Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Punkt - ogród Finki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Punkt - ogród Finki

Beka 23:46, 23 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
finka napisał(a)
Kochani, sama niestety nie robię tych sasanek, ale spróbuję postarać się o nie , nawet gdyby już nie kwitły. Nie obiecuję jednak, żeby nie było rozczarowań.

A jak się "robi" takie sasanki. Zaintrygowałaś mnie. A przy okazji dołączam się do ach-ów
____________________
Ogródek z psem
Martek 00:56, 24 kwi 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Od początku obeszłam sobie wątek
Tego było mi trzeba
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
monteverde 01:04, 24 kwi 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
będziemy bardzo wdzięczni, a nazwy odmianowe znasz?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
arcobaleno 10:19, 24 kwi 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
O rany ten lodowey efekt jest rewelacyjny, choć na pierwszy rzut serce się ściska patrzać na te zmrożone kwiatki ! Ale skoro ma im to pomóc

Finko ja do Ciebie z pytaniem - bo sporządzam listę roślin, które chciałabym kupić, przeglądam i zachwycam się Twoim ogrodem i bardzo proszę o podanie nazwy tego stożkowego iglaka po prawej:



Z góry pięknie dziękuję !
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Pszczelarnia 15:51, 24 kwi 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Finko, a znasz jarmark w Bardzie w Niedzielę Palmową? Tam są barany również. Ten u Ciebie w wątku jest robiony przez dzieci ze świetlicy środowiskowej. Ja mam jeszcze inne barany. Pokażę sukcesywnie, żeby Cię nie katować.

U Ciebie faktycznie jakoś zimniej niż u mnie. Masz pięknie wyeksponowaną szkółkę i punkt.
Twoje choiny bajeczne, mam nadzieję, że moje cięte też będą chociaż połową Twoich. Dać im jakiegoś nawozu? Do iglaków?

Różaneczniki zaszczepiłam mikoryzą (ale nie z Zielonego Domu lecz z laboratorium od jakiegoś pana (był w "Mai w ogrodzie"), mój M. zamówił już kiedyś.

Stosuję się do zaleceń. A Twoje kanciki to wyrzut na mym ogrodowym sumieniu. Muszę zrobić porządek w sadzie ale tam już pszczoły harcują na całego.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Martek 18:14, 24 kwi 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
O Ewa baranów to ci tyla,że miejsca zabraknie )))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
finka 20:18, 24 kwi 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Pszczółko znam bardzki jarmark ale w niedziele palmową jakoś mi nie po drodze było.
w szkółce i w punkcie wciąż jeszcze nie wszystko zrobione, ale do końca tygodnia będzie. Jest duża rotacja roślin i nie nadążam dowozić z pola. Przed nami maj i mnóstwo pracy. Czekam na dostawy balkonówki i rabatówki - mnóstwo z tym pracy, ale chyba największa satysfakcja. Ponadto wciąż mnóstwo roślin sadzimy i dzielimy.

Marto(arcobaleno) po prawej stronie na zdjęciu jest Thuja plicata 'Kórnik' ma taki kształt bo jest cięta, a po lewej cięty na wrzeciono Cyprysik lawsona 'Stardust'

Monteverde te sasanki to nołnejmy jak ja mówię, Pan który je robi bawi się w jakieś krzyżowanie czy coś i wychodzą mu takie cudeńka. Jest bardzo duża rozbieżność w nich. Mała powtarzalność cech, więc raczej z siewu. Swoją drogą ciekawa jestem czy nadal je robi, nie byłam w tym roku u niego.

Martek Ciebie również wiosennie pozdrawiam, ostatnio nie podczytuję , z resztą mało co podczytuję bo brak mi czasu, ledwo tu coś wpisuję. Dziękuję, że tu zaglądasz i cieszę się z dobrego wpływu mojego ogrodu na Ciebie.

____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
agniecha973 20:38, 24 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Marto, piszę tu, żeby Pszczółce nie bałaganić. Pisałaś, żeby nie sadzić choiny w trawniku, ale jak jej wytnę tą trawę dokoła, to już jej chyba nie zaszkodzi? Masz w sprzedaży choinę? Pytałam na PW, ale chyba nie masz czasu czytać, zabiegana jesteś teraz. Moja ze szkółki właśnie jasna jest, to znaczy że jej jedzenia brakuje (tak było u Pszczółki). Jak jej pod ziemię przy sadzeniu nałożę obornika to już jej lepiej będzie?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
EPODLAS 20:39, 24 kwi 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Joku napisał(a)
Marto, prosiłaś o pokazanie tulipanów, które wygrałam w ubiegłorocznym konkursie. Jak wyczytałam na opakowaniach, są to późne odmiany. Posadziłam je w doniczkach (dzięki temu mogłam je zabrać ze sobą w nowe miejsce ), na razie pojawiły się pierwsze pączki



Double Beauty of Apeldoorn
Pozdrawiam

I nareszcie dowiedziałam się jakie mam tulipany. Dzięki, mam dokładnie takie same, do tej pory były nn. Zaraz biorę kajecik i zapisuję.
Moje rosną pod skarpą i w ostatnią sobotę wyglądały tak

Marto, twoje sasanki niesamowite, nawet nie wiedziałam że takie są, ta ciemno -niebieska ma kwiatek podobny do astra.
____________________
Mój ogród
finka 21:42, 24 kwi 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
moje Apeldornki



a tu też pełne 'Chato' jak zakwitną będą wyglądały jak maki



____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies