona ze wszystkich większych liści, chocolade ruffles również a caramel i lime marmalade w trzech miejscach przetrwały prawie nienaruszone

Bluszczu też mi szkoda by było,dobrze że tani i szybko rośnie w razie czego...Danusia kiedyś pisała że przemarznięte liście bluszczu obrywa i po podlaniu nawozem wypuszają nowe,tylko czy ja ma tyle cierpliwość jakby co ?

Aniu u mnie southem comfort wyglądają całkiem nie źle, lime rickey względnie można by rzec, że co druga wygląda w miarę dobrze. Mam też bordową żurawkę NN wielkości southem comfort i ta przymarzła do kamieni. Najgorzej u mnie wyglądają wszystkie ciemne odmiany...
Róż mam niewiele ale widzę, że jest ok.
Jesienią kupiłam J.W.Goethe i o nią się bardzo martwiłam bo jej nie kopczykowałam ale będzie żyła
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
ren133 12:01, 07 mar 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
AngelikaX napisał(a)
Zmartwiłam się nieco limkami - znaczy, że u mnie będa leżeć po deszczach.... mam młode egzemplarze, przyciełam dość nisko za namową Sebka i wycięłam cienkie - ale chyba nie ominie mnie też taki widok. Na nóżce mam na froncie i bardzo jestem z nich zadowolona

Mój eM nie ma wyjścia - musi śmigać z wertykulatorem, dla mnie to za ciężka praca, ja tylko za nim śmigam z kosiarką i zbieram co wywali wertykulator
Nie narzeka, bo prócz tego ogród w 100% na mojej głowie


Zbierasz kosiarką to co wertykulator wywali? kurczę fajny sposób!!!

PS Wertykulatora też sie nie tykam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies