Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Punkt - ogród Finki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Punkt - ogród Finki

Kuklik 21:40, 05 sie 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Cześć Martuś, pewnie nie zaglądałaś na mój wątek, ale może chciałabyś poznać dotychczasowe losy funkii dla której wymyśliłaś imię na spotkaniu u Ewy-Pszczelarni (to chyba jesteś matką chrzestną). Hosta Izago, ma się dobrze.Jest samoistną mutacją zielonej hosty znalezioną w czasie podróży na to spotkanie. Nie wiem czy pamiętasz, bo wrażeń było mnóstwo, wieczór z puszczaniem wianków
Początkowo zasychał jej brzeg liścia (zostawiłam tylko jeden)


Ale po jakimś czasie wypuściła nowe kły


które zaczęły rosnąć

i wygląda na to utrzymują paski czyli jest szansa na nową odmianę






Dzięki za nazwę, uchwaliłyśmy z Małgosią, że zostaje Izago
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
finka 23:08, 05 sie 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Super Izo ! Będę teraz śledzić losy tej funkii. Ciekawe, czy to będzie trwałe. Ja zaczynam zbieraninę floksów wiechowatych...zobaczymy co z tego wyjdzie. Zaraz zmykam, bo jestem już zmęczona (trasa do Rzeszowa i z powrotem !) a jutro znów w trasę, za Wschowę. Pozdrawiam, będę w Warszawie.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Martek 08:41, 06 sie 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Finko bardzo się cieszę,że mogłyśmy się "poznać". Gołym okiem widać,że sympatyczna z ciebie kobieta .Dziękuję za zakupy bardzo się z nich cieszę nawet zaoszczędziłam ))))))))
Pozdrawiam Marto
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Pszczelarnia 16:58, 07 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Finko, czy już zaczynasz sprzedaż czosnków i cebul jesiennych? Masz doświadczenie w zakupie lilii. Wiem, pisałaś o tym, że należy kupować je późną jesienią (po tym jak są świeżo wykopane) - masz jakieś źródło. U siebie w szkółce?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:59, 07 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kuklik napisał(a)
Cześć Martuś, pewnie nie zaglądałaś na mój wątek, ale może chciałabyś poznać dotychczasowe losy funkii dla której wymyśliłaś imię na spotkaniu u Ewy-Pszczelarni (to chyba jesteś matką chrzestną). Hosta Izago, ma się dobrze.Jest samoistną mutacją zielonej hosty znalezioną w czasie podróży na to spotkanie. Nie wiem czy pamiętasz, bo wrażeń było mnóstwo, wieczór z puszczaniem wianków
Początkowo zasychał jej brzeg liścia (zostawiłam tylko jeden)


Ale po jakimś czasie wypuściła nowe kły


które zaczęły rosnąć

i wygląda na to utrzymują paski czyli jest szansa na nową odmianę






Dzięki za nazwę, uchwaliłyśmy z Małgosią, że zostaje Izago


Czy ja mam swój udział w powstaniu tej hosty? O ile pamiętam była dzielona na moim gruncie w niedzielę przed śniadaniem?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
monteverde 17:05, 07 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Marta bardzo się cieszę z naszego spotkania
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Kuklik 00:14, 08 sie 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Ewuś, masz swój udział ale trochę inny
Hosta pochodzi z przystanku podczas podróży do Ciebie i została tymczasowo zasadzona w doniczce razem z hostą prezentem dla Ciebie od Małgosi, i tak sobie była od soboty do niedzieli. A w niedzielę pakowanie i chciałyśmy od Ciebie doniczki, ziemi i nie wiadomo czego jeszcze Żeby cenna mutacja przetrwała drogę z powrotem

Najświeższe zdjęcie z dzisiejszego poranka, paseczki wyraźne, czyli hosta streaked, jak mówią hostomaniacy



Oby tylko utrzymała tę cechę...
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
finka 22:25, 08 sie 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Martek napisał(a)
Finko bardzo się cieszę,że mogłyśmy się "poznać". Gołym okiem widać,że sympatyczna z ciebie kobieta .Dziękuję za zakupy bardzo się z nich cieszę nawet zaoszczędziłam ))))))))
Pozdrawiam Marto


Ja również się cieszę, że poznałyśmy się w tak pięknych okolicznościach przyrody ! Faktycznie spotkanie u Ani obfitowało w tyle wrażeń. I tyle nas ominęło przez omijanie tych wstrętnych korków !
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 22:27, 08 sie 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Pszczelarnia napisał(a)
Finko, czy już zaczynasz sprzedaż czosnków i cebul jesiennych? Masz doświadczenie w zakupie lilii. Wiem, pisałaś o tym, że należy kupować je późną jesienią (po tym jak są świeżo wykopane) - masz jakieś źródło. U siebie w szkółce?


Ewuś, cebule zaczną przychodzić już w tym tygodniu. Czekamy na pierwszą dostawę. Co będzie w pierwszym "rzucie" dam znać. Lilie będą później.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 22:28, 08 sie 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
monteverde napisał(a)
Marta bardzo się cieszę z naszego spotkania


I ja również ! Niezapomniane popołudnie i wieczór, bo niestety na chrzest się spóźniliśmy

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies